#

Через обстріли найбільшої в Європі атомної електростанції є небезпека ядерної катастрофи

08.08.2022 12:30
Через обстріли найбільшої в Європі атомної електростанції є небезпека ядерної катастрофи
Фото з мережі Інтернет

Після обстрілу росіянами Запорізької АЕС директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що може статися ядерна катастрофа

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Українська Правда".

Гроссі зауважив:

Я вкрай стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, що підкреслює цілком реальну небезпеку ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров'ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами.

Також він наголосив, що військові дії, які становлять під загрозу безпеку ЗАЕС, "цілком неприйнятні, і їх треба уникнути за будь-яку ціну. Гроссі закликав усі сторони виявляти максимальну стриманість поблизу цього важливого ядерного об'єкту з шістьма реакторами.

За його словами, український персонал, який працює на окупованій станції, повинен мати можливість виконувати свої обов'язки без погроз або тиску, що підривають також безпеку АЕС.

Директор МАГАТЕ зазначив:

Щоб запобігти подальшому виходу ситуації з-під контролю, присутність МАГАТЕ для надання технічної підтримки в галузі ядерної безпеки має першорядне значення. …Ось уже чотири місяці я готовий очолити місію експертів МАГАТЕ з безпеки та гарантій на найбільшу в країні Запорізьку атомну електростанцію… Ця життєво важлива місія досі не відбулася не з вини МАГАТЕ. Незважаючи на наші рішучі зусилля, поки що це неможливо. Я не здамся. Я продовжуватиму наполягати - і ще раз наполягатиму - на тому, щоб ця місія МАГАТЕ нарешті відбулася.

Нагадаємо, що 6 серпня у місті Енергодар, що окупований росіянами, біля атомної електростанції прогриміли вибухи.

Читати "Моя Київщина" у Facebook