#

Життя-буття коня: де на Київщині можна з вітерцем проїхатися на скакуні

23.10.2019 05:00
Життя-буття коня: де на Київщині можна з вітерцем проїхатися на скакуні
Фото з мережі Інтернет

Кінний спорт на Київщині, як і загалом в Україні, достатньо розвинутий, і жодних проблем, щоб провести свої вихідні з конями чи поні не виникне. Проте чи можна знайти в нашому регіоні щось оригінальніше, ніж просто їзда в загоні чи по лісу?  Чи можна лишити свого коня на утримання? Чи розвинута іпотерапія (реабілітація під час спілкування з конями)? Журналіст "Моя Київщина" дослідила кінний спорт Київщини та відповіла на всі вищезгадані питання

Де найбільше любителів коней у Київській області?

Найбільша кількість кінних клубів, приватних конюшень та сімейних закладів для відпочинку подібного характеру у Києво-Святошинському та Броварському районах (по шість у кожному). Також чимало у Вишгородському та Обухівському (тут вже по три).

По одному-два кінних клуби є у Білоцерківському, Іванківському, Бориспільському, Яготинському, Бородянському, Баришівському, Ставищенському, Таращанському, Васильківському, Переяслав-Хмельницькому, у Боярці та Пирогово.

Проте у Згурівському, Поліському, Володарському, Фастівському, Тетіївському, Сквирському, Рокитнянському, Миронівському, Макарівському, Кагарлицькому та Богуславському районах коней чи, принаймні, закладів, де з ними можна контактувати немає зовсім.

Значною мірою розміщення кінних клубів зумовлено наближеністю до Києва та до інших більш-менш великих міст. Водночас значення наближеності до міст не настільки важливе - все-таки кінний спорт не найдешевша розвага і більшість зацікавлених не їхатиме на уроки з кінного спорту маршруткою. Проте важлива інфраструктура самого закладу: цінується мінімальне втручання у природу і велика територія для прогулянок. Саме тому так часто на конях катаються глибоко в лісі або по широкому степу.

Де лишити подарованого коня, якщо на балконі він не поміщається?

Практика передачі свого власного коника на утримання в спеціальні заклади досить популярна. Адже мало хто може облаштувати у себе вдома повноцінні умови для його нормального життя і тим паче знаходити час для догляду за ним. А так – приїхав раз на тиждень, погрався, заплатив близько 1 000 євро (насправді ціни дуже сильно варіюються в обидва боки). І кінь - ситий, і власник не напружується.

Загалом, такі послуги надають майже всі стайні. Хіба що окрім зовсім малих і непристосованих на більшу кількість тварин, ніж там вже є. Ну або тих, в яких і так широкий спектр послуг і перетримання чужих коників для них більше морока аніж заробіток.

Також про клубах часто облаштовують ветеринарні клініки, де вашого жеребця оглянуть, полікують, вичешуть, зберуть біологічний матеріал, а за окрему плату любитимуть більше всіх. І оскільки матеріал збирається, то  можуть і запліднити вашу конячку від породистого жеребця з гарним родоводом.

Також частою послугою є підготовка коней до змагань. Тобто, ви собі утримуєте коника і чудово справляєтесь з усіма його потребами, але коли діло доходить до змагань, то не можете самостійно впоратись. Тоді на допомогу приходять професійні тренери і роблять із вашого і так прекрасно коника ще кращого.

Що оригінального пропонують на Київщині?

Кінно-прогулянкова база "Кентавр" у Києво-Святошинському районі вирішила вирізнитись серед інших і пропонує своїм відвідувачам окрім стандартних уроків, прогулянок і фотосесії випробувати себе на влучність. Тут можна постріляти з лука чи пометати ножі. Щоправда, незвичайно це лише в контексті кінного спорту. От якби влучати доводилось верхи на коні…

У Васильківському районі теж є місце, яке прямо таки радує широким спектром послуг – ранчо "Болівар". Тут вам і пейнтбол, і лабіринти для дітей, і аква-зона, і зона для риболовлі, і навіть катання на повітряній кулі.

Що звично і незвично водночас, так це залучення коней на свята – дні народження, весілля, проводи в армію, корпоративи. При бажанні коників залучать до будь-якого вашого заходу. Ну і, звісно, ж є можливість зробити тематичну фотосесію.

Що таке "іпотерапія" і де її знайти?

Ще однією оригінальною і вкрай важливою послугою є іпотерапія – реабілітація дітей з аутизмом та ДЦП, військових з контузією та людей з психічними розладами через спілкування з кіньми. Але це не просто катання на конику, а повноцінна терапія, поєднана з фізичними навантаженнями та спілкуванням з психологом.

На жаль, на території Київської області таких центрів немає і подібних послуг ніхто не пропонує. Утім, в самій столиці є можливість для реабілітації хворих діток. У Києві на проспекті академіка Глушкова знаходиться центр іпотерапії "Spirit".

Олександра Чагарна, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram