#

Антикорупціонера Шабуніна звинуватили у привласненні авто, яке передбачалося для фронту (ФОТО,ВІДЕО)

21.05.2024 12:12
Антикорупціонера Шабуніна звинуватили у привласненні авто, яке передбачалося для фронту (ФОТО,ВІДЕО)
Фото з мережі Інтернет

Відомий антикорупціонер Віталій Шабунін, якого звинувачують в ухиленні від військової служби, використовує в особистих цілях автомобіль, переданий благодійним фондом "Паладини" для потреб ЗСУ

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Апостроф".

Влітку 2023 благодійний фонд передав у військову частину А7376 (207 окремий батальйон ТрО 241 окремої бригади ТрО) автомобіль Nissan Pathfinder, який прийняв стрілець 1 стрілецької роти цього батальйону, солдат Шабунін. На облік у військовій частині автомобіль поставлений не був і коли солдат Шабунін переводився на посаду бойового медика взводу охорони 101 бригади, він цей джип забрав із собою. Більш того, військовослужбовець Шабунін щодня їздить на цьому авто по Києву й навіть вніс автомобіль у свою декларацію, як наданий йому у безстрокове безкоштовне користування,

- зазначає журналіст Володимир Бойко.


Також з'явилося відео, як Віталій Шабунін їздить вулицями Києва на гуманітарному авто в листопаді та грудні 2023, хоча офіційно у цей час він нібито перебував у військовій частині.

За документами 1 листопада активіст ніби повернувся на схід, а по факту продовжує їздити столицею на цьому авто і в листопаді, і навіть в грудні. Хоча ця автівка була б дуже корисною для 241 окремої бригади ТрО, бо вони на новий рік просили у волонтерів автівку. Тим часом гуманітарна нерозмитнена машина використовується солдатом Шабуніном для пересування Києвом,

- йдеться у відео.


Зазначається, що автомобіль з номерним знаком KV2132 було ввезено 28 квітня 2023 через пункт пропуску "Рава-Руська-Гребенне" Львівської області в якості гуманітарної допомоги на адресу Благодійного фонду "Паладини".

Водночас родина Віталія Шабуніна має ще два автомобілі. Це Chevrolet Orlando та Hyundai Tucson, право тимчасового безкоштовного користування на який Шабунін отримав минулого року. Це також вказано в його декларації.


Нагадаємо, що ДБР розслідує дві кримінальні справи щодо Шабуніна - за ухилення від мобілізації та підробку документів НАЗК.

Як раніше повідомляли у МК, антикорупціонер Віталій Шабунін з жовтня 2023 числиться бойовим медиком військової частини, нібито отримує зарплатню за виконання військових завдань в умовах воєнного стану, при цьому залишається в Києві.

Така інформація міститься в ухвалі Дніпровського районного суду Києва, який розглядає кримінальну справу, де фігурує Шабунін. Командир військової частини, де нібито служив антикорупціонер, повідомив суду, що в листопаді 2023 того було виключено з підрозділу, оскільки наказом Генштабу його призначено бойовим медиком в іншій частині.

Як стверджує журналіст Володимир Бойко, на початку повномасштабної війни Шабунін нібито домовився, щоб його зарахували до ТрО заднім числом. Командир частини підтвердив, що наказ про зарахування Шабуніна на службу датований 25 лютого 2022, але військову службу той не проходив. 

Від кримінальної відповідальності голову правління ГО "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна захищає Роман Олефіренко, який обіймає посаду заступника директора територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві. Раніше ж на Київщині Олефіренко був знаний як Броварський міжрайонний прокурор. У свій час за ухиляння від служби ДБР зареєструвало два провадження проти Шабуніна - за ухилення від мобілізації та підробку документів НАЗК. Однак відомо, що ці справи не рухаються вже 4 місяці. 

Детальніше про Романа Олефіренка та його роль у справі Шабуніна читайте у матеріалі "Моєї Київщини". 

Нагадаємо, що 69 ЦНАПів Київщини вже надають послугу з оновлення даних військовозобов’язаного.

Читати "Моя Київщина" у Telegram