#

Бронювання всіх працівників автомобільних перевізників - це стратегічна та економічна необхідність для України

Володимир Крейденко (народний депутат)

11.06.2024 14:13
Бронювання всіх працівників автомобільних перевізників - це стратегічна та економічна необхідність для України
Володимир Крейденко

Зараз в Україні в умовах воєнного стану підприємства-перевізники можуть забронювати від мобілізації 50% своїх військовозобов’язаних працівників, крім того, таке підприємство має бути визнано критичним для життєдіяльності держави. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко категорично не згоден із такими нормами бронювання.

За словами Крейденка, для економіки України, яка сьогодні стикається з безпрецедентними викликами, збереження робочої сили є критично важливим, особливо в секторі транспортування та логістики. Українські перевізники відіграють ключову роль у підтримці внутрішньої та зовнішньої торгівлі.

Від початку повномасштабної військової агресії російської федерації проти України автомобільний транспорт фактично взяв на себе основне навантаження з перевезення пасажирів та вантажів, в тому числі у міжнародному сполученні,

— відзначає Володимир Крейденко.

За словами народного депутата, на сьогодні надання послуг з міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом здійснюють більше 32 тис перевізників, причому майже 24 тис. із яких є фізичними особами-підприємцями. Перевезення пасажирів у міжнародному сполученні забезпечують 3036 ліцензіатів (64 % з яких це фізичні особи-підприємці), а у внутрішньому – 12 281 ліцензіат (67 % з яких фізичні особи-підприємці).

Після набрання чинності законодавчих змін щодо мобілізації функціонування значної частини автомобільних перевізників стає під загрозу, що може призвести до зупинки автомобільного сполучення, адже значна частина суб’єктів господарювання, що забезпечують автомобільні перевезення в Україні, та є потенційно критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, не можуть забронювати своїх працівників через те, що є фізичними особами-підприємцями, а не підприємствами, установами чи організаціями, які мають право на бронювання власних працівників.

На сьогодні вже фіксується багато випадків, коли водії не повертаються з-за кордону, залишаючи транспортні засоби за межами України. Разом з тим, значно зменшилась кількість заявок на перетин кордону в системі «єЧерга». Ці фактори безпосередньо впливають на стабільний розвиток автомобільного транспорту, що у свою чергу призводить до зниження економічних показників країни, зростання витрат та вартості товарів, перериванню ланцюжків постачань, зокрема стратегічно важливих для України вантажів,

– каже Володимир Крейденко.

Зауважу, що відповідно до Закону України «Про критичну інфраструктуру» транспортне забезпечення належить до життєво важливих функцій та послуг, порушення яких призводить до негативних наслідків для національної безпеки України. Враховуючи це, суб'єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, незалежно від організаційно-правової форми господарювання, повинні мати можливість бронювання 100% своїх військовозобов'язаних працівників. Такий крок дозволить забезпечити стабільність у роботі компаній. Це стратегічна та економічна необхідність для України,

  — зазначає нардеп.

Володимир Крейденко наголошує на тому, що збереження кваліфікованих працівників дозволяє перевізникам забезпечувати надійність і регулярність надання своїх послуг. Це, в свою чергу, сприяє збереженню довіри клієнтів та партнерів, що є життєво важливим для економічного виживання в умовах війни.

Заступник голови парламентського Комітету транспорту та інфраструктури наголошує на тому, що надання можливості всім перевізникам (як підприємствам так і фізичним особам-підприємцям) бронювати від мобілізації своїх працівників гарантує стабільність і неперервність роботи української логістики, що є особливо важливим для критичних секторів, таких як медицина, харчування та оборона.

Тому народним депутатам, урядовцям та бізнесу необхідно працювати разом, щоб знайти баланс між військовими потребами та економічною стабільністю. Забезпечення можливості бронювання військовозобов'язаних працівників українських перевізників є одним із шляхів досягнення цієї мети, що дозволить Україні зберегти свою економічну силу та просуватися вперед навіть у найскладніших умовах,

— підсумовує Володимир Крейденко.

Читати "Моя Київщина" у Telegram