#

Через бестолковість Броварських слідчих держава втратить 110 мільйонів

Сергій Сулімовський (Активіст)

23.11.2023 17:23
Через бестолковість Броварських слідчих держава втратить 110 мільйонів
Сергій Сулімовський

повний треш! 

Держава заплатить 33 мільйони гривень, 59 тисяч доларів і 2 мільйони євро за неповернуте поліцією майно.

Київський апеляційний суд задовольнив позов ТОВ «Трубіж Агротек»  про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями та бездіяльністю органів державної влади.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову суду.

У травні 2018 року слідчий Броварського відділу поліції при огляді місця полії вилучив сільськогосподарську техніку — трактори, розкидачі рідких добрав, плуги, запчастини та ін. Майно вилучили в кримінальному провадженні щодо іншої компанії і передали на відповідальне зберігання ТОВ «Бокаро Інвест».

16 серпня 2018 року слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області постановив негайно повернути вилучене майно.

Частину майна повернули, але потім вилучили повторно в іншому кримінальному провадженні. У подальшому техніка і майно не були арештовані, однак і не були повернуті,  за винятком машини ДеКло, у пошкодженому стані.

Слідчийу подальшому запрошував предстаникам компанії для передачі вилученого майна у свій кабінет. При цьому кількість та габарити вилученого майна не дозволяли розмістити його розміщення в кабінеті слідчого поліції. Тобто фізична передача майна в кабінеті була неможливою, запрошення мало формальний характер. Акту повернення майна слідчим так і не було підписано.

компанія  «Трубіж Агротек» просила суд стягнути з вартість неповернутого майна. У розрахунках спиралися на висновок судового експерта, що розмір шкоди становить  33 мільйони гривень, 59 тисяч доларів і 1,97 млн євро.

Суд першої інстанції постановив стягнути цю матеріальну шкоду солідарно — із поліції, казначейської служби і ТОВ «Бокаро Інвест», що було зберігачем майна.

Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції в частині солідарної відповідальності. Суд вирішив, що відшкодування у даній справі можливе тільки за рахунок коштів державного бюджету, а тому шкода стягується лише з держави.

просто немає слів

Читати "Моя Київщина" у Facebook