#

Президент руйнує академію держуправління, я – позиваюся до суду

Дмитро Загурський (громадський діяч, учасник війни на Донбасі)

17.11.2020 18:51
Президент руйнує академію держуправління, я – позиваюся до суду

5 листопада 2020 року Президент України видав Указ № 487/2020 "Про впорядкування використання об’єктів державної власності, що перебувають в управлінні Державного управління справами", згідно з яким Національна академія державного управління при Президентові України (разом із Дніпропетровським, Львівським, Одеським, Харківським регіональними інститутами державного управління) буде передана до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

На офіційному сайті президента зазначено, що вже найближчим часом науково-педагогічні працівники та слухачі НАДУ посядуть гідне місце в почесній родині Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Національна академія має спеціальний статус, а не класичний статус навчального закладу. Відповідно до п. 3 ст. 48 Закону України "Про державну службу", науково-методичне забезпечення діяльності системи підготовки, перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців здійснює Національна академія – заклад вищої освіти з особливими умовами навчання, які визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким указом Національну академію буде позбавлено особливого статусу та знищено її потенціал як закладу, що має державно-управлінську освітню спеціалізацію і стратегічне значення. Дане питання навіть не намагалися обговорити з науково-педагогічними працівниками й іншими співробітниками, здобувачами вищої освіти Національної академії.

Даний Указ Президента негативно вплине на кадрову безпеку в системі державного управління. Саме кадри є важливим капіталом у системі державного управління, адже від якості їх діяльності залежить і ефективність та результативність системи державного управління.

Адже лише Національна академія державного управління, як самостійний заклад вищої освіти з особливими умовами навчання фахівців для органів державного управління та місцевого самоврядування, може забезпечити основний елемент кадрової безпеки, що є частиною національної безпеки в цілому. У багатьох провідних державах функціонують подібні заклади освіти під особливою увагою та опікою глав держав та їх урядів.

Я переконаний, що Указ Президента України №487/2020 прямо порушує приписи статті 19 Конституції України, статті 13 Закону України "Про вищу освіту", статті 48 Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про управління об'єктами державної власності", тобто є неправомірним. Саме тому я звернувся до суду з позовом про визнання нечинним Указ Президента України №487/2020.


Читати "Моя Київщина" у Facebook