#

Земля розбрату: як голови Офісу Президента воюють за чорноземи на Київщині

29.04.2021 13:39
Земля розбрату: як голови Офісу Президента воюють за чорноземи на Київщині
Колаж порталу "Моя Київщина"

Трохи призабута історія з рейдерством у Вільшанській Новоселиці, що на Обухівщині, набирає обертів. Все завдяки голові Київського обласного осередку партії "Батьківщина" Костянтину Бондарєву, який організував зустріч потерпілих селян із лідеркою політсили Юлією Тимошенко. "Моя Київщина" з’ясовувала, хто і навіщо використав Тимошенко в боротьбі за землю

Загалом про історію рейдерського захоплення СВК "Новоселицький", яка розпочалася ще два роки тому, писали та робили сюжети багато видань. Згодом стало відомо, що до зухвалого захоплення кооперативу причетні структури, наближені до ексголови Офісу Президента Андрія Богдана.

Зауважимо, що в цій історії зараз не дві, а три сторони конфлікту. Насамперед мова йде про сина колишнього голови кооперативу Миколу Мовчана, який донедавна сам керував СВК "Новоселицький" разом зі своїми прихильниками. Друга – Наталія Войтенко та її прихильники, яким закидають рейдерство кооперативу в інтересах Богдана. Зв’язок із ексголовою ОП наступний: на збори, організовані Войтенко, 10 квітня 2019 року до Вільшанської Новоселиці приїхав київський адвокат Олексій Оленченко. Він один із бенефіціарів фірми "Солія", що входить до групи "Фрідом фарм" братів Вадима та Іллі Сегалів. Саме останніх називають близькими до Богдана. Оленченко також працював у юридичній компанії, одним із засновників якої був партнер Богдана по аграрному бізнесу Микола Сольський.

Останній зараз є головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та активно просуває земельну реформу. Саме проти нього почала кампанію лідерка "Батьківщини" на центральних каналах, що в подальшому, при правильній подачі інформації, може заблокувати реформу та спричинити черговий скандал для "Слуг народу". Проте чи вірно подає інформацію Тимошенко на популярних політичних шоу? Не зовсім, а якщо точніше, то лише частково. Детальніше з цією досить заплутаною історією можна ознайомитися за покликанням.

Звісно, не зовсім розібравшись у ситуації, Тимошенко пішла в наступ. Вона навіть почала звинувачувати обласну поліцію в тому, ніби правоохоронці зайняли позицію однієї зі сторін конфлікту. Насправді силовики протягом двох років роблять усе можливе, щоб запобігти насиллю та вирішити конфлікт мирним шляхом, а необережні вислови ЮВТ нівелюють усі зусилля.

Якщо про дві сторони конфлікту говорили багато, то третя з’явилася відносно нещодавно. Справа в тому, що питання 1000 га землі, яка має досить спірний статус, не дає спокою деяким високопосадовцям, особливо у світлі анонсованого дозволу на продаж земель сільськогосподарського призначення. За деяким даними, представники нинішнього голови Офісу Президента Андрія Єрмака роблять усе можливе, щоб позбавити людей Богдана права на користування землею.

Насправді зараз розпочалося іміджеве протистояння між колишнім та нинішнім головами ОП, що в кінцевому результаті руйнує і так примарні шанси на існування дієздатної Верховної Ради. Виглядає таким чином, що у підкилимній грі люди Єрмака (вочевидь, через Бондарєва) використали в якості локомотива Тимошенко, яка вже не перший рік робить рейтинги на темі земельної реформи. Але зараз вона ув’язалася в боротьбу, де банально виглядає популісткою.

Зауважимо, що Бондарєв, який багато років вариться в політиці, безперечно знає, що відбувається у Вільшанській Новоселиці. Злі язики говорять, що він почав співпрацювати з Єрмаком, але підтверджень цьому поки немає. Цікаво, що саме Бондарєв організував зустріч для Тимошенко із жителями Вільшанської Новосельці. Вірити у бажання відновлення справедливості від Бондарєва не доводиться, а отже десь явно має бути корисливий мотив.

На фоні протистояння Тимошенко проти Сольського і земреформи активно почав діяти експерт у галузі сільського господарства від "Батьківщини" Вадим Івченко, якого ЗМІ звинувачували в оборудках із землею. Минулого року була інформація, що нардеп Івченко нібито причетний до продажу близько 100 га землі у Фурсівській ОТГ іноземній компанії. Якщо це дійсно так, то виходить, що ярий противник ідеї продажу земель сільськогосподарського призначення, а тим більше - іноземцям, саме цим і займається.

Схоже, бажання декого з представників "Батьківщини" допомогти чинному очільнику ОП призведо до того, що Тимошенко навіть не зрозуміла, як її використали всліпу. Різні джерела повідомляють, що війна між Богданом і Єрмаком посилюється, навіть формується "антиєрмаківська" коаліція з ображених. Хто її куратор – зрозуміло, та й ціль досить прагматична – позбавити Єрмака посади. Саме завдяки цьому з’являються експерти і коментатори, на кшталт екснардепа Ігоря Мосійчука, які очевидно "заряджені" зацікавленою стороною на викривлення фактів. У свою чергу група Єрмака збиває Сольського з посади руками Тимошенко, а також намагається отримати доступ до спірної землі на Київщині. 

Якщо повернутися до Вільшанської Новоселиці, то це питання має обговорюватися не на ток-шоу, а тим більше не ставати приводом для політичного піару чи розбірок. Крапку в цій історії має поставити суд, але понад півтора року позови не розглядаються, що знову ж таки підтверджує причетність високопосадовців до цієї історії. Приїзд Тимошенко на Київщину двічі за останній місяць наштовхує на думку, що "Батьківщина" почала знову працювати з виборцями на перспективу… але чи варто очікувати на якісний результат, беручи участь у брудних іграх - беруть великі сумніви...

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст