#

Звіт за 5 років: депутат Київської облради Олег Балагура

17.10.2020 12:40
Звіт за 5 років: депутат Київської облради Олег Балагура
Олег Балагура

"Моя Київщина" продовжує постійну рубрику, у якій депутати Київської облради 7 скликання підводять підсумки своєї діяльності за останні 5 років. Свій звіт презентує депутат від партії "Європейська Солідарність" Олег Балагура, який у колегіальному органі представляє Тетіївщину

Від початку воєнних дій на сході України Олег Балагура став одним із тих, хто активно допомагав нашим захисникам. Завдяки його старанням було вирішено чимало проблемних питань, зокрема в гуманітарній сфері. Військові та добровольці потребували величезної кількості бронежилетів, військової форми, шоломів, палива, запчастини для військової техніки, медикаментів і продуктів харчування, а цим їх забезпечували волонтери. Саме Олег Балагура координував волонтерський рух на Тетіївщині, займався відправкою гуманітарних вантажів на Схід, за власні кошти придбав реанімобіль для Маріупольського військового госпіталю.

Окрім того, Балагура - один із небагатьох, хто особисто їздить на схід України та підтримує бійців, чотири роки поспіль організовує санаторно-курортне лікування для родичів загиблих учасників АТО в санаторіях Моршина та Трускавця.

Із кінця 2015 року на території Тетіївського району за сприяння та фінансової підтримки Олега Балагури було встановлено 47 комплектів дитячих ігрових майданчиків та 11 комплектів спортивних тренажерів на загальну суму майже 3 млн грн.

Упродовж 2016-2017 років у селі Денихівка було збудовано сучасний стадіон із якісним трав’яним газоном, унікальною системою поливу, зручними кріслами для глядачів. Восени 2018 року в цьому ж селі відкрили сучасний баскетбольно-волейбольний майданчик зі штучним покриттям, що обладнаний усім необхідним для гри в мініфутбол, баскетбол, волейбол і теніс.


Також Балагура підтримував матеріально заклади освіти, культури, охорони здоров’я Тетіївського району, зокрема передав у постійне користування:

 • вісім широкоформатних LCD телевізорів;
 • дев’ять ноутбуків;
 • шість багатофункціональних пристроїв (копіювальний апарат, принтер, сканер);
 • дві відеокамери;
 • два мультимедійні комплекси;
 • три швейні машини;
 • холодильник, пральну машину та 100 комплектів посуду.

Передано 42 комплекти спортивного інвентаря (футбольні, баскетбольні, волейбольні м’ячі, сітки в загальній кількості 200 штук). Для дошкільних навчальних закладів придбано три комплекти меблів та стільців.

До Тетіївської районної лікарні передано ультразвуковий датчик для проведення ехокардіографії, а також різноманітне медичне обладнання та оргтехніку.

На потреби районної лікарні в період пандемії COVID-19 було передано 2,5 тисяч пар рукавиць, 10 тисяч масок, електричний конвектор та пральну машину для полегшення роботи персоналу.

Надано допомогу по заміні вікон та проведенню ремонтних робіт у восьми навчально-виховних закладах на загальну суму майже 1 млн грн. Для творчих колективів художньої самодіяльності передано комплекти сценічних костюмів на загальну суму більш ніж на 60 тис грн.

Постійно організовуються та проводяться поїздки учнів навчальних закладів Тетіївського району на різноманітні культурні та мистецькі заходи: гала-концерти фестивалю "Яскраві діти України", вистави обласного драматичного театру та інше.

За ініціативи Балагури чотирьом учням загальноосвітніх навчальних закладів Тетіївського району призначається щомісячна стипендія в розмірі 1 000 грн. Варто зауважити, що переможців обирають лише на конкурсній основі, беручи до уваги різноманітні досягнення в навчанні.

Надається постійна підтримка футбольним та волейбольним командам Тетіївського району. Фінансується футбольна команда ДП ДГ "Шевченківське", СК "ДЕНГОФФ" яка грає у вищій лізі, а також команда з волейболу, що в 2018 році зайняла 1 місце в обласному чемпіонаті. Організовуються та проводяться відкриті турніри з футболу та волейболу.

