#

Через Дію українці зможуть повідомляти про пошкоджене майно до міжнародного Реєстру збитків

25.03.2024 10:04
Через Дію українці зможуть повідомляти про пошкоджене майно до міжнародного Реєстру збитків
Фото з місця подій

Сьогодні, 25 березня, Михайло Федоров та виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України, Маркіян Ключковський підписали угоду, згідно з якою українці у кілька кліків зможуть подавати заяву про відшкодування збитків, отриманих від російської агресії

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Мінцифри.

Щоб зібрати докази про всі злочини та руйнування, здійснені росією на території України, починаючи з 24 лютого 2022, минулого року під егідою Ради Європи створено міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України.  Інформація з Реєстру дає змогу показати міжнародній спільноті обсяги та наслідки російського вторгнення, а згодом запустити механізм виплати компенсації. 

Це перший кейс міжнародного обміну даними між Україною та Євросоюзом спільно з Міністерством юстиції, для якого використовуватимуть Дію. 

На першому етапі можна буде надіслати заяви про пошкоджене та знищене житлове нерухоме майно, якщо є Акт про обстеження від місцевої влади, згодом цієї вимоги не буде. 

Крім того, надалі планують розширити послугу, щоб громадяни могли подавати через Дію заяви про шкоду життю, здоровʼю, випадки тортур та сексуальне насильство. А також додадуть можливість подавати заяви про відшкодування збитків для бізнесу. 

Сервіс у Дії та технічні вимоги до розроблення міжнародного Реєстру реалізовано у співпраці з Міністерства цифрової трансформації та Міністерства юстиції за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

Нагадаємо, що у Гостомельській громаді виплатили понад 120 млн грн за програмою "єВідновлення".

Читати "Моя Київщина" у Telegram