#

Директорка центру реабілітації "Лісова поляна" в Пущі Водиці розповіла про роботу з постраждалими військовими

05.06.2024 15:23
Директорка центру реабілітації "Лісова поляна" в Пущі Водиці розповіла про роботу з постраждалими військовими
Фото з місця події

Лікарка-неврологиня, засновниця та директорка "Центру психічного здоров’я та реабілітації "Лісова поляна" Ксенія Возніцина поділилася думками з приводу організації реабілітації військових

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Дзеркало тижня".

"Лісова поляна" ― державний центр психологічної та психіатричної допомоги військовим. З 2018 року реформувати його взялася лікарка-неврологиня Ксенія Возніцина. Сьогодні "Лісова поляна" спеціалізується на роботі з людьми, які пережили полон і тортури, й має великий кредит довіри серед військових медиків і керівництва медичних частин. Координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими та Міністерством охорони здоров’я визначена основним пунктом допомоги для цивільних із таким досвідом. За п’ять років роботи "Лісова поляна" перетворилася на хаб, де впроваджують нестандартні підходи до лікування психотравми, поєднуючи класичні методи з величезною кількістю додаткових активностей, спрямованих на те, аби максимально повноцінно вплинути і на все тіло людини. Йога, східні практики, акупунктура, біосугестивна і нейрофідбек-терапія, багато фізичної терапії, рекреаційні заходи: заняття зі стрільби з лука та штурмового альпінізму, арт- і каністерапія для покращення когнітивних функцій — це далеко не повний перелік того, що очікує на пацієнтів у центрі. Крім того, "Лісова поляна" проводить навчання для фахівців, мріючи масштабувати свій досвід.

Директорка "Центру психічного здоров’я та реабілітації "Лісова поляна" розповіла про те, як з 2014 року змінилися проблеми, з якими звертаються військовослужбовці, та підходи до їхньої реабілітації; про терапію з допомогою психоделічних речовин, а також про те, якими українці вийдуть із цієї війни.

Тепер до психологічної травми від важкості війни додається ще людська фізична втома. У світовій літературі це так і називається — "бойова втома", Battle Fatigue. Це коли організм виснажується до такого рівня, що вже важко зрозуміти, що первинне. Організм не справляється. Включається психосоматика,

- поділилася думками Ксенія Возніцина

Розповіла директорка Центру також про програму кураторства, фінансовану фондом "Відродження":

Серед усіх інших наших пілотних проєктів від цього ми отримали в закладі просто вау-ефект. Це докорінно змінило якість допомоги в закладі.Чому цей проєкт з’явився? Бо ми чітко розуміємо природу травми і те, як змінюються стосунки травмованої людини з оточенням. Людина має ознаки уникання, їй хочеться замкнутися і нікуди не ходити. Ознаки когнітивних порушень, пам'яті, концентрації та багато іншого. Вона має певну недовіру до того, що її оточує. Для того щоб людина це переборола, недостатньо тільки  лікаря та психотерапевта. Пацієнти проводять у нас багато часу. І ми ввели в штат п'ятьох клінічних кейс-менеджерів. Розподілили за відділеннями, кожен веде свою групу людей — складних пацієнтів, після полону, з серйозними розладами. Дівчата зустрічають їх уже в приймальному відділенні, проводять оглядову екскурсію закладом. І це зменшує рівень напруги в пацієнта вже при надходженні. А далі, враховуючи, що у нас величезна кількість активностей, наші менеджери супроводжують пацієнтів, нагадують про заходи, мотивують, коректують лікування.

Також Ксенія Возніцина поінформувала про те, що пацієнти, які пройшли реабілітацію у Центрі, можуть розраховувати і на дистанційну допомогу від фахівців закладу. 

Нагадаємо, що ветеран Василь Сірант двічі ставав на захист України у російсько-українській війні, а повернувшись додому після поранень, очолює в Боярці охоронну фірму "Комбат-Секьюріті", куди на роботу запрошує ветеранів.

Читати "Моя Київщина" у Facebook