#

Зелений «радикал»: Як Стариченко заради крісла перетворився на рядового агітатора

01.07.2019 09:41
Зелений «радикал»: Як Стариченко заради крісла перетворився на рядового агітатора

На цьому тижні новоспечений голова Київської облради роз’їжджає областю. Але не заради того, щоб покращити життя місцевим жителям. Микола Стариченко зайнятий тим, що допомагає одному кандидату потрапити до Верховної Ради.

На цьому тижні новоспечений голова Київоблради Микола Стариченко став схожим на рядового агітатора – буквально за кілька днів він встиг побувати в Білій Церкві, Узині і Володарці. Навіщо? Дуже просто – він возить з собою кандидата від «Слуги народу» Валерія Колюха, який зареєстрований на окрузі №92, в який входить Білоцерківський, Володарський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський райони, частина Сквирського райони. Центр цього округу знаходиться в Узині, з чим і пов’язаний один з неформальних візитів Стариченко в це місто. Але про це трохи нижче.

Коротко нагадаємо про особистість Колюха. Він – помічник-консультант  одіозного нардепа-втікача, колишнього представника Партії регіонів Олександра Онищенка у 7,8 скликаннях. До цього був помічником у не менш одіозного екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сивковича, якого підозрюють в організації побиття студентів на Майдані у 2014 році. У 2015 році Колюх опинився у «Батьківщині» і балотувався до Київської міськради, щоправда, невдало. У нього є досвід балотування до Верховної Ради. Так, згідно з даними «Чесно», він балотувався в депутати ще 2002 році. У 2014 році він став кандидатом в депутати по округу №92 з центром в Узині. Тоді Колюх набрав «аж» 2,83% голосів...

Навіщо Стариченку Колюх? Все дуже просто – Стариченку, який не може не розуміти відсутність перспектив у «Радикальній партії», важливо зберегтися. В першу чергу, на посаді голови облради. А для цього вигідно а) домовитися зі старими «елітами», які стоять за Колюхом б) мати свого лояльного депутата. Враховуючи високий рейтинг «Слуги народу», у разі розкрутки її кандидата цілком Стариченко явно розраховує на те, що Колюх – абсолютно залежна від всіх персона – зуміє перемогти на окрузі.

Показовою стала зустріч Колюха і Стариченка з сільським головами Білоцерківського району, яка відбулася в понеділок в підконтрольному собі проектному інституті у Білій Церкві ТОВ «Інститут «Білоцерківцивільпроект», який, до речі, колись належав громаді Київщини, а потім дивним чином опинився у власності вищезгаданого громадянина: засновницею даної структури є Ганна Василівна Стариченко – дружина голови облради. Як писали ЗМІ, через даний інститут проходять обласні проекти «з розпилу» коштів на будівництві. А цю сферу, як відомо, багато років курує чинний голова облради – з листопада 2008 року по 2014 рік він працював директором Департаменту капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації. Під час зустрічі обласний високопосадовець агітував сільських голів голосувати за кандидата від Зе-президента. До речі, робив це в робочий час, коли не мав права взагалі займатися «лівою» діяльністю.

У вівторок Стариченко відвіз Колюха до Узину. Щоправда, як розповідають очевидці, через конфлікт Стариченка зі своїм однопартійцем, очільником Узинської ОТГ Віталієм Гринчуком, голова облради не з’являвся на публіці, чекаючи «свого» кандидата в машині.

І нарешті у четвер відбулася поїздка у Володарку. З тією ж ціллю – показати всім «правильного» кандидата.

Дана історія наочно демонструє: специфіка української політики – переодягнутися, щоб зберегтися при владі – зберігається. І поява зеленських, вакарчуків на це абсолютно не впливає. Особливо на регіональному рівні, де Стариченко-«радикал» ще кілька місяців назад – під час президентської кампанії – працював на перемогу Петра Порошенка…

Наразі невідомо, чи була поява колишніх «регіоналів» (Стариченко працював в КОДА за часів присутності даної партії при владі, а Колюх був помічником-консульнтом у одіозних представників режиму Януковича) в команді Зе-команди санкціонована керівником держави, чи все це відбувалося випадково, без інформування Зеленського його соратниками. У будь-якому разі, те, що зараз відбувається на мажоритарці у Київській області (і не лише) – вельми симптоматично. Низька якість кадрів у «Слузі народу» гарантовано викличе обурення у громадськості. Може, не прямо зараз, а пізніше. Утім, причини ростовської втечі Януковича у 2014 році – наочний приклад того, що кадри на місцях вирішують якщо не все, то дуже багато…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: