#

До чого можуть призвести веселощі на льоду

Єва Басіста (журналістка)

21.12.2020 17:30
До чого можуть призвести веселощі на льоду

На території Київської області вже майже, як місяць стоїть календарна зима, від якої не відстає метеорологічна, проте температури повітря в нічні та денні години наразі є доволі нестабільними. Це своєю чергою створює ілюзію, що водна поверхня озер, річок та ставків замерзла, проте це не так.

Для того, аби водойма покрилася надійним шаром льоду та змогла без проблем витримати дорослу людину, треба щоб температура повітря була нижчою ніж -5ᴼ Цельсія та трималася декілька днів. Також на процес замерзання можуть впливати певні гідрологічні особливості річки чи озера. Вихід теплих вод із джерела чи теплі течії можуть зумовити неоднорідне промерзання, та своєю чергою в одному місці товщина льоду може бути, наприклад, 10 см, а іншому лише – 5 см. При цьому варто зауважити, що мінімальна товщина річкового льоду, при якій допустимий вихід на нього людей, становить 8 см, причому зимовий лід міцніший за осінній в три рази, а за весняний – в п'ять разів. Тому найнебезпечніше виходити на кригу весною.

До зони ризику потрапляють любителі зимової риболовлі, підлітки, діти, а також прості люди, які вирішили просто вийти на лід, щоб, до прикладу, скоротити собі шлях, або через інші причини. Деякі "особливі" персони навіть задля розваг виїжджають на кригу на авто, що в більшості випадків закінчується тим, що транспортний засіб піде на дно, де стане будинком для водних жителів. Проте трагічніше, коли внаслідок таких розваг гинуть люди, адже більшість не знає, як правильно себе поводити, коли під ногами ламається крига, та тіло повністю занурюється в прохолодну воду, температура якої близька до нуля.

Тому при такій халепі варто не піддаватися паніці, не кричати, якщо поруч нікого немає – ви тільки даремно витратите сили. Також не робіть різких рухів, стабілізуйте подих та уникайте занурення з головою. Після цього треба:

  • розкинути руки в сторони й та всіма силами намагатися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення;
  • обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;
  • вибравшись на лід, відповзайте у той бік – звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Начебто проста інструкція, але в паніці можна все забути. Тому не варто з першими незначними морозами йти на лід, особливо це стосується дітей та підлітків, які халатно відносять до власної безпеки та заради "крутих" фото ладні лізти на вагони електропотягів. Варто пояснювати, що ковзанка на озері це не тільки весело, а навіть смертельно. Тому бережіть себе, бо життя дається тільки один раз.

Читати "Моя Київщина" у Facebook