#

За свято треба платити або Як заступник голови КОДА за спиною керівництва екс-міністра нагибав

23.11.2018 06:19
За свято треба платити або Як заступник голови КОДА за спиною керівництва екс-міністра нагибав
Іван Турчак засвітився у вкрай неприємній історії

Святкування Дня працівників сільського господарства у Київській області перетворилося на здирництво з боку чиновників. Причому першу скрипку в цій абсолютно дикій схемі зіграв заступник голови Київської ОДА Іван Турчак. Подробиці дізнавалася «Моя Київщина»

Свято святкували 15 листопада на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Усе логічно – колишній Національний аграрний університет є найбільшим вишем цього профілю. Та і пов’язаний з Київщиною – земельний фонд університету здебільшого знаходиться в столичному регіоні. Більш того, з 1984 до 2014 рік, себто 30 років цей виш очолював Дмитро Мельничук – батько колишнього голови Київської ОДА Максима Мельничука.

Власне, як раз з КОДА, яке виступило організатором свята для аграріїв Київщини, надійшла цікава разнорядка. Як стало відомо нашому виданню, виявилося, що фінансування заходу пройшло за рахунок університету. Керівництву університету «запропонували» від імені голови Київської ОДА в довільній формі профінансувати захід. А в разі непогодження погрожували влаштувати перевірку. І це притому, що офіційно організаторами свята числилися заступник голови облдержадміністрації Турчак Іван Миронович, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Нестеренко Дмитро Володимирович та помічник заступника голови облдержадміністрації Кривенда Олександр Михайлович.

Варто зазначити, що зараз ректором університету є Ніколаєнко Станіслав Миколайович – екс-міністр освіти і науки часів Ющенка. Утім, це не завадило представникам КОДА акуратно «нагнути» колишнього топ-чиновника…

Цікаво, що постраждав не лише НУБіП. Разом з тим агровиробникам області також було надіслано рахунки на оплату святкових заходів. Причому, як розповіли деякі з жертв цих оборудок, це було зроблено із номеру 096 770 45 67.

Цей номер збігається із номером Яни Сокол – помічника того самого заступника голови Київської обласної державної адміністрації Івана Турчака. За інформацією «Моєї Київщини», Яна Сокол хоча й не є штатним працівником облдержадміністрації, але має повний доступ до внутрішньої документації.

Парадоксальність ситуації полягає в тому, що самі аграрії змушені скидатися на своє свято, яке в результаті помпезно святкують «слуги народу» на кшталт пана Турчака.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook