#

Про неефективне управління лікарнею в Білій Церкві, від якого страждає медичний персонал

Володимир Гайдамачук (активіст)

05.11.2020 08:14
Про неефективне управління лікарнею в Білій Церкві, від якого страждає медичний персонал

До мене, як громадського активіста, який не боїться піднімати скандальні питання в маси, звернулися лікарі з Білої Церкви. Сьогодні ті, хто зазвичай допомагають простим людям, самі потребують допомоги. Мова йде про працівників КНП Білоцерківської міської ради "Білоцерківська міська лікарня №1".

Справа в тому, що керує цим закладом Григорій Яценко – заслужений лікар України, лікар вищої категорії, почесний громадянин міста Біла Церква. Усе було б нічого, якби тільки сивочолий 76-річний чоловік підійняв п’яту точку і почав захищати інтереси своїх підопічних.

Як мені повідомили, ситуація складається таким чином: хворих на Covid-19 у Київській області стає все більше, тому медичні заклади не витримують навантаження, забиті під зав’язку. Лікарня №1 спочатку була в резерві, а зараз на рівні з іншими лікує пацієнтів із підтвердженим діагнозом Covid-19. При цьому персонал не забезпечений достатньою кількістю захисного обладнання, а обіцяні доплати за роботу із хворими на ковід вони просто не отримують. Лікарня не отримала статус "ковідної". І це при тому, що заробітні плати лікарів і так мізерні… Тобто медики ризикують своїм життям, помирають на робочих місцях, а їх просто "кидають"… Потім виявиться, що ніхто нічого не винен, а лікарі отримають максимум – подяки в рамочках…

Ще один цікавий момент. Місцевий бізнес не залишився осторонь проблеми, але зараз не має можливості допомогти. Справа в тому, що лікарняні палати не підготовлені для розміщення хворих, зокрема не забезпечені подачею кисню, який життєво необхідний для пацієнтів у важкому стані. Такі роботи виконує обмежений перелік компаній на всю Україну, які мають ліцензію від МОЗу. За іронією долі вони мають безліч замовлень, тому коли зможуть зробити роботи в місті – невідомо… Особисто я не бачу сенсу їх чекати, якщо знайдуться спеціалісти, що мають можливості самостійно встановити обладнання, аби воно тільки рятувало людей!

Але ж ні, у цій лікарні нічого не зміниться, адже там дійшло до погроз звільненням через створення незалежної профспілки, яка буде дійсно захищати рядових працівників. Я глибоко ціную вклад кожного працівника в розвиток медичної галузі, але, здається, що в цьому випадку хтось не на своєму місці…

Читати "Моя Київщина" у Facebook