#

ЖК ”New York Towers”: на місці лісу, без інфраструтури і штукатурки

14.12.2018 06:04
ЖК ”New York Towers”: на місці лісу, без інфраструтури і штукатурки

Інформаційний портал "Моя Київщина" підготував для вас черговий огляд житлового комплексу. Цього разу ми відвідали ЖК “NewYorkTowers” в Ірпені від одіозного забудовника "Орлан-Інвест Груп". Чому він одіозний та що пропонує інвесторам – читайте у матеріалі.

Одіозним забудовника роблять його житлові масиви, які частенько зводяться або на місці лісових насаджень, або всупереч законодавству в цілому. Так, влітку цього року в Ірпені місцевим жителям довелось повалили бетонний паркан, за яким Орлан-Інвест Груп спільно з Альфа Строй, що пов’язана з екс-мером міста Володимиром Карплюком, почали незаконне будівництво. Менше ніж за тиждень забудовники вирубали ліс та зробили основу під фундамент житлового будинку без жодних дозвільних документів. Пізніше, у вересні, в Бучі постраждала не лише лісиста місцевість, а й самі місцеві, які захищали її від вирубування. За попередньою інформацією, “Орлан-Інвест Груп” розпочала вирубку лісу та підготовку ділянки до будівництва з допомогою тітушок. Коли жителі зібрались захищати земельну ділянку, сутички з "тітушками" переросли у справжні бойові дії.
Та попри це все,
Орлан-Інвест Груп нещодавно стала переможцему номінації “Девелоперська компанія Київської області 2018 року. Між іншим, переможець визначається за результатами народного голосування з метою визнання кращих товарів та послуг на українському ринку. Щоправда, об'єктивність подібних конкурсів викликає чимало запитань...

В Ірпені вже є низка ЖК від цього забудовника, серед яких і ”NewYork Towers”.
Зараз ЖК лише розбудовується, і з 9-ти запланованих будинків лише 2 вже збудовані. Це близько 300 квартир. Вони вводяться в експлуатацію цього місяця: тут майже завершене будівництво прибудинкової території та підведені комунікації. Другу чергу будівництва планують здати в експлуатацію у 3 кварталі 2019 року. Територія комплексу буде закритого типу. Загалом до 2022-2023 забудовник планує видати приблизно 2000 квартир, тож в Ірпені скоро додатково з'явиться ще близько 6000 жителів.

Візуалізація проекту дещо не збігається з реальністю: на генеральному плані комплекс збудований в оточенні лісу, та насправді лише 50% жителів зможуть бачити з вікна лісові насадження. За червоною лінією майже впритул до ЖК будується “Fresh City” та Сяйво 2”.


Згідно з даними Публічної кадастрової карти України, усі будинки житлового комплексу зводять на земельних ділянках іншого цільового призначення. Вони призначені для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), а не для будівництва багатоквартирних житлових будинків.


У відділі продажу розповідають, що причина цьому – викуп різних ділянок на території, а не всієї земельної ділянки для будівництва ЖК одразу. Запевняють також, що цільове призначення обов’язково змінюють під час будівництва, тому перші збудовані будинки вже на ділянці за призначенням”.

З чого будують  ЖК “NewYorkTowers


Тенденційно комплекс зводять за монолітно-каркасною системою. Зовнішні стіни будинку та міжквартирні перегородки – цегляні, а міжкімнатні – з газоблоку. У деяких плануваннях спальня кімната однієї квартири розташована поряд із санвузлом іншої. Це може спричиняти дискомфорт, але у відділі продажу запевняють: цегла – значно кращий матеріал за газоблок, тому звукоізоляційну стійкість міжквартирних стін  гарантують.

 

Фасад будинків утеплюють мінеральною ватою. Також забудовник пропонує інвесторам встановлені броньовані двері українського виробництва та панорамні вікна
VDS із двокамерним склопакетом і п’ятикамерним профілем.
У квартирах встановлюють лічильники на електроенергію та воду. В будинках передбачене централізоване опалення від власної котельні, але лічильник тепла інвестори повинні будуть придбати за власний рахунок. Його вартість – близько 600 000 грн. Забудовник лише встановить та підключить такий лічильник. Також інвестори самостійно робитимуть розведення комунікацій у квартирі.

Вартість та комплектація квартир

Площа приміщень будівництва першої та другої черги коливається від 30 м² до 79 м². Цінова політика така: квартири першого та останнього поверху в будинку коштують дешевше – від 12 000 до 13 000 грн. за 1м². Такі квартири можуть бути дещо холоднішими. Ціна на інші квартири у збудованих будинках від 14 000 за 1 м². Усі квартири забудовник продає без чорнової стяжки і штукатурки. Будинки, що здаються в експлуатацію цього року, мають лише 3 варіанти планування квартир. Їх можна переглянути на офіційному сайті житлового комплексу.
В будинку другої черги, що тільки будується, вартість квартир становить від 13 500 грн. за 1 м
². Юридично він поділений на 5 окремих секцій та має більш різноманітні планування квартир. Забудовник планує здати в експлуатацію цей будинок у 3 кварталі 2019 року. 
Розстрочка в ЖК можлива лише на 11 місяців. Мінімальний перший внесок – від 30% і сума збільшення ціни за 1м
² в місяць становитиме 125 грн. Тобто за 11 місяців ціна за 1 м² вже буде на 1375 грн. більшою. Якщо перший внесок 90% у період в 3 банківські дні після підписання договору, а залишок ви можете сплатити вже через рік одним платежем, то ціна на квартиру змінюватись не буде навіть за умови зростання долара.
Особливістю “Орлан-Інвест Груп” є заключення з інвесторами договору "про спільну діяльність", а не "купівлі-продажу". Такий договір має інвестиційний характер і ви стаєте співучасником діяльності ще на етапі будівництва вашої квартири. Фактично, заключення договору "купівлі-продажу" можливе лише за умови, якщо будинок вже введений в експлуатацію. Таким чаином, маючи намір придбати квартиру на етапі будівництва, ви вже будете мати документ, що засвідчуватиме ваше право на неї. Згідно з договором, “Орлан-Інвест Груп” буде сплачувати тільки податок на додану вартість.

Інфраструктура

ЖК “NewYorkTowers” знаходиться всього за 6 км від межі Києва. Зі столиці до комплексу можна дістатися  від Академмістечка 379, 420 і 422 маршрутами приблизно за півгодини. Найближча зупинка до ЖК – Водоканал. Поки що територія комплексу не має інфраструктури як такої. Але у відділі продажу запевняють, що вже найближчим часом тут будуть не лише багатоквартирні житлові будинки, а й дитячий приватний садочок, центр дитячого розвитку, початкова школа, медичний центр, парк, наземна і підземна парковка, магазини тощо.

Благоустрій

Загалом забудовник позиціонує ЖК як місто в місті, тож жителі матимуть усі зручності на території. Поки що в’їзд до комплексу залишається вузьким і його не планують розширювати. Це буде можливо лише за умови, якщо власники приватних територій поблизу продадуть земельні ділянки.

 

Усі будинки комплексу будуть на балансі ЖЕКу від Орлан-Інвест Груп. Окрім цього компанія також має власну охоронну організацію та інтернет-провайдера. Вартість за обслуговування прибудинкових територій буде близько 5.5 – 6.5 грн. за 1 м². Ціна залежатиме від конкретного будинку. Вартість послуг охорони та відеоспостереження буде близько 7 грн.
Забудовник планує збудувати на території і парковку. Але місце матимуть лише 80% жителів. Тож
чи вистачить цієї зони для всіх – невідомо.

Висновок

Ліс – болюча тема для цього забудовника. Але у відділі продажу запевняють, що територія ЖК “NewYorkTowers” зводиться цілком законно і юридично належить “Орлан-Інвест Груп”, тож цього ЖК випадки незаконного вирубування лісових насаджень не стосуються. І навіть якщо під час будівництва потрібно було зрубати декілька дерев, які не належали забудовнику, він брав на це дозвіл від екологічної служби та лісгоспу. Тому лише місцева влада знає, на скільки законно тут будують.
Загалом, першим інвесторам буде однозначно складно через відсутність інфраструктури. Але
 Орлан-Інвест Груп
обіцяють сформувати її вже за 2 роки. Додатковими труднощами також буде самостійна підготовка квартири до ремонту і встановлення лічильника тепла, адже це додаткові колосальні витрати. Порівняно з іншими житловими комплексами, тут дещо жорсткі умови розстрочки, але серед переваг ЖК – система договору "про спільну діяльність".

Тетяна Оксенюк, "Моя Київщина" 

Читати "Моя Київщина" у Telegram