#

Ярослав Добрянський: на Київщині зруйновано міф про дружбу з росією

18.07.2022 08:20
Ярослав Добрянський: на Київщині зруйновано міф про дружбу з росією
Ярослав Добрянський

Українці - доволі  миролюбивий, гостинний, довірливий та дружелюбний народ. Якщо люблять - то навіки, якщо зустрічають гостей - то вже краще й бути не може, якщо дружать - то віддано, але...якщо їх образити - то це найгірше, що може бути для того, хто образив.

Напевно, цю прописну істину "великі знавці історії" із росії погано засвоїли...

Переживши вікову тиранію, нищення першої самостійної української держави, моріння голодом працьовитих українців, нищення квіту нації - інтелігенції та лідерів народу - не стало на заваді до щирої наївної віри у зникнення лещат тоталітарного механізму. Бо інакше, чим можна пояснити масові увічнення дружби українського й російського народів напередодні 300-річчя возз'єднання України з росією.

Ця пошесть радянщини не могла не торкнутися й пристоличного регіону, де на початку 50-х років ХХ століття у славному місті, на той час Переяслав-Хмельницькому, встановили монумент "Навіки разом!", бо ж ментально ми неабияк віддані у дружбі.

Це вже за "монументальної" "дружби" було зацьковане "шістдесятництво", німі 70-ті, гучний Стус і знову "дружнє" цькування - усе той же геноцид нації, щоправда вже модифікований у тюрми та табори. 

Росія вигадала багато міфів, більшість із яких зруйнувала сама ж, а час їй лише допоміг у тому, знімаючи щораз нові і все страшніші маски.

І лише в 90-і роки ми зробили рішучий крок у Незалежність. А росіяни лютували, але продовжували нам "співати" міф про дружбу народів, тримаючи за "спиною" ніж 2014-го, "спецоперацію" 2022-го...

Сьогодні на Київщині зруйнували міф про дружбу "двох братніх народів" демонтажем у місті Переяслав монумента "Навіки разом", якому передували хижацькі апетити "друзів", зазіхання на суверенність держави.

Чи може існувати дружба на пепелищах, у руйнації після зухвалих катувань, убивств та людських страждань?! Чи можуть щирі українці дозволити собі дружбу із цинічними потворами, із катами свого народу?!

Відповідь однозначна.

То ж оте радянське гасло і назва переяславського монументу "Навіки разом!" перейшло у безапеляційну категорію: "НІКОЛИ РАЗОМ!"

На нас дивиться весь світ, в українців вірить увесь світ, що нащадкам славного козацького роду під силу зупинити вселенське зло російського тоталітаризму, успадковане від жорстокої радянщини, помножене на нацизм. 

Це єдиний спосіб вберегти майбутні покоління багатьох держав від непокараного колись зла.

ПАМ'ЯТАЙМО і передаваймо з покоління в покоління: "Ніколи разом! Ніколи!!!"

Читати "Моя Київщина" у Facebook