#

Все пропало, або хто і коли наведе порядок на окрузі Гудзенка

08.11.2018 06:04
Все пропало, або хто і коли наведе порядок на окрузі Гудзенка

Кадрова політика на Київщині знову дає підстави вважати, що опозиційні сили напередодні весняних виборів намагаються залишити Президента без надійної опори на місцях – районних державних адміністрацій. Катастрофічна ситуація наразі в південних районах області, де потроху осідають колишні "регіонали"

Тривалий час посада голови адміністрації у Ставищах була вакантною. Після незрозумілого звільнення попереднього голови Олександра Тертичного, яке аргументувалося сніговою блокадою траси міжнародного значення Київ-Одеса в межах Ставищенського району, довго ходили чутки щодо того, хто може очолити район.

Понад 10 місяців в Адміністрації Президента не могли прийняти кадрових рішень по Ставищенській РДА. За день до призначення нового губернатора Київщини з’явилася резонансна новина: 29 жовтня новоспеченим керівником РДА став екс-"регіонал", чинний депутат Ставищенської районної ради від Аграрної партії Володимир Репета.

Володимира Репету представляв заступник голови КОДА Іван Турчак 

Проте дана подія не може бути простим збігом обставин. За інформацією видання, призначенню Володимира Репети посприяв Олександр Качний – голова Київської обласної організації "Опоблоку". Справа в тому, що в часи свого головування у Київській обласній раді Качний підтримував теплі стосунки з головою Ставищенської районної ради Іриною Паланською. Остання фактично виступила посередницею між Качним та Репетою, а така розстановка сил дає можливість колишнім "регіоналам" повернутися до влади, зокрема до складу майбутньої ОТГ.

Це відбувається на фоні критичної ситуації з кадрами на півдні Київської області. Справа в тому, що до недавнього часу в трьох з п’яти райдержадміністрацій в межах 92 виборчого округу не було голів. Наразі вакантними є Володарська і Таращанська РДА. Голова Білоцерківської РДА Геннадій Джегур, який під час виборів до Узинської ОТГ допоміг "ляшківцю" Віктору Гринчуку очолити громаду, тільки імітує роботу на президентську вертикаль.

Голова Тетіївської РДА Наталія Троянська, яка тривалий час працювала на підприємстві "ТАК-Агро" екс-"регіонала" Руслана Голуба, досі зберігає до нього прихильність. Окрім того голова Тетіївської ОТГ Руслан Майструк, який раніше працював виконавчим директором на агрофірмі "ТАК-Агро", повністю підконтрольний мільйонеру Голубу. Варто нагадати, що заступницею голови Тетіївської ОТГ з гуманітарних питань було призначено єдину в Україні жінку-генерала міліції Тетяну Подашевську, яка у 2010 році, за часів губернаторства Анатолія Присяжнюка, очолила соціально-гуманітарний напрямок роботи на Київщині.

Призначення головою Ставищенської РДА екс-"регіонала" Володимира Репети тільки підтверджує той факт, що "біло-сині" намагаються вкорінитися на півдні області.

Водночас за інформацією видання, голова Ставищенської районної ради Віктор Малаш, який є депутатом від БПП-"Солідарність", почав "дрейфувати" у сторону Юлії Тимошенко. Що остаточно множить президентську партію на нуль.

Варто нагадати, що чинним депутатом від одномандатного виборчого округу №92 є Віталій Гудзенко. Саме він мав би піклуватися тим, щоб політична ситуація на ввіреній йому території була стабільною. Проте він не наважився заступитися за колишнього голову Володарської РДА Сергія Табалюка, який боровся із земельними рейдерами в особі скандальної Всеукраїнської асоціації учасників бойових дій та учасників АТО, яка під покровительством екс-губернатора Олександра Горгана намагалася відібрати пасовища у громади Володарського району. Політичну лабільність Гудзенка можна пояснити тим, що його наразі не погоджено кандидатом від БПП-"Солідарність" по 92 округу на наступних виборах до Верховної Ради, які відбудуться у жовтні наступного року.

Взагалі, після звільнення з посади голови Київської ОДА Олександра Горгана політичний вплив лідера депутатської фракції "Воля народу" у Верховній Раді Ярослава Москаленка частково зменшився. Надійні джерела повідомляли, що за його призначення у 2016 році Москаленку обійшлися в 5 млн доларів. Але у голови ОДА почалися серйозні проблеми: дембельським акордом стала історія з його виступом, коли Горган зі сцени публічно заявив про бажання зрадити дружині зі своєю заступницею за часів роботи у Вишгородській РДА Мариною Мельник.

Утім, це було верхівкою айсбергу. Так, джерела в правоохоронних органах розповіли "Моїй Київщині" про те, що Горган, вже будучи майже на вильоті, нібито прийняв кеш від групи перевізників з Київщини. Називають навіть суму - 6 млн грн. Більш того, сам факт отримання коштів було зафіксовано на камеру, що, напевно, стало приводом для остаточного завершення кар'єри в ОДА креатури Москаленка. В Адміністрації президента ж повідомляли, що Олександр Горган просто втомився керувати областю та готується до парламентських виборів, зокрема по виборчому округу нардепа-втікача Онищенка.

Проблеми з РДА на півдні Київщині посилюються через те, що на рівень вище - в структурах ОДА - залишилися люди з попередньої команди. Йдеться, зокрема про першого заступника голови Олександра Анісімова та заступника, екс-секретаря Ірпінської міськради Юрія Денисенка. Чи зміняться після приходу нового голови Київської ОДА Олександра Терещука розклади в КОДА, буде зрозуміло вже найближчим часом…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram