#

Реформа системи військової освіти і підготовки – запорука перемоги на полі бою

Олександр Павлюк (Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України)

23.05.2023 20:43
Реформа системи військової освіти і підготовки – запорука перемоги на полі бою

Днями делегація оборонного відомства України на чолі з першим заступником Міністра оборони України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком взяла участь у заключній сесії щорічної оцінювальної зустрічі експертів програми НАТО з удосконалення військової освіти #DEEP-Ukraine з керівним складом вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти України, яка проходила у м. Люблін (Республіка Польща) на базі Литовсько-польсько-української бригади імені князя Костянтина Острозького (ЛитПолУкрбриг).

– Всі бажають змін на краще. Тому ми не збавляємо темп впровадження якісних змін у системі військової освіти і підготовки. Реформа цієї стратегічно важливої сфери – запорука нашої перемоги на полі бою. Вдячний іноземним радникам та експертам за всебічну підтримку трансформаційних заходів, підготовку викладацького складу наших військових вишів, участь у розробленні і синхронізації освітніх програм курсів професійної військової освіти в межах десятирічної реалізації програми НАТО DEEP-Ukraine, – зауважив генерал-лейтенант Олександр Павлюк. 

Своєю чергою директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко наголосив на важливості подальшої розбудови екосистеми військової освіти, яка базується на гармонійному поєднанні та функціонуванні всіх її складових, включно із започаткованою багаторівневою системою професійної військової освіти, на основі національних та євроатлантичних стандартів.

– Наразі ми активно працюємо над покращенням гнучкості системи військової освіти, використанні змішаного формату навчання, зважаючи на воєнні виклики. Власне кажучи, акцент на тому, щоб навчати тому, що конче потрібно на війні. Інтенсивність та тривалість курсів професійної військової освіти ми максимально підлаштовуємо під поточні потреби Збройних Сил України, – зазначив Володимир Мірненко.

На необхідності нарощування спроможностей програми НАТО DEEP-Ukraine наголосив її директор Маріуш Соліс (Республіка Польща). Підсумовуючи напрацювання за десять років успішної роботи, він зазначив: 

«Спільними зусиллями ми серйозно просунулися вперед у переформатуванні системи військової освіти України за стандартами НАТО і прагнемо й надалі підтримувати Україну на цьому шляху. Водночас, переконаний, що уроки війни – унікальний бойовий досвід, який здобувається українським військом, слід накопичувати, систематизувати та вивчати в кожному військовому виші з огляду на видову належність і спеціалізацію. Такий матеріал, безумовно, буде актуальним і затребуваним військовими навчальним закладами НАТО та держав-членів і партнерів Альянсу». 

Комплексні рекомендації стосовно майбутнього бачення розвитку системи військової освіти висловив координатор програми НАТО DEEP-Ukraine Алан Столберг (США). На його думку, у найближчому майбутньому слід зосередитися на залученні до освітнього процесу інструкторів-практиків та забезпеченні належного внутрішнього контролю якості підготовки військових фахівців. Він також схвально оцінив проміжні результати експерименту з апробації нової організаційно-штатної J-структури у Військовій академії (м. Одеса), ініційованого Міністерством оборони спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України.

Зі свого боку радник з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні Стасіс Палдунас (Литва) висловив сподівання на плідну співпрацю у наступному циклі програми НАТО DEEP-Ukraine під єдиним керівництвом Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України та відзначив фаховий рівень її учасників, який з кожним роком тільки зростає. 

Нагадаємо, що в межах заходу проведено окремі засідання з представниками вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти системи Міністерства оборони України, які беруть участь у реалізації програми НАТО DEEP-Ukraine, а також із посадовими особами, залученими до удосконалення підготовки професійного сержантського складу Збройних Сил України. 

До участі у заході залучався керівний склад Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Інституту Bійськово-Mорських Cил Національного університету “Одеська морська академія”, Військової академії (м. Одеса), Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова, Військового інституту танкових військ Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: