#

Про сміття у Чабанах та байдужість місцевої влади

Віталія Дідик (активістка)

20.05.2020 15:40
Про сміття у Чабанах та байдужість місцевої влади

Довго розмірковувала над даним постом, але вирішила написати. Я звісно не абориген Чабанів, так, із серіі «понаєхавших», тому, напишу про своі відчуття, і можливо суб‘єктивну реальність. Так склалося моє життя, що 5 років тому переїхала у реально мальовничі Чабани, зразу наголошу, це приватний сектор. І почалося облаштування життя.

Почнемо з вивезення сміття, виявилося, що це ваша особиста проблема. Можна у ліс, можна як злодіі у чиїсь контейнери в центрі. Рік оббивали пороги с/р, ЖЕКа, депутата, нікого це питання взагалі не цікавить. Тому, коли я пишу пост, що це питання не вирішене, то пишу, не як «активіст» у вашому розуміння цього слова, яке ви використовуєте призирливо, якому заплатили і лише щоб облити владу, я його реально вирішувала.

Виївши всі мізки у мене є договір і вивожу я сама на машині в бак ЖЕКа, оплачую за цілий рік, документи завжди у машині. Як приклад, на Закарпатті влада закупила централізовано культурні пласмасові баки на колесиках, вони стоять у дворах, раз у тиждень відбувається вивіз сміття централізовано, можна, якщо є бажання.

Далі, зелені насадження на вулиці. Яка у нас була вулиця, просто казка, а потім прийшли працівники ЖЕКа нас «окультурювати», кого не було вдома і не боровся спиляли все, мотивуючи, що вони купили маленький тракторець для косіння, дерева йому заважають. Як результат, цього тракторця я ніразу не бачила, і залишилася вулиця без дерев.

Особисто телефонувала депутату, сусіди ходили в с/р, обіцяли цілий парк, пройшло два роки, нічого. Сподіваюся депутат активізується перед виборами. Наша вулиця крайня біля поля, можете собі уявити як ми без дерев. Деякі сусіди, яким «нє какая разніца», знову засадили все за свої кошти, інші, яким «должен сделать сєльсовет», випалена земля. Спилявши ці дерева, вони навіть іх не вивозили, а підпалили там же, особисто спілкувалася з представником, відповідь, а що нам робити?

Приклад, купляє с/р подрібнювач, бере від нас обрізані гілки, переробляє на тирсу, ми викупляємо. Всі у плюсі. І саме, як для мене болюче питання -це постійне, нон стоп спалення сміття, листя у дворах. Це ЖАХ і КАТАСТРОФА! Ми ж всі помремо, ви ж цим дихаєте і ваші діти. І не потрібно розповідати «дідо палив, нянько палив і я буду». Так можна до пещер повернутися. Все ж можна переробити, навіть, по новим напрямкам у агроіндустріі, опале листя бомбезний компост і захисник дерев і рослин, і як доведено, ніяких шкідників, які там живуть немає. Просто почитайте і подумайте, а то періодично таке відчуття, що живемо не за містом на свіжому повітрі, а на сміттєпереробному заводі. І звісно с/р повинна не стояти осторонь цих нагальних питань, не роздавати газеточки кольорові одобрямс, не перетворювати Чабани у «потьомкінську дерєвню», а просто робити реальні справи. Чабани - це на дві центральні вулиці біля с/р, а значно більше.

Особисто я нічого від вас не прошу, просто не заважайте, не нищіть. Не пишіть зразу у коментарях, «а что ви сдєлалі для Чабанов»? Чесно, у першу чергу роблю для себе, з головним гасло не нашкодь, ні природі ні людям. І не потрібно кожного разу нагадувати мені, що моя територія до паркану, я добре знаю законодавство. Але за 5 років ви не посадили на моїй вулиці ні одного насадження. І на останок, це три основні теми про які я пишу, коли наболіло, не переходжу на персоналії, бо нікого особисто не знаю, чому ж ви толерантні чабанівці дозволяєте лити бруд на людей, які просто щось роблять у міру своіх можливостей. Мені ніхто не платить, ні на які посади я не претендую, я не пишу, щоб когось чимось облити, і не пишу, бо не мою чим зайнятися, повірте є.

Тому, що багато з вас гуляють по нашій вулиці, насолоджуються деревами і квітами, можна, якщо є бажання і всупереч владі. Цілу весні було поломницво на фотосесіі з деревами, правда краса, але вона не впала нам з неба, її зробили люди, купили насадження, посадили, доглядають, і нам з вами приносить радість. І, на жаль, коли мені пишуть не дивіться під ноги, а подивіться навкруги, ви не бачите красу, то я її бачу, навіть створюю, але вперше цього року у нас на полі було торнадо, вперше страшна піщана буря, від якоі відмивалися тиждень, вперше вода у колодязях по мінімум. На жаль.

Читати "Моя Київщина" у Telegram