#

Зберегти баланс: хто очолить Київщину замість Кулеби

25.01.2023 18:53
Зберегти баланс: хто очолить Київщину замість Кулеби
Після звільнення Кулеби крісло голови КОДА стало вакантним

Призначення Олексія Кулеби на посаду заступника голови Офісу президента поставило руба питання відносно того, хто тепер займе його місце в обласній адміністрації. Про те, хто може очолити Київську ОДА, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Політична криза на Банковій безпосередньо зачепила Київщину. Після того, як в результаті кулуарної боротьби 23 січня з посади заступника голови Офісу президента був звільнений Кирило Тимошенко, наступного дня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення очільника Київської обласної адміністрації Олексія Кулеби заступником голови ОП.

На це рішення вплинуло кілька моментів. По-перше, спусковим гачком кардинальних кадрових змін стала катастрофа в Броварах, в результаті якої загинуло керівництво Міністерство внутрішніх справ. Як розповіли «Моїй Київщини» джерела у владних кабінетах, після загибелі міністра Дениса Монастирського та його заступника Євгенія Єніна владі довелося реагувати на «вакуум», який сформувався у домовленостях між різними групами впливу. Власне, зміни у владних кабінетах і так відбулися б і так (хвиля звільнень готувалася на лютий-березень), але це довелося робити в авральному порядку.

По-друге, рішення щодо підвищення Кулеби пов’язане з його роботою в команді голови ОП Андрія Єрмака. Під час окупації РФ півночі Київщини голова ОДА активно брав участь в евакуації жителів столичного регіону. До того ж, що є важливим моментом, він без скандалів поступився посадою очільника області військовому, генералу Олександру Павлюку, допомагаючи йому в цивільному напрямку.

Наразі за інформацією «Моєї Київщини», розглядається чотири потенційні кандидатуру на посаду обладміністрації. Ми вже писали про високу ймовірність призначення заступника голови ОДА Віталія Власюка, який теж входить в команду Андрія Єрмака, і чий брат – Владислав – працює в ОП саме в команді Єрмака. Тим не менш, є нюанс – Віталій Власюк наразі також бере участь у конкурсі на вакантне крісло директора НАБУ. Не факт що він переможе, але як розповіли нам джерела в Кабміні, він може стати одним із заступників нового очільника Національного антикорупційного бюро.

Окрім того, серед вже колишніх заступників Кулеби називають ще двох можливих кандидатів на посаду голови ОДА. Йдеться про Миколу Бойка, який активно займається питаннями забезпечення життєдіяльності регіону, а також про першого заступника голови КОДА Дмитра Назаренка – одного з найбільш досвідчених чиновників в області – він безперервно працює на Київщині з 2018 року. Щоправда, останнього також розглядають як можливого очільника Сумської ОДА.

Четвертою потенційною кандидатурою наші джерела називають колишнього голову Київської облради Олександра Склярова, який наразі є фактичним куратором «слуг» головному представницькому органі області. Утім, і щодо його майбутнього є певні зауваження: справа в тому, що через кулуарні конфлікти всередині президентської політсили Склярова деякі групи впливу розглядають як майбутнього голову облради. Утім, ці перспективи теж під питанням через ризик знищити більшість в облраді.

Як би там не було, але наразі кожна фігура має свої плюси та мінуси. Але як оффрекордс зазначають на Банковій, найключовішим завданням зараз є збереження балансу в системі управління області. Наразі виникає значна кількість питань, які у разі невдалих, різких кадрових рішень може призвести до послаблення керованості політичними та соціально-економічними процесами в столичному регіоні. А це зараз точно не на часі…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький