#

Загнуздати Кононенка: як Коломойський запускає виборчу кампанію на Київщині

28.05.2019 05:04
Загнуздати Кононенка: як Коломойський запускає виборчу кампанію на Київщині

Парламентські вибори обіцяють бути не лише швидкоплинними, але й сповненими сюрпризів. Однією з перших несподіванок стала поява оригінального конкурента у ще недавно всесильного Ігоря Кононенка на мажоритарному окрузі №94 з центром в Обухові.

Про те, що заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко, який відомий тим, що був однією з найбільш наближених фігур до вже колишнього президента Петра Порошенка, вирішив йти до наступної Верховної Ради за округом №94, в який входять Обухівський та Васильківський райони, заговорили ще у 2017 році, коли він очолив Київський обласний осередок БПП. Як розповідали тоді в Адміністрації президента, похід по округу – це була домовленість між Порошенком та низкою грошовитих та, куди правди діти, токсичних нардепів.

Будучи не надто публічною персоною, Кононенко влаштував активний об’їзд округу. Також на підшефній території почали розповсюджувати щотижневу газету «Голос Київщини». Щоправда, як розповіли в штабі нардепа, це не дуже допомагало – позначалася одіозність Кононенка, який заплямував свою репутацією низкою корупційних скандалів. До цього додалися відверті провали з подарунками: так, політика зловили на роздачі пакетів жителям округу – з шампунем та махровими рушниками. В результаті поліція навіть відкрила кримінальне провадження проти Кононенка за підкуп виборців. Яке, щоправда, традиційно для таких випадків з часом кудись загуло…

Але усе б було у Кононенка добре, якби його армійський товариш Порошенко переміг на президентських перегонах. Справа в тому, що особливих конкурентів у нього не могло бути – надто боязно було виступати проти нього. Колишній переможець цього округу з «Народного фронту» Віктор Романюк, схоже, зник з цієї території, а сім’я Засух, традиційно сильна тут за рахунок своїх величезних латифундій почала грати на користь БПП. Показовими в цьому плані стали вибори до Ковалівської ОТГ (Ковалівка – головна вотчина сімейного угрупування Засух), де усі 28 депутатських крісел в селищній раді зайняли представники партії Петра Порошенка.

Утім, біда прийшла звідти, звідки її не очікували. Після більш ніж переконливої перемоги Зеленського на президентських виборах Кононенко, схоже, опинився в ролі цапа-відбувайла. Адже не є секретом той факт, що у основного спонсора команди «Зе» Ігоря Коломойського є давній зуб на команду Петра Порошенка – зокрема, через націоналізацію «Приватбанку». Олігарх знайшов як відплатити кривдникам. З одного боку, Андрій Портнов – надзвичайно токсичний і одіозний персонаж, який у часи Януковича був заступником голови Адміністрації Президента, і який, за словами Коломойського, йому «в дечому допомагає» - уже подав чотири позиви проти самого Порошенка. Ціль - змусити понервувати колишнього гаранта. З іншого, Коломойський, схоже, розробив схему, як влаштувати «солодке життя» Кононенку.

Для цього на округ запустили відомого журналіста з «1+1» Олександра Дубинського, про якого говорять – що у Коломойського на умі, те у ведучого програми «Гроші» на язиці. Сам ведучий не приховує: пішов збивати Кононенка.

«Друзі, прийняв рішення піти на вибори в парламент по мажоритарному округу. Конкретно – по 94-му, де буде балотуватися подільник Порошенка, лідер фракції БПП в парламенті, Ігор Кононенко. Вважаю своїм завданням не допустити у владу людини, який в інтересах Порошенка обкрадав державу, і був одним зі стовпів його корупційної вертикалі. Знаю, що боротьба буде важкою, тому що останні 2 роки Кононенко засівав округ краденими грошима, і сформував там свій адмінресурс, на чолі з головою райради Василькова Баласинович (йдеться про Наталію Баласанович, - Ред). Але впевнений, що всі прекрасно розуміють ціну цього «засіву», який здійснювався за рахунок коштів бюджету», - заявив він у себе на сторінці в Facebook.

Дубинський явно применшує свою (а точніше, Коломойського) ресурсність. За інформацією «Моєї Київщини», заради того, щоб перемогти Кононенка, на округ можуть кинути не лише кишенькового журналіста з «плюсів». Так, серйозно розглядається можливість відправити проти соратника Порошенка ще одну «торпеду» - нардепа Ігоря Мосійчука, який нещодавно повідомив про вихід з «Радикальної партії». Він чимало років прожив у Василькові, займався там громадською діяльністю, ставав депутатом міськради, а запам’ятався тим, що був одним з «васильківських терористів», які буцімто готували теракт, і якого відправили в через це за грати.

Знаючи політичну нахабність та вміння йти на конфлікт, поява Мосійчука може остаточно «поховати» передвиборчу кампанію Кононенка. А враховуючи той факт, що в коментарі журналістам в день інаугурації Зеленського високопоставлений БППшник сам говорив про те, що, цитуємо, «не знаю, чи буду балотуватися, чи ні», то цілком ймовірно, що подібне загнуздання Кононенка з боку Коломойського може завершитися тим, що нардеп, який представляє партію колишньої влади, взагалі зніметься з гонки…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook