#

Жахливі дороги і транспорт, а також "Київоблгаз"-мародер: про які проблеми почув новий голова Київщини

12.11.2018 06:00
Жахливі дороги і транспорт, а також "Київоблгаз"-мародер: про які проблеми почув новий голова Київщини

У п’ятницю, 10 листопада, в Яготині голова Київської ОДА Олександр Терещук зустрівся з депутатським корпусом, громадськими активістами та жителями Яготинського та Згурівського районів. Кореспондент «Моєї Київщини» теж побував на заході. Про те, як пройшов перший подібний захід нового губернатора Київщини, читайте у нашому матеріалі

Одразу на початку зустрічі Олександр Терещук виголосив фактично головну тезу нинішньої президентської вертикалі: сьогодні одними із основних завдань є захист соціально незахищених категорій населення, а також безпека жителів Київщини. Цікаво, що губернатор наголосив на потребі допомоги дітям-сиротам - це зроблено чи не вперше з часів президентства Ющенка, який, нагадаємо, опікувався питаннями сиріт.

Водночас незмінними питаннями, над якими потрібно працювати, залишаються проблеми доріг та транспорту. Проте, за словами голови Київської ОДА, незабаром ці проблеми вирішаться, оскільки, за його словами, наразі налагоджено повне взаєморозуміння з Міністерством інфраструктури та керівником облавтодору.

Нарада проводилася в форматі «питання-відповідь». Терещук залучав до обговорення проблем всіх відповідальних осіб, а його помічники занотовували все до протоколу, аби в майбутньому проконтролювати вирішення кожного питання.

«Сьогоднішня виїзна нарада організована для того, аби зустрітися з громадськістю, дізнатися, які наразі існують найболючіші проблеми, скласти протокол, і вирішити всі ці питання, залучивши максимум органів центральної влади, які працюють в області й відповідають за це. Протокол наради упродовж двох днів з’явиться на сайті, відповідно журналісти та громадськість зможуть контролювати нашу роботу», – прокоментував голова КОДА Олександр Терещук.

Також губернатор повідомив, що днями був створений телефон довіри (044 286 84 11 – Ред.), який працює з 9:00 до 20:00 год. Він пообіцяв кожного ранку вивчати питання, які надходять туди, і робити все задля їх вирішення.

Окрім проблем, що стосуються землі, екології, транспорту та доріг, громадяни скаржилися на «геноцид», який влаштував «Київоблгаз» на території Яготинського району. Нібито представники компанії без відповідних доказів, документів, розрахунків про заборгованість через паркани залазять до будинків громадян та перекривають постачання газу. Окрім того, людям незаконно нараховують заборгованість. За 4 роки в даному районі від холоду загинуло 3 сім’ї. Стосовно цього Олександр Терещук розпорядився направити запити до прокуратури та поліції, відповідальним органам адміністрації проконтролювати дане питання, а також пообіцяв особисто поспілкуватися з керівництвом «Київоблгазу».

Також від представників Згурівського району прозвучало прохання про передачу старої будівлі гуртожитку Згурівського професійного ліцею, який знаходиться на балансі Міністерства освіти, у власність району задля будівництва житла для учасників бойових дій та незахищених верств населення. Даний гуртожиток не використовується вже 4 роки, адже для учнів був побудований новий.

Віра Рогова розповіла про те, що вже протягом 3 років щодо цього ведеться переписка, наразі пророблена велика робота, розроблені всі документи, і вже Кабміном винесена постанова про передачу цього майна. Олександр Терещук, у свою чергу, запропонував винести це питання на обласну раду і прийняти відповідне рішення.

Голова Київської ОДА впевнений, що потрібно постійно контролювати виконання тих чи інших рішень, та вже видав доручення про створення окремого органу, який візьме на себе це завдання.

«На заході обговорювалися земельні питання, проблеми доріг, незахищених категорій населення тощо. Я буду старатися якнайшвидше всі їх вирішити. Крім того, я побачив, що необхідно створити орган, який буде контролювати цей процес, щоб це не залишилося на рівні розмов.

Також я, як юрист за освітою, помітив, що багато громадян не знають, як діяти в тій чи іншій ситуації, як оформити документи, тому я вже своїм помічникам дав доручення створити своєрідний відділ юридичної допомоги», - говорить Терещук.

Терещук також розповів про те, як збирається налагоджувати співпрацю з Київською облрадою. Так, новий голова КОДА запевняє, що прийшов на посаду не гратися в політику, а навести порядок в області. Сам називає себе господарником та вважає, що подібний підхід до керівництва областю допоможе в порозумінні з облрадою. Також він закликав депутатів забути про політичні розбіжності та працювати спільно на благо Київщини.

«Я вважаю, що сьогодні всі чиновники мають йти до громади, спілкуватися з нею, взаємодіяти. Влада повинна допомагати і працювати для людей. Також важливе значення для ефективної роботи має взаєморозуміння і співпраця з усіма органами, фракціями, партіями, обласною радою, - вважає голова КОДА.

Терещук запевняє, що такі заходи будуть проходити регулярно, адже досвід їх ефективності він отримав ще будучи заступником Одеської ОДА. 

"Подібні наради будуть проходити постійно. Я буду слідкувати за тим, у якому районі які проблеми, і виїжджати туди», – уже в кінці зустрічі додав губернатор.

Юлія Стрільник, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook