#

Переможці місцевих виборів: популярний голова Золочівської ОТГ Олександр Лазаренко

16.02.2021 07:56
Переможці місцевих виборів: популярний голова Золочівської ОТГ Олександр Лазаренко
Олександр Лазаренко

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує рубрику, де знайомить жителів столичного регіону з результатами місцевих виборів, що відбулися в жовтні минулого року. Сьогодні спробуємо розповісти про Золочівську ОТГ, де найбільшу кількість голосів набрав Олександр Лазаренко та став очільником даної громади

До Золочівської ОТГ, яка знаходиться у Бориспільському районі, входять такі населенні пункти: Гнідин, Вишеньки та Петровське. Громада названа на честь озера Золоче, яке знаходиться біля сіл громади. Жителі перечислених сіл 25 жовтня пішли на виборчі дільниці та обрали очільником громади самовисуванця Олександра Лазаренка.

Результати виборів виглядають так:

  • Олександр Лазаренко – 2875;
  • Каленик Тарас – 118;
  • Ігор Відайко - 44;
  • Олександр Канівець – 57.

Отже, набравши 91,73% голосів, Лазаренко виграв вибори.

Про нового очільника Золочівської ОТГ, на жаль, відомо не багато. Народився він 7 жовтня 1967 року. У 2006 році став сільським головою Гнідинської сільської ради. На цій посаді він тримався до 2020 року.

Подейкують, що Лазаренко причетний до махінацій з природними ресурсами. Зокрема, до надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність. Зауважується, що, можливо, мова йде про те, що на території Гнідинської сільської ради серед лісу відбувалося будівництво котеджів на ділянках, котрі належать жінці, яка має ім’я Марія, а прізвище – Льовочкін. За певними даними вона має зв'язок із Сергієм Льовочкіним, який заперечує той факт. Варто зауважити, що землі можна приватизовувати в лісі, а ось хаотична вирубка та будівництво – карається. Проте відповідальність мають нести господарі, які цим займаються.

Мабуть, доволі успішна робота за стільки років викликала в населення довіру, яка проявилася на виборах. На жаль, передвиборчої програми не вдалося знайти, проте з соціальних мереж Лазаренко відомо, що він проводив із жителями зустрічі, де розповідав свої наміри. Також пощастило знайти коментар, де новоспечений очільник говорить наступне:
Основна мета моя – не погіршити якість послуг, що надають сільські ради. Щоб працювали школи, дитсадки, медицина, щоб надавались послуги. У наших реаліях – це вже дуже багато. Але, звісно ж, ми переконані, що зможемо побудувати успішну громаду – у нас для цього є всі ресурси. Наше унікальне місцеперебування і наші території дадуть нам змогу залучати інвесторів і наповнювати наш бюджет, який плануємо раціонально використовувати й розбудовувати громаду. Паралельно хочемо створити ЦНАП з віддаленими робочими місцями у Петропавлівському і Вишеньках. Також у Вишеньках я пропоную створити й старостинський округ, щоб це село мало свій орган місцевої влади. Організуємо свій гуманітарний відділ, який опікуватиметься культурою, освітою, спортом. Надалі плануємо відокремити медицину, а також створити свій відділ архітектури та містобудування, земельний, два старостати, відділ капітального будівництва.Окрім того, законодавство вимагає, щоб був і окремий фінансовий орган, як юридична особа… Тож роботи вистачає, але найважливіше, що ми самі можемо вирішувати свою долю, – каже Олександр Лазаренко.

Проте після виборів новий очільник Золочівської ОТГ зіткнувся з тим, що він не міг провести установчу сесію, бо не було відповідного закону, який би регулював та синхронізував процеси реорганізації Гнідинської та Вишеньківської сільських рад в у Золочівську сільську раду. Але через декілька днів все вирішилося.

Якщо заглянути в декларацію Лазаренка, то можна побачити, що він має три земельні ділянки в селі Гнідин та будинок. Його дружина є власницею Audi Q5 та володіє двома земельними ділянками.

За 2019 рік він заробив 377 тис грн, а його друга половинка, яка займається підприємницькою діяльністю, не вказала кількість коштів, які отримала за рік. Також в банку новий очільник зберігає 10066 доларів США.

До ради Золочівської ОТГ балотувалося 114 кандидатів. Це самовисуванці, представники політичних партій "Наш край","За майбутнє", "Батьківщина", "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", ВО "Свобода". Але пройшло лише 20 кандидатів, серед яких 90% самовисуванці.

Отже, інтереси партіі "За майбутнє" буде відстоювати Лілія Гурська. Вона є директором Вишенської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Безпартійна. 

Політсилу "Опозиційна платформа – За життя" представляє водій Валерій Видиборець, який працює у Вишеньківській сільській раді. Він є членом даної партії. Має середню освіту.

Як самовисуванці до ради пройшли:

  • Вячеслав Галатенко - головний енергетик на ТОВ "ГЕММА", де за 2019 рік отримав 295 тис грн зарплати. На банківських рахунках зберігає 14252 доларів США. Їздить на авто Toyota Corolla 2006 року випуску;
  • Інна Коваленко – помічник суді. Проживає в селі Гнідин. Має транспортний засіб Mitsubishi Pajero Sport. За 2019 рік заробила 535 тис грн. На банківських рахунках має 81 тис грн, а готівкою разом із чоловіком має 10 тис доларів США;
  • Валентина Норець – живе у селі Гнідин. Займала посаду секретаря в Гнідинській сільській раді;
  • Любов Гусак – народилася 6 березня 1956 року. Була інспектором з благоустрою в КП "Гнідинкомунсервіс";
  • Микола Кривошей – обіймав посаду начальника місцевої пожежної охорони в Гнідинській сільській раді. На роботу їздив на авто Opel Insignija;
  • Юрій Набоченко – також проживає в селі Гнідин. Працює ДП "Поліграф комбінат "Україна", де заробляє за рік 399 тис грн. Також за 2019 рік отримав 40 тис грн доходу від відчуження нерухомого майна. Готівкою вдома зберігає 135 тис грн. Має авто Audi Q7, яке придбав у 2013 році за 600 тис грн;
  • Анатолій Лановенко - комерційний директор ТОВ "Компані Автопартнер". Має вищу освіту;
  • Ігор Носко – тимчасово безробітний, проте за 2019 рік мав 356 тис грн від відчуження нерухомого майна. Також є власником Ford Mustang 2018 року випуску та Peugeot 207;
  • Олексій Бідюк – директор ТОВ "РІВ’ЄРА РЕЛАКС". Дане підприємство займається зведенням житлових і нежитлових будівель;
  • Андрій Харлан – живе в селі Вишеньки. Тимчасово не працює, проте у 2019 році купив Nissan Rogue;
  • Олександр Горбач – також житель села Вишеньки. Тимчасово не працює;
  • Олександр Крикун – начальник місцевої пожежнох охорони у селі Вишеньки. Має середню освіту;
  • Анна Жуковська – директор Вишеньківського сільського будинку культури. Безпартійна;
  • Олександр Ткаченко - генеральний директор ТОВ "ЗОЛОЧЕ ДЖІ ЕФ СІ". Підприємство займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;
  • Альона Архипова – була діловодом у Вишеньківській сільській раді;
  • Валентин Бороденко - директор комунального підприємства "Акваком сервіс";
  • Валерій Гасенко – проживає в Києві. Самозайнята особа;
  • Любов Міленко – має середню спеціальну освіту. Була секретарем Вишеньківської сільської ради.
Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка