#

Земельна афера: Як бучанська "Батьківщина" заробляє на вибори

29.11.2018 06:03
Земельна афера: Як бучанська "Батьківщина" заробляє на вибори

Сьогодні, 29 листопада, відбудеться чергове засідання Бучанської міської ради. На розгляд депутатів земельна комісії з позитивним висновком винесла питання про виділення низки земельних ділянок в Лісовій Бучі на невідовим осіб. Це вже втретє депутати намагатимуться роздерибанити залишки лісу. Першу скрипку в цій схемі грають представники партії Юлії Тимошенко

Ще два місяці тому, у вересні, у Бучі стався скандал, коли серед заявників на виділення землі – а це 60 соток – виявилися абсолютно «ліві» люди – жителі Рівненської області та мешканка Гостомеля. Утім, дерибан не вдався. Попри те, що міськрада ухвалила рішення про передачу ділянок на цих явно «підставних» осіб, міський голова Бучі Анатолій Федорук тоді наклав вето на ці рішення. Його депутати не змогли подолати. Але пішли іншим шляхом. Справа в тому, що учасники попереднього скандалу – житель Рівненщини Андрій Дубич і гостомельчанка Катерина Кастеріна – знову написали заяви з проханням виділити їм земельні ділянки у Бучі. Що цікаво – вони уже зазначили, що тепер вони проживають в Бучі.

Ще один показовий момент: їхні заяви як і першого разу написані в один день. Дивно, що в членів земельної комісії Бучанському міської ради не виникло питань до таких заяв. Враховуючи, що перші заяви потрапили одразу на земельну комісію, а не в центр адміністративних послуг, то очевидним є зацікавленість у виділенні землі саме цим громадянам.

Варто зазначити, що головою земельної комісії Бучанської міськради є депутат від «Батьківщини» Роман Янковий. Саме його однопартієць і також чинний депутат Бучанської міської ради Олег Квашук фігурував в земельних скандалах минулих скликань. І саме на батьківщинівця Квашука, як зазначають ЗМІ, виписували довіреності вказані підставні особи.

Схоже на те, що маючи контроль над земельною комісію та старі напрацьовані схеми, у «Батьківщині» вирішили підзаробити. Авжеж схема – вкрай лінійна. Але що робити, коли вибори президента на носі? А ні для кого не є секретом, що місцеві осередки забезпечують виборчий процес на відповідних територіях, а взамін отримують лояльність партійної верхівки на різного роду махінації. Інша справа, що замість допомоги своїй патронесі представники «Батьківщини» ризикують наразитися на серйозний земельний скандал, який негативно вплине на електоральні настрої в Бучі.

Читати "Моя Київщина" у Telegram