#

Заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова: Низка розгромлених орками громад очікують більшої уваги від влади

14.06.2022 08:24
Заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова: Низка розгромлених орками громад очікують більшої уваги від влади
Тетяна Семенова

«Моя Київщина» поговорила із заступницею голови Київської обласної ради Тетяною Семеновою по ситуацію з закладами охорони здоров’я та проблеми в соціальній сфері в столичному регіоні після часткової окупації росіянами частини Київщини

- Як відомо, під час вторгнення на Київщину орки захопили КП КОР «Центр ментального здоров’я», який розташований у Ворзелі. Саме цей заклад, власником якого є Київська обласна рада, постраждав найбільше. Окупанти прострелили кожну палату та кабінет, викрали майно, зокрема  медобладнання та карету швидкої допомоги, а що не змогли вивезти, розстріляли. На щастя, всіх пацієннтів, у тому числі і дітей на той момент було евакуйовано…

- Так, це правда. Медзаклад потребує відновлення. Втім, говорячи про нашу медицину, мені дуже хочеться сказати декілька добрих і теплих слів про керівників тих обласних закладів охорони здоров’я, які підчас окупації Київщини, показали себе справжніми героями.

Мова йде про генерального директора Київської обласної клінічної лікарні Клюзка Івана Вячеславовича, про Арешкович Аллу Олександрівну, керівника обласного онкологічного диспансера, про Качура Олександра Юрійовича, керівника перинатального центру, про обласну дитячу лікарню, яку очолює Савінова Катерина Борисівна і звичайно про нашу екстренку, та її керівника Шарко Оксану Миколаївну.

Вони організували цілодобову роботу своїх закладів, перебуваючи зі своїми працівниками на робочих місцях 24/7. Адже змінювати їх було нікому протягом 42 довгих страшних діб. Організовувати їм випало не лише надання меддопомоги, але й вирішувати проблеми з пошуком відповідного до запитів воєнного часу медичного обладнання, а також харчуванням, ліками, пальним тощо. Саме ці заклади рятували поранених цивільних та військових.

У червні в Україні відзначається День медичного працівника, тому було б чудово, якби ваше інтернет-видання стало платформою для висвітлення подій того часу саме з перших вуст наших відважних медиків.

- Ви, у співпраці з міжнародними партнерами, зокрема з Фондом народонаселення ООН, організували мобільні бригади висококваліфікованих фахівців-медиків, які надають фахову допомогу, в першу чергу, жінкам та дітям Київщини. Які послуги надаються лікарями виїзного прийому?

- Ми сьогодні шукаємо та використовуємо всі  можливості задля допомоги жителям Київщини. Тому охоче відгукнулися на пропозицію ГО «Українські медичні ініціативи», яку очолює Дмитро Вернигор, щодо організації виїзного огляду мобільними медичними бригадами жінок Київщини.  Навіть не очікувала, що цей проект матиме такий успіх. Жінки охоче відвідують лікарів і наразі в нас уже розроблено графік на місяць вперед по виїзду бригад громадами Київщини. Тому вивчаємо можливість залучити ще додаткову бригаду лікарів, задля уникнення черг.

Варто зазначити, які саме послуги отримає жінка, яка прийде на прийом – це огляд лікарем гінекологом та терапевтом, УЗД-обстеження, онкоскринінг, здача аналізів крові на вміст цукру, гепатит, ВІЛ, тощо.

- У якому стані нині інтернатні заклади системи соціального захисту населення Київщини та яка в них проживає кількість вимушених переселенців?

- Під час активних бойових дій на Київщині було евакуйовано лише один інтернатний заклад обласної ради – це Бородянський психоневрологічний інтернат. Цей заклад з перших днів війни був окупований, і ви самі розумієте, яка була величезна загроза життю та здоров’ю як пацієнтів, яких там перебувало понад 300 осіб, так і персоналу. Лікарню окупував різновид орків – кадирівці, які були особливо жорстокими. І лише завдяки правильно організованій роботі сміливого колективу на чолі з Мариною Ганіцькою, всіх пацієнтів вдалося евакуювати.

Інтернатні заклади області не мали змоги приймати внутрішньо переміщених осіб, просто було вільних місць, оскільки там були розміщені пацієнти з приватних геріатричних закладів окупованих  територій  Київщини.

- На травневій сесії КОР депутати внесли зміни в соціальну програму, яка стосується учасників АТО, ООС та членів їх сімей, членів сімей загиблих, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності. В чому вони полягають?

- Ми внесли зміни до рішення, яким передбачили виділення матеріальної допомоги родині загиблого під час виконання евакуаційного завдання. Є в нас випадок, на жаль, де під час евакуації людей загинув водій шкільного автобуса...

- Якої допомоги нині потребують деокуповані території Київщини, зокрема ваша рідна Макарівщина?

- Мусимо визнати, що сьогодні ЗМІ віддають перевагу висвітленню страшних подій в основному в Бучі, Ірпені, Бородянці. Щодня ці громади відвідують поважні високі гості, там знімається багато репортажів та сюжетів, по телебаченню показують події лише з цих регіонів і допомога в основному  спрямовується теж лише в ці регіони. На моє переконання, це дещо несправедливо по відношенню до жителів інших громад.

Розділене горе – це половина горя. А жителі Макарівщини, Бишівщини, Бородянщини та інших населених пунктів нашої області, які постраждали від бомбардувань, очікують більшої уваги від влади. І це цілком буде справедливо. В людей багато запитань, відповідь на які має лише чинна влада.

Сьогодні Андріївку Макарівської ТГ називають маленьким Маріуполем. Більшої частини села просто не існує. Окупант знищив все. Треба шукати різні варіанти допомоги людям з тимчасовим житлом, особливо тим, хто проживав в індивідуальних житлових будинках.  Незабаром осінь і ми маємо зробити все, щоб люди не зимували на вулицях.  

Саме тому керівництво обласної ради наразі організовує низку зустрічей з послами зарубіжних країн, де розглядається питання  надання гуманітарної допомоги, як закладам обласної ради, так і вивчається можливість допомоги окремим громадам. Депутати Київської обласної ради, Київська обласна військова адміністрація, голови та депутати ТГ – усі сьогодні повинні  об’єднатись у пошуках можливостей відбудови інфрастуктури та житлового фонду зруйнованих громад. Лише разом, відкинувши всі амбіції, у кого вони ще залишились, ми зможемо здолати ворога. Все буде Україна!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка