#

48 громад Київщини прийняли програми з безбар’єрності (ВІДЕО)

30.05.2024 10:02
48 громад Київщини прийняли програми з безбар’єрності (ВІДЕО)
Фото з мережі Інтернет

На сьогодні вже 48 територіальних громад області прийняли програми з безбар’єрності

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на брифінг директора департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослава Яновича.

Органам місцевого самоврядування доручено під час підготовки проєктів та внесення змін до місцевих програм з безбар’єрності ураховувати Пріоритети щодо створення безбар’єрного простору у населених пунктах, презентовані Мінінфраструктури на Раді безбар’єрності.  

1 пріоритет КОВА у цьому питанні – створення безбар’єрних маршрутів, доступність транспорту, доступність входів-виходів багатоквартирних житлових будинків, споруд цивільного захисту, закладів охорони здоров’я, ЦНАПів та центрів надання соціальних послуг. Це дозволить людині з інвалідністю вийти з дому, пересуватись містом, відвідати лікарню, отримати соціальні послуги, влаштуватись на роботу та бути у безпеці під час повітряних тривог.

2 пріоритет – доступність закладів освіти, закладів соціального захисту, будівель та приміщень органів місцевого самоврядування та державної влади, доступність об’єктів благоустрою, залізничних вокзалів та станцій, автовокзалів та автостанцій, будівель для розміщення евакуйованих осіб.

3 пріоритет – доступність спортивних комплексів, закладів культури, молодіжних центрів, урбан-парків для того щоб передбачити проведення дозвілля для осіб з інвалідністю.

Також територіальні громади повинні паралельно співпрацювати з приватними підприємствами, зокрема, з метою облаштування безбар’єрних торгівельних приміщень, робочих місць для осіб з інвалідністю.

Під час відновлення багатоквартирних будинків на території Київської області, вже відбувається облаштування безбар’єрних входів-виходів. Також з врахуванням принципів безбар’єрності відбувається будівництво та капітальні ремонти укриттів у закладах освіти, соціального захисту населення,

– наголосив Ярослав Янович.

Нагадаємо, що в Ірпені відкрили реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю.


Читати "Моя Київщина" у Facebook