#

Без грошей і повноважень: як Рудяк втратив Обухівщину

26.07.2018 05:05
Без грошей і повноважень: як Рудяк втратив Обухівщину

Ще поки діючий голова Обухівської РДА Іван Рудяк знаходиться у відпустці, але дуже сумнівно, що він повернеться до виконання обов’язків голови району

Все йде до того, що в одному з ключових пристоличних районів Київської області президентська вертикаль буде помножена на нуль. Як повідомили джерела "Моєї Київщини" в Адміністрації Президента, на Банковій вкрай незадоволені роботою Івана Рудяка. Але про повноцінне звільнення мова не йде. Швидше за все, він найближчим часом він буде переведений на посаду голови РДА в інший район поблизу Києва. Але в Обухів йому вже повернутися навряд чи вийде.

Головну роль в фіаско Рудяка зіграла активність опозиційної районної ради, яка і висловила йому недовіру (до речі, навіть частина президентського БПП) і обрізала частину повноважень. Таким чином функціонал голови РДА звівся до мінімуму. Тим паче, що райрада перетягує на себе і фінансові питання, остаточно нівелюючи роль президентської вертикалі в районі.

Якравий приклад - освітня сфера. Гроші на освіту приходять на районну раду, яка затверджує кошторис і передає їх на РДА для розподілення. Але в рамках нової освітньої реформи взято курс на автономізацію шкіл. І цим, за даними нашого видання, вирішили скористатися в райраді. Будь-яка школа може оформитися як окрема юридична особа з окремим рахунком. Районна рада має право розширити штат і створити окремий фінансовий відділ, призначивши свого спеціаліста по розподілу коштів. Якщо такі дії будуть зроблені, то районна адміністрація стає просто зайвою ланкою і випадає із ланцюжка через власну непотрібність. А райрада напряму зможе передавати кошти для шкіл. Цей механізм повернення делегованих повноважень на Обухівщині вже запущений.

Рудяк, який мав би вирішити конфлікт і робити все, щоб зберегти свої повноваження як представника президента в районі, просто пішов у чергову відпустку. На цьому фоні районна адміністрація стає непотрібним рудиментом у функціонуванні району. Банкова на це має звернути особливу увагу. Тим паче, що під себе "підминає" Обухівщину скандально відомий нардеп Ігор Кононенко, який планує йти від цього мажоритарного округу. У випадку якщо районна рада стане самостійною, соратнику президента буде дуже складно вести кампанію в цьому районі.  

До слова, раптом хтось забув, подібні сценарії на Обухівщині вже реалізовувалися за часів керування районом Віктором Остринським з 2005 по 2010 рік. Зараз екс-голова РДА перебуває у розшуку за земельні махінації.

Схоже, що Банкова все ж потроху розуміє, що кризовий менеджер з Рудяка не особливо талановитий, оскілки не зміг врегулювати конфлікт на Обухівщині, і його треба переводити на інший напрямок роботи. Інша справа, що київські боси для того, щоб владнати ситуацію на Обухівщині, мають вилізти зі своїх броньованих автомобілів, спуститися на землю і розпочати діалог з райрадою для пошуку компромісу. Якщо цього не буде зроблено, то на прикладі одного району опозиційні до президента сили відпрацюють алгоритм непотрібності РДА як елемента владної вертикалі. І такі процеси можуть піти по усій Україні. На фоні президентської кампанії втрата контролю над районами може стати серйозним ударом по команді Петра Порошенка...  

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram