#

А в "Софії" все по-старому або як забудовник Мартинов продовжує знущатися над жителями Київщини

03.06.2024 15:32
А в "Софії" все по-старому або як забудовник Мартинов продовжує знущатися над жителями Київщини
Колаж "Моєї Київщини"

Стабільність - запорука успіху? Тільки не для жителів пристоличного житлового комплексу "Софія" у Софіївській Борщагівці, яких роками стабільно "кошмарить" один із найбільших будівельних магнатів Київщини Андрій Мартинов. Історія із "Софією" тягнеться ще з 2016 року: уже тоді мешканці ЖК скаржилися на хамське ставлення працівників ЖЕКу до жителів комплексу, відключення води через мінімальну заборгованість, недопущення до лічильників у підвальних приміщеннях. Детальніше читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Скандального забудовника Андрія Мартинова разом із сином Едуардом та братом Валерієм справедливо вважають рекордсменами із проданих квадратних метрів, позаяк вони побудували у Софіївській Борщагівці ціле місто прямо посеред поля – ЖК "Софія". За різними оцінками, там проживає близько 25-30 тис людей. Утім, спокійно та розмірено жити у своїх квартирах людям не дала компанія, що обслуговує ЖК та підпорядковується Мартинову. Попри комфорт життя в комплексі та позитивні відгуки, є підтвердження, що ця структура перевищує свої повноваження: відомо про низку ситуацій, коли жителів змушували платити за "комуналку" навіть за той період, коли вони не жили у своїх квартирах.

Ще 2019 року журналісти провели розслідування. Як виявилося, родині, яка майже 5 місяців не проживала у своїй квартирі й не здавала її в оренду, відключили водопостачання через нібито борг перед ЖЕКом, який напряму підпорядковується одіозному забудовнику. Натомість Мартинов спростовував свою участь у цій схемі, адже відключенням мешканців займається місцевий водоканал.

Тоді працівники водоканалу почали звинувачувати у всьому "мартинівський" ЖЕК, адже тільки його співробітники мають доступ до технічних приміщень, звідки можна контролювати подачу води не тільки на весь комплекс, а й в окремі квартири. Фактично водоканал підтвердив, що ЖЕК узяв у заручники і їх, і мешканців комплексу. Хоча ігнорування проблеми наводить на думку, що ЖЕК та водоканал змовилися...

Так чи так, а за роки проблема не вирішилися, і Мартинов продовжує багатіти на "накручених" лічильниках. Ба більше, зараз багато жителів житлового комплексу через війну були змушені виїхати за кордон для власного порятунку, тож для "мартинівського" ЖЕКу відкрилися нові горизонти й рахунки за воду та світло у порожні квартири прийдуть ще більші.

Утім, цього для Мартинова виявилося замало. 21 вересня 2022 року в Офісі Генерального прокурора України йому повідомили про оголошення підозри за несплату у держбюджет понад 140 млн грн податків. Як виявилося, із 2019 по 2021 рік Мартинов продав близько 900 квартир та комерційних приміщень, а заробіток приховував під виглядом реалізації власного майна. Така "маленька" хитрість знизила ставку податку з 18% до 5 % й зберегла забудовнику аж 140 млн грн.

Тоді майно скандального забудовника арештували. Йому загрожувало покарання у вигляді штрафу до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією. Але справа "заглохла", тож, ймовірно, Андрій Мартинов став не останнім бізнесменом, якого попросили таки сплатити податки Україні. Хай із запізненням.  

Дарма що репутація забудовника серйозно постраждала. Здається, на такі "дрібнички" він не звертає уваги, адже справи важливіші – лічильники в ЖК, захоплення землі, ухилення від сплати податків та інші схеми незаконного збагачення.  

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст