#

Гривня за гектар: як депутат облради Глиняний захопив мисливські угіддя на Київщині

19.10.2021 08:00
Гривня за гектар: як депутат облради Глиняний захопив мисливські угіддя на Київщині
Колаж порталу "Моя Київщина"

Останнім часом все більшої популярності набирає полювання, що не даремно вважають елітним відпочинком. Таке задоволення не з дешевих, та й потрібно добряче заморочитися з різними дозволами. Іноді так стається, що мисливські угіддя фактично стають власністю впливових осіб, звісно, абсолютно непересічних. Про те, як величезне мисливське господарство опинилося в оренді у відомого на Київщині депутата, читайте в сьогоднішньому матеріалі  

Насамперед варто наголосити, що державну політику у сфері лісового та мисливського господарства здійснює Кабінет Міністрів через Державне агентство лісових ресурсів України. А Закон України "Про мисливське господарство та полювання" регламентує, що передавати в оренду мисливські угіддя мають повноваження обласні ради за поданням Кабміну. Таким чином саме депутати вирішують - кому надати в оренду тисячі гектарів землі, на який термін та на яких умовах. За інформацією Київської ОДА, на території області зареєстровано 74 мисливські господарства, частину з яких орендують різні приватні підприємства та громадські організації. Маловідомі компанії орендують за копійки на території Київщини майже 1 млн га земель.

Окрім того, що депутати затверджують програми розвитку галузі в регіоні, виділяють кошти, контролюють їх освоєння і… не гребують користуватися статусом, для отримання бажаного. Мало того, що підряди на багатомільйонні ремонтні роботи часто-густо отримують афільовані з депутатами компанії, так вони ще й мають можливість оренди державного майна за непристойно смішні гроші. 

Сьогодні ми розкажемо про мисливське господарство у "Білоцерківському лісгоспі", яке передали в оренду за "шалені" гроші – 1 грн за гектар. При цьому варто розуміти, що у користування приватному підприємству перейшла вся інфраструктура та об’єкти, що розміщені на території господарства. Тисячі гектарів лісу орендуються за копійки. Але при цьому орендар повинен забезпечувати охорону та відтворення мисливських тварин, збереження і поліпшення середовища їх перебування.

Звісно, хтось "з вулиці" отримати в оренду лісові угіддя, та ще й на пільгових умовах, не міг. Таким щасливчиком став депутат Київської обласної ради Леонід Глиняний. Дуже авторитетна особистість на Білоцерківщині – чоловік є власником низки потужних підприємств, контролює політичний процес, має хороші зв’язки у силових органах. Окрім того, він офіційно є одним із найбагатших депутатів Київської обласної ради. 

Глиняний ставав депутатом Київської облради від партії Порошенка у 2015 та 2020 роках. На вибори ніколи не шкодував коштів, тому з легкістю перемагав. На виборах у парламент балотувався по 92 виборчому окрузі, проте зняв свою кандидатуру на користь Віталія Гудзенка (останньому не вдалося отримати мандат). Глиняний повністю контролює Сквирську та Рокитнянську громади, має серйозний вплив на Білоцерківську міськраду. Примітно, що зараз в облраді він є членом комісії з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій. 

Історія з передачею мисливських угідь Глиняному в межах Білоцерківського лісгоспу видалася дуже цікавою. Навесні 2019 року через африканську чуму свиней там вимирає значна частина популяції диких кабанів – однієї з найцікавіших тварин для відстрілу. Таким чином комерційний інтерес до мисливського господарства різко падає, адже там майже нема на кого полювати. У місцевому лісгоспі вирішили сильно не заморочуватися відновленням популяції тварин і передати угіддя в оренду. Що заодно дало змогу ще й добряче вислужитися перед місцевим магнатом.

Рішенням Київської обласної ради №728-32-VII від 19.12.2019 року мисливські угіддя площею 17315 га отримало в оренду ТОВ "Господарство "Зелений гай". Термін оренди – 49 років. Директором та власником даної компанії значиться такий собі Анатолій Обухов. Але вочевидь, він – підставна особа, є керівником низки підприємств, справжнім бенефіціаром яких, схоже, є ніхто інший як депутат облради Леонід Глиняний.

Глиняний захоплюється полюванням, про говорить його декларація. Чоловік володіє самозарядною рушницею Сайга 410, а також мисливським карабіном BLASER R8 (орієнтовна вартість 230 тис грн). Щоб зручно пересуватися на території мисливського господарства, Глиняний пересів на "Ниву".

Зараз за оренду мисливського господарства у Білоцерківському районі сплачується трохи більше 17 тис грн на рік – мізерна сума, якщо взяти до уваги масштаби орендованої території. І тут головне питання в тому, що державний бюджет недоотримує колосальні кошти. Таких як Глиняний – тисячі по всій країні: є величезні сумніви, що серед орендарів опиняться прості роботяги, хобі яких – полювання на вихідних. Зазвичай власники компаній – цілком забезпечені, які можуть собі дозволити сплачувати нормальні гроші за оренду, а не по 1 гривні за гектар у рік. Але ж, напевно, статус не дозволяє депутатові платити більше…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст