#

З інвалідів зробили жебраків або Як поліція Київщини "перегнула передвиборчу палицю"

21.04.2019 16:18
З інвалідів зробили жебраків або Як поліція Київщини "перегнула передвиборчу палицю"

Зранку, 21 квітня, на сайті Нацполіції Київської області з'явилася інформація про проведення передвиборчої агітації на користь одного з кандидатів на посаду Президента в день тиші

"Посадова особа в приміщенні місцевої РДА здійснювала агітацію та підкуп виборців у вигляді подарунку пакунків з постільною білизною, агітаційною літературою та канцелярським приладдям", - повідомили в прес-службі Головного управління Національної поліції в Київській області.

"Моя Київщина" вирішила провести власне розслідування цього резонансного інциденту. Як з'ясували в учасника та безпосереднього свідка даних подій голови Бориспільської міжрайонної територіальної організації Українське товариство глухих (УТОГ) Володимира Яковлева, підставою для відкриття кримінальної справи стали збори товариства інвалідів із вадами слуху, які проводяться щорічно в березні-квітні місяці. Цього року вони відбулися в приміщенні Яготинської РДА.

Як нам стало відомо, дату 20 квітня було визначено за два тижні до проведення зборів. На таких зібраннях люди з вадами слуху щороку отримують  подарунки від представників влади чи меценатів. Тому на запланованій та заздалегідь узгодженій зустрічі члени ТО УТОГ отримали символічні подарунки - набори постільної білизни. А вже наступного дня  жінкою, яка була присутня на цих зборах, була написана заява до правоохоронних органів про нібито незаконну агітацію у день тиші.

Відтак, було порушено провадження за ч.1 ст.160 Кримінального кодексу України. Під час слідчих дій працівниками поліції був допитаний у якості свідка Володимир Яковлев, який пояснив, що дане зібрання ніяк не стосується виборів Президента, про що було неодноразово наголошено на самій зустрічі.

За словами голови ТО УТОГ, ці подарунки для людей із інвалідністю він отримав ще 17 квітня, але фізичної можливості їх роздати не мав, адже зустріч була запланована заздалегідь на 20 число.

"Так вийшло, що дата нашої зустрічі та дня тиші просто співпали. Хіба погано, що людям дали хоч якісь подарунки, адже з них і так зробили жебраків?", - повідомив Володимир Яковлев.

Бориспільська міжрайонна організація ТО УТОГ опікується людьми з інвалідністю та надає допомогу з юридичних, освітніх, побутових, соціальних та інших питань.

Читати "Моя Київщина" у Telegram