#

Хлопчик на Боярку: як вихованець Ківалова пробує отримати крісло мера

14.09.2020 08:24
Хлопчик на Боярку: як вихованець Ківалова пробує отримати крісло мера
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

У передвиборчий період з’являється чимало благодійників, активістів, меценатів та просто "хороших" людей, які готові говорити що завгодно, аби тільки отримати голоси свого виборця. Біографії багатьох гречкосіїв викликають питання, але на деяких просто немає де ставити клеймо. Сьогодні в поле зору порталу "Моя Київщина" потрапив дуже колоритний персонаж, який мріє очолити Боярську ОТГ

Для початку варто нагадати історію появи Вадима Гедульянова у столичному регіоні. Уродженець Керчі до 2015 року не мав жодного відношення до Київщини, адже жив в Одесі, де здобував вищу освіту. Навчався Гедульянов у Національному університеті "Одеська юридична академія", який закінчив у 2013 році. Саме там він отримав кваліфікацію магістра права, а в 2020 році здобув ступінь кандидата юридичних наук. Після закінчення навчання деякий час викладав студентам, але згодом вирішив проявити себе в політиці.

За період навчання в Одесі Гедульянов знайшов контакти з керівництвом, зокрема багаторічним ректором академії Сергієм Ківаловим, якого українці пам’ятають за прізвиськом "підрахуй" (Ківалов був головою ЦВК у 2004 році, коли після встановлення результатів президентських виборів ЦВК незаконно визнала переможцем Віктора Януковича). Саме завдяки Ківалову Гедульянов побудував політичну кар’єру. Свідченням цих зв’язків став похід Гедульянова у народні депутати по 135 виборчому округу (Одеса) в 2012 році. Тоді він разом із іншими самовисуванцями зняв свою кандидатуру, "розчистивши" дорогу під Ківалова.

Саме в Одесі Гедульянов познайомився зі Світланою Осауленко – ще однією прибічницею Ківалова, яка зараз очолює депутатську фракцію "Українська морська партія Сергія Ківалова" в Одеській міській раді. У 29 років Осауленко завдяки Ківалову очолила Приморську РДА міста Одеса, а до того керувала КП "ЖКС "Фонтанський". Звідти Осауленко звільнили через незадовільну роботу, а також конфлікт тодішнього мера Олексія Костусєва з Ківаловим. Зауважимо, що вакантне місце директора у грудні 2013 року зайняв Вадим Гедульянов, який був її заступником.

Також у ЗМІ з'являлася інформація, що частина сімейного бізнесу Осауленків, зокрема квіткові МАФи, були записані на Гедульянова. Але, через згаданий раніше конфлікт мера Одеси і покровителя сім’ї Осауленків, було прийнято рішення про демонтаж магазинів, адже вони не мали жодних дозвільних документів. Після повалення режиму Януковича прибічник "регіоналів" з’явився в партії БПП-"Солідарність", від якої балотувався в Києво-Святошинську райраду.

Саме на Київщині він знайшов контакт із тодішньою головою Києво-Святошинської РДА Мирославою Смірновою, завдяки якій із простого депутата став головою райради. Тандему вдалося змістити Олександра Тигова з посади через проведення незаконної позачергової сесії, хоч Тигов довів через суд незаконність рішення райради, повернутися до своїх обов’язків так і не зумів.

За час перебування на посаді голови райради Гедульянова підозрювали в корупції. Так, чиновник зумів купити дві квартири у ЖК "Білий шоколад" у Білогородці по 2 000 грн/м2. Варто додати, що ціна в новобудові за квадратний метр стартує від 11 000 грн. Активісти запідозрили, що таким чином Гедульянов отримав хабар від влади Білогородки за виділення державної субвенції в розмірі 35 млн грн, які були спрямовані на будівництво амбулаторії.

Інформовані джерела у Києво-Святошинському районі повідомляли, що за час роботи тандему Смірнова-Гедульянов жоден підряд на будівництво не отримала випадкова компанія. Таким чином усі тендери розігрувалися виключно між "своїми", які повинні були платити чималі відкати.

Боярські активісти повідомляли, що Мирослава Смірнова віддає тендери своєму колишньому одногрупнику по Національній академії державного управління при Президентові України Андрію Круку. Він значиться засновником п’яти компаній, які отримали чимало тендерів на будівництво в Києво-Святошинському районі. Згодом Круком наймалися інші фірми, які виконували роботи набагато дешевше, а "ділки" робили гроші з повітря.

Наслідком такої корумпованої діяльності могла стати трагедія. Нагадаємо, що 1 грудня 2018 року в місті Вишневе обвалився дах будівлі "Favorite Fit", коли там саме займалися діти. Спочатку було затримано директора ТОВ "Антарес групп", що виступило генеральним підрядником, але згодом з’ясувалося, що зведенням обваленого даху займалася одеська фірма (нагадаємо, що свою кар’єру Гедульянов починав саме в Одесі). У ЗМІ була інформація, що директор "Антарес групп" виявився кумом заступника голови Києво-Святошинської РДА Михайла Лєзніка, який і досі працює на посаді, на відміну від Гедульянова, який втратив посаду після приходу до влади "Слуги народу".

Варто зауважити, що 14 серпня прокуратура Київської області вручила підозру ексголові Києво-Святошинської райради Вадиму Гедульянову. Його підозрюють у розтраті бюджетних коштів під час проведення капітального ремонту адмінбудівлі райради і підробці документів.

Додамо, що через конфлікт мера Боярки Олександра Зарубіна і керівництва Києво-Святошинської РДА місто фактично опинилося в заручниках, адже при розподілі державної субвенції взагалі не отримало коштів. Таким чином із 2018 року завдяки тандему Смірнова-Гедульянов місто недоотримало коштів на реалізацію різних проєктів, що могли б покращити життя громади. А після умисного гальмування розвитку міста Гедульянов зібрався очолити Боярську ОТГ, куди буде балотуватися від "Європейської Солідарності".

Зараз Гедульянов активно проводить зустрічі із громадянами, вітає жителів громади з усілякими святами, шукає свою "фішку", що може сподобатися боярчанам. Зараз висміюють його спроби підкупити людей похилого віку, яким за кошти благодійного фонду Гедульянова дарують окуляри. Цікаво, що такий прийом свого часу використав "підрахуй" Ківалов на виборах 2012 року, тому з огляду на це складається враження, що в кандидата сформувалася дуже "креативна" команда, яка теж має одеський бекграунд…

На що розраховує цей персонаж на місцевих виборах зрозуміло, а от як він буде переконувати містян голосувати саме за нього – залишається загадкою. Тим паче, наразі Гедульянов має більше перейматися не виборами, а тим, як не загриміти за грати…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст