#

Баришівська лікарня купила апарат для проведення ІФА-дослідження (ФОТО)

23.02.2021 11:40
Баришівська лікарня купила апарат для проведення ІФА-дослідження (ФОТО)
Фото з мережі Інтернет

У Баришівці багатопрофільна лікарня отримала від Національної служби здоров’я України кошти та купила апарат для проведення ІФА-дослідження

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сторінку "Баришівська селищна рада" у Faсebook.

Розповідається, що нове обладнання дозволяє проводити якісні й точні дослідження, зокрема – робити імуноферментні аналізи, які за імуноглобулінами визначають, чи хворіє людина на коронавірус, чи вже перехворіла і має імунітет.

Баришівський селищний голова Олександр Вареніченко перевірив днями, як працює апарат, а також поцікавився результатами тестових досліджень. Про все це детально розповіли генеральний директор КНП "Баришівська багатопрофільна лікарня" Галина Буняк та завідуюча клініко-діагностичною лабораторією Надія Рекеда.

За словами Галини Буняк, надалі обстеження проводитимуться в першу чергу медичним працівникам, які працюють в COVID-госпіталі, стаціонарним хворим та іншим пацієнтам за скеруванням сімейного лікаря.

Також вона окремо зауважила, що ІФА-дослідження не замінюють ПЛР-тестування, адже згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я для встановлення діагнозу необхідний виключно результат ПЛР. Адже ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для проведення ПЛР-дослідження.

Обладнання дозволяє перевіряти одночасно до 90 зразків на наявність антитіл до певної інфекції. А результати діагностики можуть бути готові вже за 4 години. Така послуга обстеження для пацієнтів буде платною – нині триває калькуляція вартості з урахуванням цін на необхідні тест-системи, реагенти, планшети та інші матеріали.

У повідомденні йдеться, що ІФА-апарат слугуватиме не тільки для діагностики коронавірусу, але й для виявлення різноманітних інфекційних захворювань, ракових процесів (в основному завдяки специфічним білкам і пептидам), респіраторні патогени вірусу грипу А і B, визначення концентрації різноманітних низькомолекулярних сполук – таких, як токсини, лікарські засоби, тощо.

Нагадаємо, що за процесуального керівництва прокуратури припинено діяльність нелегального грального закладу, який функціонував на території одного з господарських приміщень смт Баришівка.


Читати "Моя Київщина" у Facebook