#

Чи бути Васильківській лікарні опорною: як завершився візит Юлії Тимошенко до медзакладу (ФОТО/ВІДЕО)

02.04.2021 09:43
Чи бути Васильківській лікарні опорною: як завершився візит Юлії Тимошенко до медзакладу (ФОТО/ВІДЕО)
Фото з місця події

Учора, як вже повідомлялося, лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко здійснила робочий візит до Васильківської ЦРЛ. Цього дня медикам не до першоквітневих жартів, адже є низка критично важливих питань, від яких залежить не тільки життя і здоров’я хворих, а можливо й кадрові проблеми в майбутньому. Власне про причини та наслідки Юлія Тимошенко почула з перших вуст керівництва ОТГ і медперсоналу, які просили посприяти вирішенню проблемних питань на державному рівні.

Найперше, чого прагнуть медики – надання лікарні статусу опорної, що гарантуватиме державну підтримку, адже коштом місцевого бюджету покрити потреби закладу вкрай складно. Наразі Васильківська ЦРЛ налічує понад 700 осіб персоналу, проводять найсучасніші оперативні втручання, надає невідкладну реанімаційну допомогу, була на «передовій» під час першої хвилі ковід, але попри це, каже очільниця медустанови, лікарня не отримала статус опорної:

У нас велика проблема : коли ми планували Васильківський госпітальний округ і Васильківська ЦРЛ була в центрі цього округу, раптом ми взагалі зникли зі списку опорних лікарень. Ми намагались достукатися, чому так і що це за розподіл, що така потужна лікарня залишилась без державної допомоги та пішла в небуття як і Васильківський район. Тому, для кожного хто тут зараз працює, для нас найголовніше – стати опорною лікарнею, - Лідія Пацало, головний лікар Васильківської ЦРЛ.

У свою чергу, як зазначила голова ОТГ Наталія Баласинович, лікарня наразі обслуговує 150 тисяч людей, фінансується виключно з місцевого бюджету і при цьому не має статусу опорної.

Статус опорної лікарні нам потрібен, адже на такі  медзаклади йде велике державне фінансування, зокрема купують дорого вартісне КТ, яке є вкрай необхідним. Ми виключно на місцевому бюджеті й те, що дають з НСЗУ – це невеликі кошти, - Наталія Баласинович.

Зокрема медиків турбувало питання, чи залишиться доплата медпрацівникам згідно 610 Постанови КМУ, яка діяла до 1 квітня 2021 року. Серед життєво важливих питань - забезпечення ЦРЛ киснем та нестача ліжко-місць для хворих на ковід.

Наразі стоїть питання, чи буде дана лікарня взагалі існувати через пів року, адже проведена реформа, вочевидь, направлена на зменшення кількості українців, каже нардеп-Батьківщинівець Костянтин Бондарєв:

Незрозуміло, як обирали ті опорні лікарні. Уявіть, в Іванкові, у Вишгороді є опорна лікарня, а у Василькові немає. Про що йдеться? Про фінансування. Ця лікарня на сьогодні недофінансована, не має можливості купувати КТ, МРТ та інші засоби, які дуже необхідні сьогодні.

Лідерку Батьківщини, у рамках екскурсії, ознайомили із медичним закладом, після чого вона відповіла на питання лікарів. Першоджерело цієї проблеми Юлія Тимошенко угледіла у медичній реформі, яка не гарантує людям медичну допомогу, а лікарям гідної оплати та умов праці:

Усі ці складнощі – штучні, а не справжні. Якби влада діяла ефективно, цих проблем не було б. Наша команда внесла до парламенту спеціальний законопроєкт, який ґрунтується на найкращому світовому досвіді та передбачає запровадження в Україні страхової медицини. Вона гарантуватиме галузі охорони здоров’я у чотири рази більше фінансування, а це – і зарплати, і ліки, і умови для лікування, – запевнила Юлія Тимошенко.

Додатково нардепка відмітила, що лікарі Васильківської ЦРЛ утримують медзаклад на найвищому рівні й роблять все можливе, щоб пацієнти отримували необхідну допомогу. Зокрема, пообіцяла, що команда "Батьківщини" зробить все можливе, аби донести інформацію про ситуацію до міністра охорони здоров’я та переконати його невідкладно розв’язувати ці проблеми.


Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка