#

Як піщана мафія хотіла купити Обухівську райраду

19.10.2018 05:05
Як піщана мафія хотіла купити Обухівську райраду

Протистояння в Обухівському районі набирає нових обертів. Голова Обухівської РДА Іван Рудяк досі перебуває у відпустці з якої, очевидно, вже й не повернеться. З літа цього персонажа не видно на ввіреній йому території. А тим часом місцеві "ділки" продовжують розривати район

Нагадаємо, протистояння в ешелонах районної влади Обухівщини триває з весни. Місцеві депутати не сприйняли головою РДА Івана Рудяка, хоча з самого початку все мало бути інакше. Перед призначенням Івана Рудяка київські боси сформували йому більшість в районній раді. Зроблено це було завдяки їх домовленостям з головою районної ради Костянтином Шушаковим. Він під чесне слово пообіцяв, що в районі будуть створені усі умови для нормальної роботи. Але не тут то було.

Однією з ключових фігур в райраді є представниця так званої "піщаної мафії" Лариса Ільєнко, яка давно відома своїми великими амбіціями. Вона є депутатом районної ради від БПП. І, здавалося б, представниця пропрезидентської партії мала б підтримувати Рудяка, якого поставили в Обухові саме як представника гаранта. Проте саме Ільєнко стоїть за організацією "бунту" проти Рудяка. Це стало можливим завдяки зв'язкам у президії райради. З Шушаковим вони знайомі вже давно, і як розповідають джерела на Обухівщині, Ільєнко зробила йому пропозицію, від якої той не зміг відмовитися. Як наслідок – більшість від Рудяка швиденько перебігла в опозицію, а вже в травні йому висловили недовіру.   

Після цього Обухівщину накрила хвиля протестів – люди на замовлення Ільєнко і Шушакова перекривали траси з вимогою зняти Рудяка. Той в свою чергу, привіз "автомайданівців", які доволі агресивно намагалися придушити опозиційні настрої. Але такі дії зіграли проти Рудяка. До того ж замість того, щоб домовлятися, якось утримати ситуацію під контролем, він просто пішов у відпустку, в якій перебуває вже більше трьох місяців, і з якої він вже не повернеться. 

Проте і це не все. Його перший заступник Олексій Мошковський, який мав би зараз керувати районом, фактично утік з посади – сам собі виписав відпустку на 56 днів - і зник. Наразі обов’язки голови виконує звичайний заступник Сергій Коваленко, який, як розповідають місцеві, тільки в силу своєї порядності намагається бодай якось утримати ситуацію під контролем. Не даючи Шушакову з Ільєнко остаточно взяти район під свій контроль.

Обухівський район зараз стоїть перед загрозою зриву опалювального сезону. Там з горем пополам зайшли в новий навчальний рік, але що буде з бюджетом на 2019, та як він буде формуватися і прийматися, наразі незрозуміло.

Як склалася така ситуація? Насправді в цьому колапсі на Обухівщині винні усі. Ільєнко, схоже, банально хоче потрапити до Верховної Ради. Навіть готова воювати за округ з давнім соратником Порошенка Ігорем Кононенком.

Інша справа, що і київські боси винні в тому, що довірилися Шушакову, який давно має славу зрадника – сьогодні він за одних, а завтра за інших, головне те, хто більше заплатить. Рудяк же винен в тому, що не зміг утримати ситуацію під контролем. Під нього зробили все – більшість в районній раді, лояльність місцевих, але брак досвіду державної служби, керівних посад, та молодецький запал Рудяка, який, отримавши "булаву", відчув себе важливою та всесильною персоною, зіграли з ним злий жарт.

Як наслідок, через амбіції окремих місцевих персонажів, Обухівський район опинився на межі катастрофи. І це без перебільшення. Без діючої адміністрації не може відбуватися функціонування району. Єдина надія на те, що хоча б заради цього організатори цієї колотнечі увімкнуть мізки, та зроблять усе можливе, щоб не повторити ще один "алчевськ". Тільки вже під Києвом.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: