Віталій Ярема (заступник голови обласного осередку БПП-"Солідарність"): Наше завдання – заспокоїти крикунів і огульних критиків

Вісім місяців тому президент України Петро Порошенко запропонував мені приєднатися до його команди, на що я погодився. Для роботи я обрав Київську область – і це невипадково, адже це моя мала батьківщина: я народився у Переяслав-Хмельницькому районі. У партії мене призначили заступником з юридично-правових питань. А вже після цього я почав вивчати ситуацію, яка склалася на Київщині, зокрема в моєму рідному регіоні.
Найбільше місцеві жителі скаржилися на розбиті дороги, які десятиріччями не ремонтувалися. Нам вдалося вибити кошти з обласного бюджету та провести ремонти деяких шляхів. Але виникає логічне питання: «Чому дороги були в такому стані?».
Все дуже просто. Сьогодні обласна рада сформована із політичних фракцій, які знаходяться в опозиції до президента. Тому їм легше та політично вигідно звалювати всі проблеми на главу держави, аніж намагатися щось вирішити.
Від населення можна почути все, що завгодно: сміття не вивозять, зарплату не виплачують, пенсію не донесли і так далі, а причиною всіх бід, за версією крикунів, є Петро Порошенко.
І тут дуже деяким «розумним» треба нагадати, що обласна рада прийняла бюджет на 2018 рік тільки у червні. Тендерні процедури є досить тривалим процесом. До того ж відповідно до законодавства, вони можуть бути оскаржені протягом 45 днів, що часто і відбувається. Саме тому на кінець року ми маємо використання бюджету на рівні 50%. Для чого це робиться? А для того, щоб показати неефективність влади.
Але Переяславщина страждає не лише від інфраструктурних проблем. Окреме питання – медицина. Нещодавно голова КОДА Олександр Терещук, перш ніж поїхати на зустріч із громадою Переяславщини, завітав до місцевої лікарні. Там йому показали ліжка, матраци, білизну, на яких лікуються пацієнти. Вони знаходяться у жахливому стані, бо їм понад 60 років. Це стало предметом обговорення на зустрічі з громадою.
У лікарнях протягом багатьох років відбувалося поступове скорочення медперсоналу через брак коштів. Через це ми втратили велику кількість, але ж людям потрібне кваліфіковане обстеження та лікування. У мене дружні стосунки із Василем Лазоришенцем, який очолює провідний кардіологічний заклад України – інститут Амосова. Я запитав у нього, яким чином можна надати допомогу сільським дітям, які не мають змоги обстежуватися в його закладі? Він запропонував направити групу фахівців туди, куди я скажу. Ми підготували список дітей із Переяслава та району, які мають серцево-судині захворювання. До районної лікарні приїхали столичні лікарі зі своїм обладнанням, провели обстеження малечі, а ті, кому потрібне подальше лікування, продовжать його в Києві. У подальшому я планую проводити такі заходи в різних районах області.
Також мені телефонував директор інституту Шалімова Олександр Усенко. Його заклад надає медичну допомогу не тільки по кардіології, а й по інших захворюваннях. Тому в мене є ідея створити мобільні групи висококваліфікованих медиків, які будуть обстежувати населення.
На зустрічі з головою Київської обласної державної адміністрації підіймалося дуже багато питань. Зокрема, це ситуація з екологією в районі. У першу чергу це стосується діяльної теплової електростанції, яка побудована в місті та створює екологічні проблеми для місцевих громадян.
Там зараз тривають судові процеси, але голова ОДА пообіцяв, що він розбереться у цій проблемі та постарається її вирішити. Хоча, чесно кажучи, це дуже складне питання, оскільки отримані дозволи, побудова електростанція, вкладенні величезні кошти, виробляється електроенергія, а люди – проти. На чиїй стороні правда, нехай вирішує суд.
Гостро стоїть питання сміттєзвалища. Йдеться про сміттєвий полігон біля села Велика Каратуль. Літом через нього у колодязях брудна вода, стоїть нестерпний сморід. Тому місцеве населення намагається якось вплинути на цю проблему. Але для її вирішення треба залучати інвестиції, використовувати сучасні технології для будівництва нових сміттєпереробних заводів.
Якщо говорити про освіту, то у багатьох селах регіону величезні проблеми з матеріальним забезпеченням: відсутнє необхідне шкільне обладнання, протікає дах, жахливий стан спортзалів… Саме такі проблеми формують думку людей про діяльність влади. Ось цими питаннями ми зараз і займаємося.
Важливий момент: новий голова КОДА проводить зустрічі з людьми не для того, щоб покрасуватися, а для того, щоб справді вникнути в проблеми людей. Він обов’язково привозить з собою керівників державних установ, комунальних підприємств, щоб негайно ставити перед ними задачі. Більшість проблем вирішуються відразу, адже їх породжує безалаберність, корупція та погана виконавча дисципліна дрібних чиновників.
Взагалі, аналогічні проблеми є по всі Україні. Це, напевно, пов’язано з популізмом та корупційними схемами. Наведу простий приклад з інсуліном, який держава дає хворим безкоштовно. Проте посередники придумали, як на цьому нажитися. Це – кримінал. Впевнений, що цим займуться відповідні органи, а журналісти мають донесли до людей об’єктивну інформацію.
Нам важливо знати, хто стоїть за подібними речами, бо зараз йде тенденція скидати всі негаразди на президента. Але яке він до цього може мати відношення? Зараз під вибори нагнітається ситуація, направляється удар в один бік, тому треба об’єктивно показувати людям вирішення проблем, які сьогодні існують на місцях. Щось будемо вирішувати за зусиллями державних установ, а щось – із залученням громадських організацій. Але я переконаний: у нас все вийде.
Читати "Моя Київщина" у Facebook