Вітаю всіх українців зі святом Миколи Чудотворця
Станіслав Поліщук (депутат Київської облради)
Вітаю всіх іменинників зі святом Миколая, із днем ангела!
Також вітаю всіх православних християн зі святом великого святого подвижника Миколи Чудотворця!
Саме сьогодні Православна церква 11 серпня святкує Різдво Миколая Чудотворця – одного з найбільш шанованих святих у християнстві.
Історія свята: хто такий Миколай Чудотворець?
Щорічно 11 серпня віряни відзначають Різдво святого Миколая. Святитель Микола, або Миколай Чудотворець, Микола Угодник, жив у 3-4 століттях. Він був римським християнським священиком родом з Греції та мав сан єпископа Мирського.
За переказами, святий Миколай здійснив безліч чудес за життя і вже після смерті. Перші згадки про шанування Миколая Чудотворця датуються 6-м століттям, коли імператор Юстиніан I в Константинополі побудував церкву на честь святого. Згодом шанувати святителя Миколая стали в Греції, Німеччині, Італії, Росії, Україні, Болгарії та інших країнах.
Святий Миколай здійснив безліч чудес за життя і після нього.
Що потрібно зробити в Різдво святого Миколая? Свято є гарним приводом висловити вдячність святому Миколаю Чудотворцю, який протягом усього життя був зразком лагідності, доброти, милосердя і любові до ближніх. У Різдво святого Миколая рекомендується відвідати церкву і поставити свічку святителю, а краще помолитися та робити гарні справи.
Свята ікона Миколи Угодника – одна з найбільш шанованих у православній церкві. До неї звертаються в найскладніші періоди життя, вважається, що за щирої молитви святий Миколай може з'явитися будь-якому бідняку, тому в Різдво святителя варто звернутися до святого від чистого серця та зі світлими помислами.
Миколі Чудотворцю прийнято молитися про мандрівників, порятунок від голоду, про щасливе заміжжя дочок. Ще за життя він прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті. Святителю можна молитися про допомогу в будь-яких важких ситуаціях.
Традиції свята. Пам'ять Миколи Чудотворця церква вшановує тричі на рік: 19 грудня (Микола Зимовий), 22 травня (Микола Весняний, або Літній) і 11 серпня (Микола Осінній).