Діяльність Олега Балагури особливо яскраво проявляється в підтримці національного-просвітницького напрямку розвитку Тетіївщини та всієї України. Особлива допомога надана під час проведення Всеукраїнських пісенних фестивалів:

 • Всеукраїнський пісенний фестиваль "Пам'ять бережуть роки" імені Героя України, народної артистки України Раїси Кириченко. Фестиваль заснований у 2016 році та відбувся уже тричі у будинку культури ДП ДГ "Шевченківське", у фестивалі  бере участь багато талановитих артистів і митців;
 • Всеукраїнський пісенний телевізійний марафон "Гордімося друзі, що ми українці" який був заснований 22 вересня 2017 року і пройшов успішно в Тетіївському будинку культури. Участь у марафоні взяло більше 50 народних та заслужених артистів України;
 • ініціював проведення Всеукраїнського пісенного фестивалю "Пісня єднає Україну" у місті Біла Церква, який був присвячений бійцям 72-ої ОМБР, що повернулися на ротацію із зони АТО (участь у фестивалі брали більше 50 артистів).

Окрім того, надана фінансова допомога у проведені більше 30 концертів у підрозділах військовослужбовців у зоні АТО.


За рахунок коштів, передбачених на забезпечення діяльності депутатів обласної ради, більше ніж 700 жителям Тетіївського району було надано матеріальну допомогу на лікування на загальну суму понад 2 млн грн.

Завдяки залученню коштів обласного бюджету Олегу Балагурі вдалося реалізувати низку проєктів щодо реконструкції навчальних закладів та дорожньої інфраструктури Тетіївщини.

Зокрема в селі Денихівка проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вулицях Марка Вовчка, Миру, Космонавтів та Садовій. Загальна вартість робіт склала 2,8 млн грн. Також зроблено капітальний ремонт дитячих садочків "Світанок" та "Віночок" (повністю замінено вікна та двері, утеплено стіни), на що з обласного бюджету було виділено 1,4 млн грн.

Також у Денихівці проведено капітальний ремонт покрівлі, утеплення стін, заміна віконних, дверних блоків у відділенні стаціонарного догляду та постійного або тимчасового проживання (вартість робіт склала 1,2 млн грн).

У селі Кашперівка було відремонтовано дорогу по вулиці Патона (вартість робіт – 770 тис грн), проведено реконструкцію дитячих садочків "Ластівка" та "Ромашка" на загальну суму понад 1,9 млн грн.

Завдяки залученню коштів обласного бюджету вдалося провести зробити другого поверху Лікувального корпусу №1 Тетіївської ЦРЛ (вартість робіт склала 1,3 млн грн), а також термосанацію будівлі Тетіївського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей" за 4,6 млн грн.

Було проведено капітальний ремонт покрівлі, заміну вікон та дверей у відділеннях стаціонарного догляду та постійного або тимчасового проживання Тетіївського районного територіального центру соціального обслуговування (вартість робіт склала 756 тис грн).


Також було проведено капітальні ремонти доріг у низці населених пунктів району на загальну суму понад 10 млн грн, зокрема:

 • ремонт дорожнього покриття по вулиці Цвіткова в селі Клюки (вартість 1,5 млн грн);
 • ремонт проїзду між вулицями Гагаріна – Дачна в селі П’ятигори (вартість 1,8 млн грн);
 • ремонт дорожнього покриття по вулиці Гагаріна в селі Теліжинці (вартість 890 тис грн);
 • ремонт дорожнього покриття по вулиці Стародубська в селі Галайки (вартість 1,4 млн грн);
 • ремонт дороги по вулицях Колгоспна та Заводська в селі Стадниця (загальна вартість робіт – 579 тис грн);
 • ремонт дороги по вулицях Лісова та Перемоги в селі Михайлівка (загальна вартість робіт – 1,1 млн грн);
 • ремонт дороги по вулицях Перемоги та Ватутіна від ПК 00 до ПК 7+85 в селі Одайпіль (загальна вартість робіт – 914 тис грн).

Олег Балагура реалізував чимало проєктів на Тетіївщині, але на досягнутому зупинятися не збирається. Цього року він балотується до Київської обласної ради по виборчому округу №2, куди входить Тетіївська громада. Балагура сподівається, що жителі знову його підтримають та дадуть змогу займатися розбудовою рідного краю та Київщини загалом.  

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст