#

Як Ірпінь захопили Володька-безбожник і Петя-сектант

11.01.2017 06:05
Як Ірпінь захопили Володька-безбожник і Петя-сектант
Карплюк і Щербина продовжують господарювати в Ірпені попри численні питання до їх діяльності

Одне з найбільших міст-супутників Києва Ірпінь перетворилося на сеньйорію двох нахабних аферистів

Приірпіння заслужено називають найбільш корумпованим регіоном Київщини. Земля під Києвом стала справжнім «клондайком» для нечистих на руку чиновників, а Ірпінь за останні роки перетворився на суцільний будівельний майданчик. Без «доброї волі» з боку мера міста Володимира Карплюка та його команди було б складно уявити подібну ганебну ситуацію.

Тут варто згадати про те, як і звідки на благодатну ірпінську землю потрапив даний персонаж. Уродженець Вінничини протягом тривалого часу асоціювався з сусіднім містечком Бучею. Там його знали як кума багаторічного мера Анатолія Федорука. В результаті, Карплюк досить швидко пішов угору: очолював місцеву раду молодіжних громадських організацій, був членом Молодіжної ради при Київоблдержадміністрації та Громадської ради міста Ірпеня. В Ірпені Карплюк засвітився в компанії колишнього ректора Ірпінської податкової академії, «регіонала» Петра Мельника, і навіть був присутнім на конференції Партії регіонів.

У 2010 році Карплюк почав готуватися до серйозної політичної кар’єри й ініціював створення Всеукраїнської громадської організації "Нові обличчя", яка у 2012 році переросла в політичну партію, яку він і очолив. Паралельно з 2010 по 2011 рік Карплюк працював заступником Бучанського міського голови з економічних питань у свого кума.

Уже в 2014 році Карплюк став мером Ірпеня. В його оточенні сплив такий собі Петро Щербина, який очолював  виборчий штаб Карплюка і має, м’яко кажучи, неоднозначну репутацію. Варто більш детально розповісти про цю персону, яку називають «правою рукою» чинного мера Ірпеня.

Пан Щербина позиціонує себе як крутого політтехнолога. Утім, за розповідями його колег, спливав він здебільшого у проектах, де можна було посидіти на великих коштах. Так, у 2008 році Щербина став керівником інформаційного центру виборчого штабу Леоніда Черновецького та Блоку Леоніда Черновецького, паралельно обіймаючи посади в комунальних ЗМІ столиці. Зокрема, він був першим заступником головного редактора газети «Хрещатик», а потім дослужився до в. о. головного редактора газети Київської міської ради «Українська столиця». Його діяльність у газеті "Українська столиця" завершилась кримінальними справами, відкритими СБУ за розтрату 2 млн. грн., але дуже скоро його випустили, а справи похоронили.

Також Щербина координував зовнішні комунікації у Київському медіа-холдингу. Там він працював під керівництвом одіозного Казбека Бектурсунова та не менш одіозного та цинічного персонажа Дмитра Джангірова. За часів Януковича Щербина трудився в апараті та приймальні міністра Миколи Присяжнюка.

Але найцікавішим клієнтом Щербини став одіозний сектант Сандей Аделаджа. Зокрема, у ЗМІ неодноразово зазначали, що «медіа-консультант» нігерійського засновника «Посольства Божого» Щербина контролював, щоб журналісти не задавали його шефу неприємних питань. Після того як позиції клану Черновецького та Аделаджи послабли Щербина «переїхав» у Приірпіння, де продовжив працювати на місцевих політиків. Серед прізвищ фігурував, зокрема, вже згаданий вище Федорук, а також кандидата на міського голову селища Коцюбинське Володимира Жаркова у 2010-му році.

Врешті-решт, крива політтехнологічна стежка привела Щербину до Володимира Карплюка, який на той час перебував у чудових зносинах з Федоруком. Дійшло до того, що Шербина став заступником голови партії «Нові обличчя».

Утім, після перемоги на мерських виборах в Ірпені Карплюк швидко «прославився» в ЗМІ, коли з'ясувалося, що в неповній декларації про доходи за 2013 рік він вказав, що у нього у власності 67 квартир. Вже наступного року квартир у Карплюка залишилося 23. У декларації за 2015 рік квартир у нього та дружини взагалі сім. Хоча Карплюк заявляє, що він продав десятки квартир, але великих прибутків у декларації наразі не видно.

Також виявилося, що мер Ірпеня Карплюк роками не декларував свій бізнес у Польщі. Так, Карплюк упродовж 2013-2015 років мав бізнес у Польщі, проте не вносив його до своєї декларації.

Усе це призвело до того, що минулого року проти Карплюка та його кума Федорука були відкриті кримінальні провадження. Але – о, диво! – дуже скоро виявилося, що правоохоронні органи чомусь забули про діяльність мера Ірпеня і сконцентрувалися лише на Бучанському «сусідові».

З чого б це така вибірковість? Дехто з оточення керівників найбільших міст Приірпіння зазначають, що Карплюк здав свого кума слідчим прокуратури, і тепер почуває себе дуже навіть комфортно. В результаті, в Інтернет потрапила аудіо-розмова, у якій Карплюк прямим текстом зрікається свого кума Федорука. «Я в Бога не вірю, а ви про кумівство розказуєте. Ви що не чуєте? Я атеїст!» – прямо під запис заявив мер Ірпеня.

Як би там не було, але зараз Карплюку і його соратнику Щербині, схоже, дали змогу спокійно господарювати в Ірпені. В результаті, на День Святого Миколая Карплюк подарив собі новенький Volkswagen Passat 2016 року випуску, який обійшовся йому майже в мільйон гривень. Апофеозом розкоші стала купівля за бюджетні кошти Ірпеня найдорожчої в Україні новорічної ялинки, яка обійшлася містянами у майже 200 тисяч гривень бюджетних коштів. І це без гірлянд та прикрас.

Так що «атеїст» Карплюк разом з «сектантом» Щербиною зараз живуть в Ірпіні на широку ногу. При повному ігноруванні їх діяльності з боку Генпрокуратури та МВС. Утім, як показує українська політична історія, у нас все дуже часто змінюється, і королі опиняються голими і… за гратами…

Сергій Іваненко, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook