#

Дивний піар: як Олексій Кулеба після звільнення з КОДА став керувати напівлегальним штабом

20.04.2022 08:18
Дивний піар: як Олексій Кулеба після звільнення з КОДА став керувати напівлегальним штабом
Олексій Кулеба

Після призначення Олександра Павлюка уже ексочільник Київської облдержадміністрації Олексій Кулеба, який протягом 20 днів війни залишався на посаді, змінив вектор діяльності та зайнявся координуванням роботи гуманітарного штабу столичного регіону. Що означають такі зміни для Київщини й для самого Кулеби, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Олексій Кулеба, якого називають креатурою керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, зайняв крісло голови КОДА на початку лютого цього року та ще й у період місцевої політичної кризи. Однак з початком повномасштабного вторгнення Президент України Володимир Зеленський пішов на вимушений, але дуже необхідний крок для забезпечення оборони столиці та області й призначив керівником Київської обласної військової адміністрації бойового офіцера, генерал-лейтенанта сухопутних військ ЗСУ Олександра Павлюка. 

Так, після такої рокіровки Олексій Кулеба, який пробув біля "руля" трохи більше місяця, залишився фактично за бортом. Утім варто розуміти, що після перемоги України Олександр Павлюк, ймовірно, залишить посаду очільника Київської ОВА, адже займатися питаннями столичного регіону в мирний час - не його специфіка. Очевидно, що Київщина отримає нового керівника й не виключено, що в крісло знову повернеться Кулеба. Чому?

По-перше, після перемоги Київську область, яка зазнала істотних руйнувань від рук вірних свинособак бункерного діда, очікує колосальна робота. Уже зараз запустили волонтерський проєкт "добровольчі будівельні батальйони". Добровольці допомагають підрозділам ДСНС у пошукових роботах, розборі завалів на місцях та поступово розпочинають відбудову потрощених районів. Отже, витрачати час на пошуки нового керівника КОДА буде не дуже доцільно.

По-друге, ексочільник КОДА Кулеба 100% людина Андрія Єрмака, який від початку війни зник на кілька тижнів (подейкували - дуже злякався), але потім повернувся, показово зайнявши проукраїнську позицію.

По-третє, хоча формально Зеленський звільнив Олексія Кулебу, з процесу він все ж не випав. За словами Єрмака, "Кулеба допомагатиме військовому керівництву і далі". Як відомо, йому довірили керувати гуманітарним штабом, який був створений для оперативного реагування на проблеми населення. Що цікаво, відповідне розпорядження 28 лютого підписав сам Олексій Кулеба, який тоді ще був головою КОДА. Важливо розуміти, що державної адміністрації в умовах воєнного стану - немає, наразі усі питання вирішуються в Київській обласній військовій адміністрації, яку очолює Олександр Павлюк. Зауважимо, що це призвело до плутанини, адже посаду Олексія Кулеби почали називати по-різному - то він "керівник гуманітарного штабу Київської обласної військової адміністрації", то "голова гуманітарного штабу Київської обласної державної адміністрації", то "керівник гуманітарного напрямку".

Що цікаво, цю посаду Олексія Кулеби можна справедливо вважати віртуальною, адже на офіційному сайті КОВА немає рішення про його призначення  ні "керівником", ні "головою" цього чи то "штабу", чи то "напрямку", немає положення та переліку повноважень, штатного розпису, апарату тощо. Фактично це напівлегальною структура, адже нам не вдалося знайти коду ЄДРПОУ цього штабу. За даними КОВА, "Олексій Кулеба залишається в команді військової адміністрації та продовжує працювати над гуманітарними питаннями".

Так, ексочільник КОДА після звільнення став чи не найголовнішою особою в області: він проводить "традиційні наради гуманітарного штабу", записує спільні відео з Олександром Павлюком тощо. На своїй сторінці у Facebook Кулеба щодня звітує про пророблену центром волонтерів, їздить по зруйнованих містах та селах, інформує про роботу закладів освіти, займається відбудовою інфраструктури, загалом залишається на плаву як тільки може. 

Однак про те, як дійсно працює гуманітарний штаб, інформацію знайти дуже важко. Де вони беруть гроші, як стати членом команди, як подати запит на отримання допомоги, хто працює у штабі, окрім Кулеби, - невідомо. Жодних офіційних заяв від них не було. На офіційному сайті КОВА, є контакти Центру волонтерів та координації, але чи одна і так ж структура, чи різні - зрозуміти важко. На нашу думку, усю реальну роботу роблять волонтери, а Кулеба залишається лицем штабу та використовує спільну роботу для власного піару, щоб після перемоги ні в кого не виникало питань, де він був та що робив. Дуже вдалий хід, адже коли крісло очільника КОДА стане вакантним, Олексій Кулеба зможе дістати козир із рукава та показати "свою" роботу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст