#

Екологічне підприємство "Рада" має власні пункти прийому вторсировини майже по всій Київській області

Анатолій Присяжнюк (ексголова Київської ОДА)

24.06.2020 20:08
Екологічне підприємство "Рада" має власні пункти прийому вторсировини майже по всій Київській області

За даними Світового банку, Україна входить до десятки країн із найбільшим обсягом "виробленого" сміття на одного мешканця. Якщо говорити мовою цифр, то це понад 474 млн тонн відходів на рік, більшість з яких є небезпечними. Така невтішна статистика змушує серйозно задуматися над проблемою та нарешті звернути на неї увагу і владі, і широкій громадськості.

З січня 2018 року в дію вступив закон "Про відходи", який зобов’язує українців сортувати побутові відходи за видами. Втім минуло два роки, а втілити в життя цю ініціативу так і не вдалося. Насамперед, через відсутність достатньої інфраструктури для сортування сміття, а відтак і бажання людей. Хоча є й ті, хто попри труднощі, продовжують "лупати сю скалу". Наталя Семко , респект за втілення на Київщині "зеленого" стилю життя!

Екологічне підприємство "Рада", яке очолює Наталя, вже майже 28 років займає одне із провідних місць на ринку вторинної сировини. Тут збирають та переробляють тверді побутові відходи, виготовляють контейнери для сортування сміття, комплекси для роздільного збирання. А ще "Рада" має власні пункти прийому вторсировини майже по всій області: Ірпені, Бучі, Гостомелі, Ворзелі, Коцюбинському, Українці, Вишгороді, Бородянці та інших містечках. Об’єми вивезених відходів, зазначає Наталя, — величезні, але завдяки зусиллям їхнього підприємства майже нічого з них не потрапляє на сміттєзвалища. Тож внесок, який робить "Рада" в збереження довкілля регіону, - неоціненний.

Скажу відверто, ділитися враженнями про успішну історію того чи іншого підприємства, його користь для громади - особливо приємно. Приємно розповідати про людей, які надихають своєю небайдужістю, наполегливістю, завзятістю. Які не нарікають на проблеми, а просто беруть і роблять свою справу. На всі "сто", на "відмінно". Головне, аби їм не заважали, і тоді все точно буде

Читати "Моя Київщина" у Telegram