#

Активісти ГО "Україна Інкогніта" та жителі громади рятують дерев'яний млин на Обухівщині

24.03.2025 17:58
Активісти ГО "Україна Інкогніта" та жителі громади рятують дерев'яний млин на Обухівщині
На Обухівщині рятують дерев'яний млин

Активісти ГО "Україна Інкогніта" спільно з жителями громади почали рятувати останній дерев'яний водяний млин Київщини, котрий розташований у селі Семенівка Обухівської громади

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на Обухів first!

Днями відбулась спільна зустріч активістів з громадою села, на яку завітав і староста. В результаті домовилися, що мешканці розчистять чагарі навколо, а активісти зроблять фотограмметричну зйомку, цифрову 3D-копію об'єкта та обмірні креслення.

Активісти зазначили, що паралельно вже почалося дослідження історичної документації. Будівлю обстежив архітектор-реставратор Анатоль Ізотов. Він складе картку нововиявленого об'єкту культурної спадщини, її подаватимуть у Департамент культури та туризму КОДА. Таким чином млин буде на державному обліку.

Як відомо, у відповідь на петицію місцевої жительки Антоніни Забарної, Обухівська міська рада зібрала комісію і визначила, що млин не є об'єктом культурної спадщини, не має архітектурної та історичної цінності. Активісти з ГО "Україна Інкогніта" поставили під сумнів рішення комісії, до складу якої увійшли переважно працівники міської ради. За їх словами комісія не мала таких повноважень, адже у Законі України "Про охорону культурної спадщини" прописано, що це мають робити фахівці пам'яткоохоронці, а не чиновники. 

Цей млин має бути символом Семенівки, адже він був всю історію існування села. Збереглися документи, які шановна комісія не бачила. Останні дві карти можна знайти у вільному доступі в інтернеті, але чомусь представники комісії цього не зробили,

- наголошують активісти.

Дослідник і журналіст Мирослав Чайковський називає сучасний млин в Семенівці продовженням того, першого, довкола якого почало розвиватись село.

У кожного населеного пункту є місце, з котрого все почалося, стартувало. Його СЕРЦЕ, ПУП, як завгодно. У Семенівці, якби оригінально це не звучало – це ГРЕБЛЯ на Красній, місце, на котрому з’явився перший млин, а довкола якого – перші хати хутора,

- зазначив дослідник.

Нагадаємо, що виконком Обухівської міськради ухвалив рішення про посилення заходів із захисту рідкісних видів рослин, зокрема тих, що занесені до Червоної книги України.

Читати "Моя Київщина" у Facebook