#

За довіреністю: хто захищатиме результат Порошенку на Київщині

04.03.2019 10:35
За довіреністю: хто захищатиме результат Порошенку на Київщині

Стали відомі прізвища довірених осіб кандидатів у президенти України. Їх список оприлюднено на сайті Центрвиборчкому. «Моя Київщина» вирішила проаналізувати: кого саме уповноважив представляти себе під час цієї виборчої кампанії у Київській області чинний глава держави

Показово, що у дев’ятьох виборчих округах Київщини лише двох представників Петра Порошенка можна умовно віднести до рангу діючих політиків. Дуже показово, що серед довірених осіб не знайшлося жодного нардепа-мажоритарника з Київщини, що свідчить про їхнє небажання ризикувати своєю подальшою політичною кар’єрою у разі програшу чинного голови держави. Адже як показує історія, до довірених осіб після виборів часто виникають різного роду запитання – а двері до високих кабінетів можуть виявитися зачиненими.

Під час добору кадрів на цих президентських виборах на Київщині команда Петра Порошенка не стала балувати публіку «різноманітністю дебютів», призначивши на чотири виборчих округи представників культури та освіти. Йдеться про  Ахтема Сеітоблаєва (режисер, зняв такі популярні кінострічки, як «Хайтарма», «Чужа молитва»,  «Кіборги» та «Захар Беркут»),  Сергія Фоменка (творче псевдо «Фома» - український музикант і фронтмен фолк-рок-гурту «Мандри») та Ігоря Козловського (кандидат історичних наук, якого звільнили з полону у донецьких сепаратистів у грудні 2017 року), які стали довіреними особами Порошенка відповідно на 91, 92 та 93 виборчих округах. Також на 90-му – Білоцерківському – окрузі його кандидатські  інтереси представлятиме  керівник місцевого колегіуму (що за статусом відповідає загальноосвітньому навчально-виховному закладу II-ІІІ рівня) Галина Склярова. Вона також є заступником голови Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України.

Не обійшлося в команді представників Порошенка на Київщині без спеціалістів з області права. Політична практика довела, що коли на виборах розрив голосів між кандидатами-фаворитами не дуже великий, важливо захистити (або навпаки – оскаржити) результати голосування у судах, тому так важливо мати серед довірених осіб – професійних юристів. Трьох з представлених на Київщині довірених осіб Петра Порошенка можна віднести до цієї категорії. Насамперед це – Ірина Нечаєнко  з Броварів,  яка також є помічником-консультантом нардепа–мажоритарника з 97-го виборчого округу Павла Різаненка, який представляє БПП.

На 95-му та 96-му виборчому окрузі довіреними особами чинного президента є практикуючі адвокати – Роман Хорольський та Віталій Чернілевський.

Останній, до речі був позаштатним радником заступника екс-губернатора Київщини Олександра Горгана з питань капітального будівництва та ЖКГ Юрія Денисенко, що тривалий час працював секретарем Ірпінської міськради. Чернілевський очолює компанію «Правозахисна група «Адвокат» на політичній вотчині свого колишнього начальника – в Ірпені. Показово, що серед співзасновників даної групи значиться Олександр Короленко, який до листопада 2018 був начальником управління юрзабезпечення КОДА, а також депутат Ірпінської міськради від БПП Марина Шевченко. Усі вони в тій чи іншій мірі пов’язані з екс-мером Ірпеня Володимиром Карплюком, якого називають неформальним куратором округу №96 від Петра Порошенка.  На минулих парламентських виборах Чернілевський працював заступником окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу  з центром в Ірпені за квотою партії Політичне об'єднання «Рідна Вітчизна».

Лише двох довірених осіб кандидата у президенти (по 94-му  та 98-му виборчих округах) – Георгія Цагареішвілі та Віталія Ярему можна по-справжньому назвати партійними функціонерами.

44-річний директор ТОВ "Інвест Капітал Девелопмент" Георгій Цагареішвілі є двоюрідним братом і партнером по бізнесу, депутата обради, екс-першого заступника голови КОДА, а нині – заст.упника міністра регіонального розвитку Льва Парцхаладзе. Цагареішвілі обрався до обласного представницького органу влади від округу №41 в Обухівському районі Київської області. Рівно рік тому змінив він на посаді глави фракції «БПП» «Солідарність» в облраді Руслана Кузьменко.

Найбільш відомий у вітчизняному політикумі серед довірених осіб Віталій Ярема, який свого часу очолював столичну міліцію, згодом був нардепом,  першим віце-прем'єр-міністром в уряді Арсенія Яценюка, а потім очолював Генеральну прокуратуру України, з якої пішов за власним бажанням на хвилі інформаційної кампанії, спрямованої проти ГПУ та нього особисто. Лише рік тому Віталій Ярема став членом президентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і обраний заступником голови київського обласного осередку БПП Ігоря Кононенка.

Деякі експерти відсутність серед довірених осіб Порошенка чинних депутатів або авторитетних мерів пояснюють тим, що вони бояться відверто підтримувати Президента і подібно флюгерам тримають ніс за вітром, адже окремим політикам й досі дорікають у тому, що вони свого часу були довіреними особами Леоніда Кучми або Віктора Януковича.

Кожен з нардепів або міських голів у разі невдалого президентського «дублю» Порошенка прагне залишити собі простір для маневру та можливих переговорів з іншими політичним гравцями, особливо в контексті того факту, що після президентських виборів розпочинається парламентська передвиборча кампанія.

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram