#

Художниця Ірина Третьяк: Життя продовжується, не дивлячись на війну

22.06.2024 14:35
Художниця Ірина Третьяк: Життя продовжується, не дивлячись на війну
Фото з місця події

Днями відома українська художниця Ірина Третьяк презентувала свою нову виставку під назвою "Дорогоцінні барви життя": розширена версія"Пройшла вона в Київському бізнес центрі IQ, де, власне, "Моя Київщина" й поспілкувалась із художницею 

Нагадаємо, Ірина Третьяк — видатна українська художниця, картини якої представлені у 27 країнах світу та є в багатьох відомих колекціонерів, світових політиків, президентів, найдревнішої монаршої династії Габсбурґів, Офісі Президента. Ірина стала першим українським художником, чиї картини були представлені у вигляді токенів NFT на популярному маркетплейсі Rarible. Мисткиня постійно долучається до благодійних аукціонів, де її картини продають за рекордні суми. Жінка нагороджена колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним почесним нагрудним знаком "За сприяння війську України" та орденом миру. Цього року увійшла в рейтинг "Топ 100 впливових людей Київщини".

– Пані Ірино, розкажіть про виставку "Дорогоцінні барви життя": розширена версія". Чим надихались і чому вона присвячена?

 Природа — це життя та натхнення, енергія та здоровʼя. Природа, яка страждала і плакала, була поранена і зцілена, стала жити й буяти барвами, як дорогоцінне каміння.  Саме такі асоціації викликає ця серія картин. При їх створенні я надихалась мальовничими українськими краєвидами та красою  природи. Всі картини написані в унікальній авторській об’ємній техніці. Яскраві барви, цікава символіка та оригінальний стиль — кожне полотно має особливу енергетику. 

Ці роботи написані мною під час повномасштабної війни. Вони відображають силу та міць України, яка присутня в її народі, дух України в любові українців до рідної землі. Але це вже розширений і видозмінений формат даної експозиції. Життя продовжується, не дивлячись на війну, і вперше інтуїтивно відчуваю, що скоро все закінчиться. Тому зʼявились нові образи, нові емоції, нові яскраві почуття, враження і фарби, а також яскравість кольору. Якщо коротко – зʼявилось життя в його продовженні. Це те, як я відчуваю і бачу .

Вперше ця виставка відкрилась в грудні в київському "Прем'єр Палаці", а потім, як зазвичай, я її почала розширювати, трансформувати, робити більш масштабні полотна. А ще, так як я вважаю себе креативним новатором, люблю неочікувані співпраці, то саме цю авторську виставку я представила в співпраці з Інтелектуальним бізнес-центром IQ, де унікальна архітектура поєднуються з високою технологічністю та ефективністю.

 Поговорімо про благодійну складову. Скільки представлено картин, і які з них будуть виставлені на аукціон?

 Так, звісно. У цю виставку я додала благодійну складову. Зокрема, зʼявились картини з нової майбутньої виставки – це прекрасні краєвиди Києва з підписом генерала Буданова, Йода – символ генерала Валерія Залужного, портрети Залужного, Шевченка, Усика. До речі, іменитий український боксер підпише свій портрет, який також буде виставлено на благодійний аукціон Дмитра Гордона, кошти з якого будуть направлені на ЗСУ. Загалом з продажу всіх цих картин кошти будуть направлені 100% на закупівлю дронів за програмою Дмитра Гордона з Генштабом. 

Мабуть, вперше я представила експозицію з двох виставок і це дуже гармонійно влилося в одну назву.

 Наскільки суттєво вам допомагає Дмитро Гордон в інформаційній підтримці та яку кількість картин вам вже вдалося продати на його аукціонах? 

– Я дуже багато років дивлюся інтерв'ю Дмитра Гордона. Він професіонал високого рівня, а я дуже люблю професіоналів в будь якій сфері. Ми познайомились понад рік тому, коли я почала малювати картину "Похорон путіна". Дмитро продав п'ять моїх картин на аукціоні за 43,5 тисячі доларів. Звичайно він допомагає, адже він, мабуть, найвідоміший журналіст України. Я його дуже поважаю, і мені дуже подобається те, що він робить. Мене часто питають, скільки я плачу Гордону за те, що він мене просуває чи рекламує. Я нічого йому не плачу. Більше того, Дмитро є поціновувачем моїх картин – в його колекції вже більше 40 моїх полотен. 

 Чи спілкуєтесь Ви із Валерієм Залужним, котрий підписував ваші картини, які йшли на аукціон і продавались за рекордні суми. Скільки коштів вже вдалося виручити за понад два роки війни?

 Ми не знайомі, але він знає мене, знає про мене, я знаю про нього, він підписує мої картини. Перший рік я не рахувала, адже коли почалась війна я не думала, що мої картини взагалі будуть комусь потрібні. Але через рік я себе зловила на думці, що я не сплю від того, що не встигаю виконувати те, що потрібно. За два роки я написала приблизно 200 – 300 полотен, які брали участь у великій кількості благодійних заходів. Я розписала приблизно 300 гільз  від маленької до ракети. На 9 році моєї діяльності і водночас за рік війни мене визнало арт-суспільство, митці, метри, галеристи, та інші значимі люди в мистецтві. Відмічу, що за другий рік війни з продажу картин вийшло 100 тисяч доларів, а із січня 2024 року виручено дещо більше мільйона гривень.

 Що ви, як креативний новатор, вважаєте пріоритетним в мистецтві під час війни?  Які творчі  плани на найближчий час?

 Якщо це про картини, то ті картини, які дарують гармонію, спокій, але не про війну, бо людям не вистачає позитивних душевних емоцій. Відносно найближчих планів… Я людина, яка ненавидить плани, завжди їх порушує, навіть якщо я їх сама собі запланувала. Звісно планів є дуже багато, але вони зараз якось дивно виглядають. Наприклад, зараз є світло, а через годину його вже немає, відповідно плани змістились. Тому можу сказати, що моя діяльність йде вперед, буде дуже багато картин, проєктів, зйомок. Зокрема, буду я в новій ролі, про що поки що не можу розповісти. Далі буде точно... 


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка