#

Звіт Нацполіції: що вдалося досягти правоохоронцям Київщини за 2020 рік (ВІДЕО)

15.03.2021 08:55
Звіт Нацполіції: що вдалося досягти правоохоронцям Київщини за 2020 рік (ВІДЕО)
Андрій Нєбитов

Засідання колегії КОДА за участі посадовців Київщини, яке цього річ відбулось 12 березня, традиційно передбачає публічну звітність очільників, зокрема силових відомств. Так начальник ГУ НП в Київській області, полковник Андрій Нєбитов поінформував громадськість про основні здобутки поліції Київської області за 2020 рік. Журналіст порталу «Моя Київщина» занотував основні тези виступу.

Свою доповідь шеф поліції Київщини розпочав з інформації про штатну чисельність особового складу ГУ НП у Київській області, яка становить 3890 працівників. Разом з тим, повідомив, що зберігається і некомплект кадрів, який станом на кінець 2020 року склав 786 працівників, або ж трохи більш як 20%. Таким чином наразі в Київській області не вистачає кожного п’ятого працівника поліції. 

Що ж до результатів оперативно-службової діяльності, то за інформацією Андрія Нєбитова,  кількість зареєстрованих кримінальних проваджень у 2020 році склала 14074, з них розкрито 8441, що складає 60 відсотків розкриття, яке в порівнянні з 2019 роком збільшилось на 8%.  

«У структурі злочинності, у порівнянні з 2019 роком, зменшилась реєстрація таких видів злочинів: умисних вбивств на 11,5% тяжких тілесних ушкоджень на 21%, розбійних нападів на 23%, грабежів на 32%; злочинів у сфері торгівлі людьми на 27%, незаконних заволодінь транспортними засобами на 26%, крадіжок на 17,3%, наркозлочинів на 8%», - зазначив Андрій Нєбитов.

Разом з тим, Андрій Нєбитов повідомив, що вперше в історії незалежної України у минулому році до абсолютного показника у 100% на території Київської області вдалося підняти розкриття умисних убивств, тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, тобто усіх злочинів, які скоєні проти особи, її здоров’я та статевої недоторканості.

Також очільник Нацполіції Київщини окремо зупинився на розкритті низки організованих злочинних груп, які дозволили стабілізувати криміногенну ситуацію та збільшити кількість розкритих злочинів:

«Загалом задокументовано, розслідувано та вже направлено до суду 30 ОЗГ. У 2019 році таких організованих злочинних груп було 26, які скоїли 601 злочин, що майже втричі більше ніж у минулому році. До скоєння вказаної кількості злочинів причетні 106 осіб, з яких 27 - організатори, 77 – виконавці», - зазначив Андрій Нєбитов.

 Є здобутки і за напрямком протидії наркозлочинності, адже протягом 2020 року на третину більше викрито фактів збуту наркотиків. Тільки задокументовано таких видів злочинів в інтернет просторі більше в 4 рази, зокрема, таким чином було припинено діяльність 7 телеграм-каналів. 

Окрім цього, як повідомив очільник поліції Київщини, у фокусі особливої уваги поліції Київщини перебувають питання, які стосуються дитячої злочинності. Минулого року було зареєстровано 104 злочини, скоєні неповнолітніми або за їх участю та 98 злочинів, вчинених відносно дітей. Власне тому, каже Андрій Нєбитов, найближчим часом запрацює експериментальний проект  "Поліцейський – учасник освітнього процесу".

«Проблема дитячої злочинності стоїть гостро. Тому, ми ініціювали проект-експеримент на території Київської області «Поліцейський – учасник освітнього процесу». До даного проекту залучено органи поліції, управління освіти і науки, директорів шкіл, відділи соціального захисту прав дітей, сім’ї та молоді тощо. Метою проекту є створення безпечного середовища в межах навчального закладу, присутність поліцейських у школах та проведення профілактичної роботи з учасниками освітнього процесу», - зазначив він.  

Після донесення безпекової ситуації Андрій Нєбитов розповів присутнім про перспективи розвитку органів поліції та проінформував про впровадження нових проєктів щодо зміцнення безпеки та боротьби зі злочинністю. Один із таких проектів - «Поліцейський – офіцер громади», який успішно реалізовується на Київщині, і до якого, станом на сьогодні, долучились 40 ОТГ.

«Звертаюсь до тих ОТГ, які ще не встигли або тільки планують долучитися до цього проекту, - беріть приклад та долучайтесь до програм, які сприятимуть зміцненню безпеки на вашій території. Спільно з органами місцевого самоврядування у 2020 році розпочато реалізацію зазначеного проекту, де з 69 ОТГ у ньому  взяли участь 7 громад, які підписали меморандум про співпрацю» станом на кінець 2020 року розпочали свою діяльність 6 поліцейських станцій у Баришівській, Узинській, Медвинській, Зазимській, Миронівській, Студениківській громадах. Станом на сьогодні до даного проекту долучились 40 об’єднаних громад», - зазначив Нєбитов.

Під час виступу, особливу увагу керівник поліції приділив профілактичній роботі поліцейських та новітнім технологіям, які цьому сприятимуть. За інформацією Андрія Нєбитова, окрім нових вищевказаних проектів на території столичної області впроваджуються і нова інформаційна підсистема "Custody Records", яка дозволить попереджати факти неправомірних дій поліцейських та водночас захистить їх від можливих провокацій.

Підсумовуючи роботу Нацполіції Київщини за минулий рік, полковник закликав усіх присутніх до співпраці та підкреслив, що саме від спільних зусиль залежить безпека жителів Київщини. В свою чергу, додав, що зробить все можливе, аби підпорядковане йому управління було найкращим в регіоні.

«Ідеальну поліцію ми зробити не зможемо, її немає ніде у світі, але я зроблю все, щоб поліція Київщини була найкращою в Україні» - резюмував Андрій Нєбитов.


Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка