#

Цьогоріч у Київській області народилося понад 300 фазанят – на 20% більше ніж торік

26.05.2025 17:59
Цьогоріч у Київській області народилося понад 300 фазанят – на 20% більше ніж торік
На Київщині народило понад 300 фазанів

Найбільший в Україні державний фазанарій, що діє при Столичній філії ДП “Ліси України”, розпочав сезон з рекордними показниками – понад 300 пташенят у першому виводку 2025 року

Про це повідомляє інформаційцний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Криниця мисливця".

Цей результат перевищує минулорічні показники на 20%, що свідчить про ефективність обраної стратегії розведення. До кінця весни лісівники планують отримати ще 300 пташенят, а загалом за два місяці – близько 2000 фазанів.

Успіх пов’язують з модернізацією обладнання та впровадженням нових технологій. Фазанарій працює з двома автономними інкубаторами, які можуть функціонувати навіть під час відключень електроенергії.

Ми не економимо там, де йдеться про здоров’я птахів,

– підкреслюють у філії, пояснюючи 95-відсотковий показник виживання молодняку.

Господарство розводить три породи фазанів – угорську, бельгійську та французьку, обрані за критерієм максимальної адаптації до українського клімату. Щоденний догляд забезпечують лише двоє працівників, які відповідають за годування та санітарний стан вольєрів.

Розвиток фазанарію є частиною масштабної програми ДП “Ліси України” з розвитку мисливського господарства. У 2025 році на ці цілі виділено 17,3 мільйона гривень для лісгоспів Житомирщини. Вже цього року в природу випущено 200 фазанів.

Лісівники наголошують на екологічній ролі фазанів у лісових екосистемах. Птахи регулюють чисельність комах, очищають підлісок та підтримують природний баланс мисливських угідь.

Там, де є фазан, ліс працює як злагоджена система,

– пояснюють фахівці.

Нагадаємо, що на Київщині виявили незаконне захоронення відходів.

Читати "Моя Київщина" у Telegram