Спільне завдання відповідальної влади – створення стратегії і покрокової тактики дій повернення українців додому
Алла Шкуро (депутатка Київської облради, "Європейська Солідарність")
Наразі перебуваю під позитивним враженням від участі у дуже цікавому заході – Українському Жіночому Конгресі. Це була чудова нагода з перших вуст почути думки жінок-Лідерок у різних сферах життя країни. Сильні й мудрі люди ділилися досвідом, надихали не боятися думати, ухвалювати рішення і діяти в інтересах своїх громад.
Отримана інформація спонукає до роздумів і оцінок напрямків нашого розвитку як суспільства і держави. А для мене як депутата обласної ради – і щодо перспектив столичного регіону.
Зупинюся на важливому аспекті. За даними проведеного у листопаді на замовлення Українського Жіночого Конгресу опитування жінок, що виїхали з України з початком війни і мешкають у 18 країнах, 68% опитаних планують зрештою повернутися додому.
Гарна новина: ми маємо майбутнє, адже найчастіше про намір повернутися заявляли наймолодші з опитаних, віком 18-29 років. Серед мотивів повернення – родинні зв’язки (40%), любов до України або малої батьківщини (36%), сподівання на кращі перспективи в Україні (34%). У мотивації жінок старшого віку має вагу наявність житла на Батьківщині. Жінок з дітьми мотивує повертатися бажання створити дітям комфортні умови розвитку.
Маємо чіткі орієнтири, які вказують, над чим має працювати влада. Ще недавно наша область була зоною бойових дій, і це спричинило суттєву міграцію. Спільне завдання відповідальної влади – створення стратегії і покрокової тактики дій повернення українців додому.
Уже зараз слід стимулювати створення нових і збереження існуючих робочих місць. У тому числі для внутрішньо переміщених осіб, які нескоро повернуться до своїх зруйнованих домівок, де тривають бойові дії. На Київщині зареєстровані понад 335 тисяч ВПО, з яких більше 200 тисяч – жінки. Це такі ж громадяни України, з такими ж потребами. Слід допомагати їхній адаптації у місцеві громади.
У часи війни люди їдуть туди, де безпечніше. А залишаються там, де є умови для життя і є робота. Звідси один із ключових висновків: активно думати над тим, які стимули ми як депутати обласної ради можемо запропонувати бізнесу, щоб він хотів працювати в нашій області.
Повертаючись до почутого під час Українського Жіночого Конгресу: вагома роль у відновленні нашої економіки (не лише економіки, але зараз про неї) належить жіночому лідерству. Стикаючись із викликами, жінки демонструють вражаючу здатність адаптуватися і підніматися вгору, попри все. Так працюватимемо і надалі.
Читати "Моя Київщина" у Facebook