#

Звіт за 5 років: депутат Київської обласної ради Іван Ступак

02.11.2020 09:15
Звіт за 5 років: депутат Київської обласної ради Іван Ступак
Іван Ступак

Іван Ступак був обраний депутатом Київської обласної ради 7 скликання від партії Блок Петра Порошенка "Солідарність" від Поліського району. Забігаючи наперед повідомимо, що він цього року вирішив не балотуватися до колегіального органу столичного регіону. "Моя Київщина" публікує звіт депутата, який зумів досягти хороших успіхів у різних напрямках своєї діяльності

На кінець каденції Іван Ступак був головою постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції.

Готуючи цей звіт, я намагався відійти від закоренілої практики радянських часів, де пафосно рапортували про масштабні досягнення, яких по суті й не було. Тому всі досягнуті результати будуть викладені сухо та предметно, а також розділені на два блоки: "діяльність у Поліському районі" та "загальна діяльність", - говорить Іван Ступак.

Насамперед він повідомив, що за час своєї депутатської каденції свята першого та останнього дзвоника у школах не відвідував, урочисті політичні промови перед школярами та батьками не робив.

Діяльність у Поліському районі

На постійній основі (без допомоги бюджету та звісно в межах можливостей) здійснювалася робота щодо забезпечення ліками та іншими медичними матеріалами шкіл та ФАПів району. Для потреб Поліської ЦРЛ було придбано апарат для проявлення рентгенівських знімків, не надто сучасний, але робочий та надійний. Придбано близько 20 одиниць найрізноманітнішої комп’ютерної техніки для різних установ району.

Завдяки співпраці із компанією "Водафон Україна" у селі Радинка встановлено обладнання для забезпечення мешканців швидкісним стільниковим зв’язком мережі 4G. Яскраве село Стещина тепер може похизуватися новою та зручною автобусною зупинкою, а дитячий садочок у селі Мар’янівка повністю укомплектований постільною білизною та матрацами. Протягом періоду також не забувався класичний набір допомоги у вигляді встановлення нових дверей та вікон у школах, дитячих садочках та інших установах району.

Окремим та важливим напрямом для депутата було проведення поетапних заходів із відновлення вуличного освітлення в селех, встановлення сучасних та економічних LED ламп. Загалом йому вдалось самотужки встановити по району близько 25 LED ліхтарів та більше 300 LED ламп.

Ще одним важливим пунктом роботи депутата було запровадження в районі гарних традицій: щорічно до Дня захисту дітей, уже традиційно 5 років поспіль, відзначаються медалісти, талановиті учні, призери та переможці олімпіад, а також ті школярі, хто проявили свою наполегливість у навчанні. Найкращим та цілеспрямованим випускникам шкіл надавав підтримку в пошуку житла для навчання в Києві.

Окрім того, Ступак організовував щорічне вітання жінок зі святом 8 березня, де відбувалося вручення не дорогих, але цінних подарунків. Символічними призами та медалями заохочувалися учасники спортивних заходів, що проводилися в районі.

Депутатський фонд, на який щорічно з бюджету області виділялося 500 тис грн, спрямовувався виключно на допомогу в лікуванні людей. При цьому основним принципом була не допомога щонайбільшій кількості людей заради піару, а виділення потрібної суми тим, хто цього дійсно потребував. Така стратегія дозволила деяких людей, у прямому сенсі слова, поставити на ноги.

Депутатська діяльність загалом

У своїй повсякденній депутатській діяльності Ступак завжди намагався вийти за межі Київської області та підіймав питання, що стосувалися не тільки внутрішньодержавних аспектів, а позиціонування України в міжнародній системі координат.

Довготривалою та ретельною роботою ним було створено підґрунтя для проведення восени 2018 року форуму регіонів України та Білорусі. Тоді президенти обох країн обговорили питання зміни статусу прикордонного пункту пропуску "Вільча-Олександрівка" із міждержавного на міжнародний. У перспективі вказаний крок дозволить підвищити роль України як транзитного хаба для переміщення вантажів із Чорного до Балтійського моря. 

За наслідками перестрілки, що трапилася у грудні 2016 року в селі Княжичі Броварського району, Ступак був ініціатором декількох відкритих засідань Комісії облради та направлення відповідних звернень до державних та правоохоронних органів для проведення розслідування.

За наслідками пожежі на території нафтобази, що належить компанії "БРСМ-Нафта", він був ініціатором проведення декількох відкритих засідань Комісії обласної ради, а також спеціального засідання відповідного Комітету Верховної Ради України.

У результаті тісної співпраці із "Українською асоціацією власників зброї" було розроблено та прийнято на сесії облради звернення до Верховної ради України щодо необхідності розгляду законопроєкту про вільне володіння вогнепальною зброєю населенням.

Перед Офісом Президента та Службою безпеки України ініційовано питання щодо припинення існуючої на даний час торгівлі України із невизнаною Придністровською Молдавською республікою, можливого факту продажу готелю "Дніпро" компанії, яка належить громадянам РФ, а також проведення ретельних перевірочних заходів щодо ексголови Київської обласної державної адміністрації Михайла Бно-Айріяна, який під час влаштування на роботу у власній біографії умисно приховав факт роботи на одну з потужних російських державних компаній.

У ВР України депутатом було ініційовано питання про розірвання договору "про дружбу" між Україною та РФ, законодавчої легалізації криптовалюти, електронних платіжних систем, а також необхідності проведення у 2020 році перепису населення, яке відповідно до стандартів ООН повинно проводитися один раз на 10 років.

На засіданнях постійної комісії КОР неодноразово проводилися заслуховування керівників Національної поліції, Державної фіскальної служби та Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками щодо роботи з протидії нелегальному виробництву та реалізації на території Київської області підакцизних товарів, зокрема нафтопродуктів, тютюнових виробів,  грального бізнесу, а також лікарських засобів.

Депутатом виявлено факт можливого системного розкрадання співробітниками апарату Київської обласної ради бюджетних грошових коштів у рамках цільової програми "Турбота". Із цього приводу було поінформовано Національну поліцію України для проведення ретельної перевірки зазначеного факту.

На базі постійного Комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ступак бере активну участь у процесі реформування СБ України, а також розробки концепції парламентського контролю за діяльністю спеціальних служб та правоохоронних органів.

Враховуючи несприятливі двосторонні дипломатичні стосунки, що виникли між Україною та Республікою Білорусь, внаслідок скандалу навколо затриманням на території Республіки групи "Вагнера", Ступак письмово звернувся до представника України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Леоніда Кравчука з пропозицією розглянути можливість щодо зміни місця проведення подальших перемовин з міста Мінськ на столицю однієї з країн Балтії.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст