#

Звіт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця за рік роботи

03.07.2023 16:50
Звіт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця за рік роботи
Дмитро Лубінець

Рік змін: будуємо сильну інституцію в умовах воєнного стану

1 липня мене призначив український парламент і я чітко розумів, що в умовах війни на Офіс Омбудсмана покладаються великі сподівання і через нові виклики є потреба змінити  систему нашої діяльності. Сьогодні вже рік моєї діяльності на цій посаді і я вже можу ділитися результатами.

Повномасштабна збройна агресія Росії проти України стала викликом для інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у зв’язку із чим, після розуміння впливу війни на права і свободи людини і громадянина виникла гостра необхідність оновлення структури задля того аби бути максимально ефективними для людей та мати можливість оперативно сприяти поновленню їх прав.

В оновленій структурі 9 стрижневих напрямів роботи серед яких виокремились питання, пов’язані з військовою агресією. Кожен із зазначених напрямів роботи є пріоритетним та очолюється представником Уповноваженого, який взаємодіє з відповідним самостійним структурним підрозділом Секретаріату Уповноваженого. 

При Уповноваженому створена Консультативна рада, Рада донорів  та Консультативна рада з питань реалізації НПМ, та експертні ради при Представниках Уповноваженого.

Також розвинули новий рівень взаємодії із громадянським суспільством.  В Офісі Омбудсмана утворили хаб громадських ініціатив в приміщенні Секретаріату, де представники громадського сектору мають можливість у вільному доступі проводити свої засідання, збори та інші заходи з використанням усіх технічних засобів Секретаріату. 

Також виникла потреба у розбудові регіональної мережі представництв Уповноваженого для того щоб бути ближче до проблем людей і мати можливість оперативно їм допомагати на місцях. Саме тому тепер у кожній області буде Представник Уповноваженого задля ефективнішої діяльності інституції. Станом на сьогодні вже є 13 Представників Уповноваженого по областях.

Консультаційний центр Уповноваженого – індикатор нашої відкритості та активності. Вже відкрили п’ять таких центрів: у Києві, Львові, Хмельницькому, Одесі та Дніпрі. Приймальні облаштовані для батьків з дітьми та їх представників, де кожен громадянин може отримати правову допомогу, дізнатися про можливості отримання психологічної допомоги та соціального супроводу.

Інституція Омбудсмана стала не черговою бюрократичною установою, а місцем, де люди відчувають повагу та захист.  

Гаряча лінія оновлена з формуванням бази знань задля надання професійної консультації і позитивним результатом її роботи стало суттєве зменшення відсотка пропущених дзвінків. Кожне повідомлення громадян до Уповноваженого про можливе порушення прав у тій чи іншій сфері, не залишається поза моєю увагою.

Кожне звернення громадян розглядається працівниками Секретаріату і жодне не перенаправляється до інших державних органів.

Також вперше за 12 років представив Парламенту України Щорічну доповідь Уповноваженого і дві Спеціальні доповіді: 

  • щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України;
  • щодо порушення прав українських дітей на тимчасово окупованих територіях України та у Росії.

Ми працюємо і показуємо результат.

Ми повертаємо наших захисників і захисниць, українських дітей і шукаємо механізми повернення цивільних заручників. Наша ціль – повернути всіх на рідну землю. 

Українці борються за незалежність і свободу, а ми боремось за права українців. 

Cлава Україні!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Дмитро Лубінець
Уповноважений ВРУ з прав людини