#

ЖК "Кінг Конг": коли амбіції значно перевищують можливості

23.11.2018 06:04
ЖК "Кінг Конг": коли амбіції значно перевищують можливості

Цього разу «Моя Київщина» вирішила дослідити ЖК у Борисполі, що знаходиться за вулицею Київський Шлях, 95. Місцеві називають його «Кінг Конг», адже це найвища забудова у місті. Сьогодні територію комплексу активно розбудовують, але у високоповерхівці досі ніхто не живе. Чому — читайте в огляді.

Будує цього величезного “Кінг Конга” група будівельно-інвестиційних компаній повного циклу “Perfect Goup”, яка на ринку житлового будівництва вже понад 25 років. Вона складається з архітектурних і проектних бюро, виробників та постачальників будматеріалів, фінансових організацій, монтажних груп, експертних компаній та обслуговуючих організацій. Відповідно до інформації на офіційному сайті “Perfect Goup”, загальна кількість квартир у комплексі — 313, а з них лише 25% ще не продані.

З ЧОГО БУДУЮТЬ “КІНГ КОНГА”

Комплекс збудований за монолітно-каркасною системою. Стіни будинку роблять із цегли, що є найкращим варіантом матеріалів будівництва. Фасад утеплюють 10-сантиметровою пресованою базальтовою ватою.

Також забудовник пропонує енергозберігаючі двокамерні вікна “Rehau” та металеві двері ззовні й звичайні всередині оселі.
Загалом “Кінг Конг” почали будувати ще у 2006 році. Вже наступного року забудовник ТОВ “Агробудпереробка” став банкрутом, тож будівництво зупинили. І лише через 3 роки після цього представник забудовника повідомив інвесторам про необхідність підписання нового договору з компанією ТОВ “Бориспільміськбуд”, яка взялася добудовувати ЖК. У 2010 ця компанія заключила договір, у якому зобов’язалася будувати багатоквартирний будинок. У цьому документі було вказано, що інвестори теж дотримались своїх обов’язків та сплатили повну суму за квартири, яка є остаточною і перегляду не підлягає. Також згідно з умовами цього договору після здачі в експлуатацію будинку протягом одного місяця ТОВ “Бориспільміськбуд” повинна була підписати акти прийому-передачі приміщень і таким чином передати їх у власність інвесторам. Але на той час забудовник не виконав технічні умови і комунікації в ЖК не були проведені. Такі документи з’явилися тільки у 2017 році, й будинок нарешті здали в експлуатацію.
Але сьогодні вже інша будівельна компанія вимагає від інвесторів доплатити близько півтори тисячі грн. за 1м² у зв’язку з різницею цін на будівельні матеріали 2018 і 12 років тому.

Раніше інвестори купували тут квартири орієнтовно за 5-7 тис. доларів. Але сьогодні група компаній “PerfectGroup”, яка займається будівництвом, просить людей доплатити близько півтори тис. грн. за 1м², оскільки цінова політика на будівельні матеріали вже давно змінилася. Детальніше про це знає лише наша бухгалтерія. У той час у зв’язку з проблемами технічної документації інвесторам не надали право власності. І тепер вони можуть стати власниками квартир тільки за умови доплати і пред’явлення інвестиційного договору та документу, що засвідчує оплату, — пояснюють у відділі продажу.

Фактично інвестори не винні у банкрутстві попереднього забудовника, застою будівництва і, як результат, зміни цін на ринку. Але заїхати у квартири досі не можуть.

Окрім того, забудовник не володіє земельною ділянкою, на якій збудований “Кінг Конг”, а орендує її. У відділі продажу запевняють, що майже усі землі Борисполя здають в оренду. Це означає, суму за оренду землі розділять між інвесторами, які придбали тут квартири і вони будуть сплачувати її щорічно.

Забудовник не збирається приватизовувати землю, оскільки це буде значно дорожче, ніж орендувати. Він продає квартири, а земля належить виконкому.

Приватизувати землю можна буде лише тоді, коли жителі сформують ОСББ і звернуться до виконкому. Тобто будуть мешканці платити за оренду чи ні — лише їхня справа.  

ВАРТІСТЬ І КОМПЛЕКТАЦІЯ КВАРТИР

Для того, щоб отримати консультацію ріелтора щодо квартир, необхідно подзвонити у відділ продажу заздалегідь, оскільки працівники не знаходяться там постійно.

За даними Лун, площа квартир у ЖК коливається від 45.4 м² до 253.4 м². Ціна за 1м² згідно з інформацією відділу продажу — близько 16 500 грн. Квартири забудовник здає вже з ремонтом. У приміщеннях стіни пофарбовані структурною штукатуркою, стеля побілена, підлога вкрита лінолеумом “під дерево” і повністю облаштований санвузол. Спосіб опалення оселі передбачений ЖК: на даху будинку розташована котельня, яку топлять газом. Тобто для забезпечення житла опаленням буде вирахуваний певний коефіцієнт за 1м². Чим більша квартира — тим більша сума. Та ріелтор запевняє, що так все одно виходить дешевше, ніж коли опалення постачають централізовано.
За умовами розстрочки оплатити вартість квартири можна за 36 місяців. Забудовник може перерахувати суму за 1м² лише у випадку, якщо курс долара зросте більше, ніж на 2 гривні. 

ІНФРАСТРУКТУРА

ЖК побудований у самому центрі Борисполя. Будинок складається з 6 секцій, чотири з яких введені в експлуатацію ще у 2017 році. Територія житлового комплексу відкритого типу, а необхідні об’єкти інфраструктури (продуктові магазини, відділення аптек, банку і школа) знаходяться поряд. На території планують облаштувати також торгово-розважальний центр, тому зараз тривають активні будівельні роботи.
Місцеві розповідають, що раніше на місці будинку тут було озеро. Та попри це забудовник має дозвільні документи на будівництво.

БЛАГОУСТРІЙ

На території ЖК планують зробити паркувальні місця у внутрішьому дворі. Проте їх може не вистачати, тому забудовник пропонує паркуватися на місцях, що ближче до школи №4, яка знаходиться неподалік. Буде в ЖК і паркова для гостей, яка у вечірній час використовуватимесь виключно місцевими жителями для постійного паркування машин. Окрім двох житлових секцій ЖК на території буде торгово-розважальний центр у нежитлових приміщеннях першого поверху. Також біля будинку будують мережевий супермаркет і ”Спортлайф”.

БЕЗПЕКА

Охорону комплексу забезпечує “Perfect Group”. Ось у цьому маленькому приміщенні в кінці ряду машин працює один охоронець:

У кожному під’їзді є місце для конс’єржки. Зараз вона одна і працює лише в будні дні.

Отже комплекс має вигідне положення: мешканцям квартир доступні усі зручності інфраструктури міста. Рік тому новий забудовник нарешті розпочав процес “реанімації” репутації ЖК. Але амбівалентному враженню про комплекс сприяє історія його будівництва. Сьогодні компанія “Perfect Group” націлена добудувати “Кінг Конга”, але скільки ще триватимуть ігри з першими інвесторами і чи зможе вона завоюювати авторитет серед місцевого населення — невідомо. 

Тетяна Оксенюк, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram