#

Як кум Путіна «регіоналам» Київщину програв

19.02.2019 06:51
Як кум Путіна «регіоналам» Київщину програв

У стосунках всередині «біло-синього» табору по всій Україні все частіше спостерігаються відцентрові рухи. Київщина не стала виключенням з цього правила

Усередині екс-регіональної тусовки в Україні загалом та на Київщині зокрема – розгорнулася жорстка боротьба. Зчепилися всі – колишні соратники по Опоблоку – «ахметовські» та «газові», які фактично розкололи партію. Виокремився Євген Мураєв зі своїми «Наші», який перебирає на себе частину електорату. На додачу «газовики» об’єдналися з командою одіозного Віктора Медведчука, створивши політичний проект «Опозиційна платформа – За життя», який в народі для зручності охрестили «ЗаЖОП». І теж вже встигли пересваритися між собою.

Одним з ключових плацдармів стала Київщина, де група Рабиновича-Медведчука вирішила посунути людей Бойка-Качного. На Київщині, за яку у Медведчука відповідає Юрій Загородній, було запущено молоду гвардію на чолі з Сергієм Боголюбовим. Наявність у них потужного медіа-ресурсу (йдеться про телеканали NewsOne та «112-Україна», співвласниками яких є права рука Медведчука нардеп Тарас Казак) змусила досвідчених та вже певною мірою лінивих політиків з «газової» групи виходити з зони комфорту та конкурувати за область. У іншому випадку це серйозно б послабило їх позицію у «ЗаЖОПі».

В результаті вже скоро активність Боголюбова зійшла нанівець. Шоправда, схоже, від внутрішнього конфлікту програли обидві сторони. І нещодавнє рішення про позбавлення статусу довіреної особи кандидата в президенти Юрія Бойка Вадима Рабиновича – з тієї ж опери. До речі, показово, що на посаду довіреної особи було вирішено поставити екс-регіонала-депутата Київської облради та Київради Михайла Макаренка (директора пологового будинку №5 у Києві) з орбіти Бойка, тільки закріпивши ефект нездійснених фантазій «медведчуковців» Загороднього і Боголюбова провести швидкий бліцкриг в партії.

Дуже схоже на те, що після цього «ЗаЖОПі» як повноцінному об’єднанні двох великих команд  можна ставити хрест. Утім, якщо Медведчук, маючи кума в особі Путіна, не пропаде, то політичне майбутнє «газовиків» виглядає абсолютно безрадісним. По-перше, Бойко не потрапляє у другий тур президентських виборів. По-друге, незрозуміло, як потрапляти в наступний парламент, не маючи свого повноцінного розкрученого політичного проекту.  

Якщо говорити конкретно про Київську область, то «газовики» звикли сидіти одразу на кількох стільцях. З одного боку, вони завжди інкорпоровані у владу, навіть попри офіційний опозиційний статус. Яскравий приклад – Юрій Чередніченко, голова департаменту інфраструктури КОДА, депутат облради від Опоблоку та помічник Юрія Бойка. Утім, схоже, цей період благоденства може завершитися. З владних кабінетів їх потроху вижимають: наприклад, не так давно звільнено голову апарату КОДА Тетяну Жуль, яку називають довіреною особою головного «газовика» області Олександра Качного.

Враховуючи тісні зв’язки Качного з «біло-сердешними», дуже може статися, що на Київщині ми побачимо новий цікавий союз. Тим паче, що у Київській облраді зараз ходять чутки про те, що у разі перемоги Юлії Тимошенко на президентських виборах  нинішній очільник фракції Опоблоку в облраді Валерій Ксьонзенко може стати першим заступником майбутньої  голови ОДА Ганни Старикової. Щоправда, для цього ще потрібно, щоб Тимошенко перемогла. Чи стане це можливим, стане зрозуміло за пару місяців.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook