#

Заступник гендиректора «Готово!» Марина Маркевич: До нас приїжджають одружуватися військові з передка

27.07.2023 09:56
Заступник гендиректора «Готово!» Марина Маркевич: До нас приїжджають одружуватися військові з передка
Марина Маркевич

Документ-сервіс «Готово!» –сучасна установа, в стінах якої клієнти можуть отримати безліч послуг за сучасними підходами, де перевагою є швидкість, простота та зручність. Серед основних – паспортний сервіс, страхування, проведення заходів, але найпопулярнішою на сьогодні послугою лишається реєстрація шлюбу «За добу». Про заклад, що зламав стереотип «державної установи», спрощуючи взаємини між громадянами та державою, «Моїй Київщині» розповіла заступник генерального директора КП Київської обласної ради «Готово!» Марина Маркевич.

- Пані Марино, коли і на яких засадах було створено документ-сервіс «Готово»? Що собою являє цей проект?

- Документ-сервіс «Готово», який знаходиться в Києві, був відкритий у серпні 2016 року і передбачався як титульний проект для України, який мав би спростити взаємодію громадян і держави щодо отримання послуг, які на той час займали дуже багато сил і часу. В одному приміщенні можна було досить легко зареєструвати нерухоме майно, оформити бізнес, одружитися чи отримати паспортні документи. З часом робота центру трансформувалась, оскільки відбулись зміни в законодавстві, і наразі послуги з реєстрації нерухомості, землевпорядні послуги і послуги щодо реєстрації бізнесу не надаються.

Сьогодні основна послуга нашого центру – це організація державної реєстрації шлюбу, а також такі супутні послуги, як проведення річниць, Gender-party, церемоній одруження. Також у центрі «Готово» наші партнери надають свої послуги паспортного сервісу: оформлення закордонних паспортів, ID-карток, посвідок на проживання для іноземців та оформлення кваліфікованого електронного підпису ДП «Дія».  

- Які локації передбачено для проведення заходів та церемоній?

- У нас є декілька локацій де ми організовуємо державну реєстрацію шлюбу. Для незабутньої церемонії ми пропонуємо класичну урочисту залу у світлих тонах у будівлі «Готово!» на Печерську, де ми власне й знаходимось. Тут проводяться церемонії одруження, річниці весілля і Gender-party – захід, який присвячений оголошенню статі майбутньої дитини для батьків та їхніх гостей. Також в нас є локація на Арт-заводі Платформа, що на лівому березі, і казкова заміська локація в Київській області – ZAGS KONCHA-ZASPA RESIDENCE.

- Яка наразі активність відвідування організації та запиту на її послуги?

- Ми приймаємо велику кількість відвідувачів, адже маємо багато партнерів, відповідно наші послуги є затребуваними. Звичайно це залежить від дня тижня, від ситуації навколо, адже ми живемо в час виклику, коли відвідуваність центру залежить від того, наскільки спокійно, чи є загрози, повітряні тривоги. Це може бути кількасот відвідувачів на день.

- Наскільки популярною, тим паче в умовах війни, є послуга «Шлюб за добу»?

- Найпопулярніша послуга – це урочиста реєстрація шлюбу, яку ми надаємо в рамках пілотного проекту Міністерства юстиції з початку нашої діяльності у 2016 році. На той час ми були одними з перших організаторів, хто здійснював реєстрацію шлюбу за добу. Коли започатковувалась ця послуга, спочатку були перестороги, чи будуть бажаючі одружитись за 24 години, адже це важливий момент, який потребує підготовки. Але тоді це було відповіддю на вимоги часу, коли вже починалась війна на Сході України і потрібно було швидко одружитися. Поступово почали приходити клієнти, із задоволенням радити одне одному побачивши як це відбувається. Сьогодні ми досить впізнавані і популярні серед аудиторії, яка бажає одружитися. Наразі право реєструвати шлюб мають лише відділи реєстрації актів цивільного стану, тобто до нас приходить фахівець, який реєструє шлюб, а ми виступаємо як організатори і проводимо церемонію. За рахунок того, що ми маємо дуже гарну залу, новий дизайн, ми відкриті, прозорі – це подобається відвідувачам, тому вони приходять і радо діляться інформацією про нас.

- Яка вартість послуги «Шлюб за добу»? Чи передбачені для військовослужбовців знижки?

- Загалом вартість залежить від обраного пакету послуг. В нас передбачено мінімальний пакет, де церемонія для двох вартує від 8 тисяч гривень. Є пакети, які передбачають повну церемонію за участі гостей, а є пакет «Ексклюзив» - година перебування в залі з повною церемонією. Зараз бачимо тенденцію, що багато хто повертається до українських традицій з відповідним національним вбранням, включення в церемонію української атрибутики: короваї, ікони, рушники.

Зараз дійсно звертається багато військових, яким ми безмежно вдячні за захист, за те, що можемо здійснювати свою діяльність надаючи послуги, сплачуючи податки і тим самим допомагаючи відновленню Київської області. Для них ми робимо спецпропозицію – пакет «Максимальний» за ціною камерного весілля. Тобто ми пропонуємо всі переваги, які ми можемо надати. Буває по різному, наприклад коли одружуються в колі родини і друзів, й коли хочуть одружитися швидко лише вдвох, адже військовослужбовці приходять з «нульовки», з якихось рубежів і мають лише декілька днів відпустки, а потім вимушені повернутися, щоб боронити нашу країну. 

- Скільки максимально реєстрували шлюбів за 24 години, чи був якийсь рекорд?

- Пригадується кілька років тому, а саме 7 березня було 23 церемонії реєстрації шлюбу в один день. Здається, це найбільша кількість яку ми організовували. Що являє собою шлюб за добу? Молодята, наприклад, сьогодні подали документи, а завтра вже зареєстрували шлюб. Графік роботи центру досить зручний, наразі ми працюємо з 9.00 до 20.00 в будні дні і готові реєструвати шлюб як вдень так і організовувати вечірні церемонії. Для цього в нас спеціально створений декор в залі, що робить церемонії досить романтичними у вечірній час.

- В центр «Готово» приїздять люди з дальніх районів, областей, чи це в основному Київ і передмістя?

- Досить багато людей приїздять до нас з інших міст. Наприклад, нещодавно шлюб реєструвала пара з Одеси, яка приїхала на одруження спеціально до нас. Тому клієнтами є не лише Київ і передмістя.

- Заклад, будучи комунальним підприємством КОР, має фінансування з обласного бюджету чи все ж є самоокупним?

- КП Київської обласної ради «Готово!» не має фінансування з обласного бюджету. Ми як комунальне підприємство є самоокупними і з надходжень сплачуємо усі визначені законодавством податки і відрахування. Також працюємо на розвиток нашого підприємства і розширення наших послуг, якості їх надання тощо.  

- Чи проводить Київська обласна рада заходи в центрі «Готово!» і як часто?

- Ми завжди відкриті до того, щоб наш простір використовували для проведення якихось заходів, таких як наприклад презентація Офісу міжнародного співробітництва Київської обласної військової адміністрації, який відбувся нещодавно та інші важливі заходи.

- Чи плануєте запровадити якісь додаткові цікаві послуги для населення?

- Будемо анонсувати, тому, запрошуємо відвідати наш сайт і соцмережі, які ми ведемо досить активно. Ми завжди в пошуку тих послуг, які були б актуальними, потрібними і на часі для відвідувачів. Як вже зазначалось, за час нашого існування одні послуги надавались, але припинили в силу змін законодавства, натомість з’явились нові послуги завдяки партнерам. Тому ми в пошуках як партнерів так і послуг, які були б наразі доцільними. В нас відкритий простір, який ми готові запропонувати тим, кому це актуально, тож розглядаємо всі запити з якими до нас звертаються. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка